• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 10:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

моля за препоръка

Започната от nakko, 19.06.2014 20:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nakko

здравейте, колебая се между два аквариума така да се каже единия е "марков" другия китаец почти на една цена са но китайския boyu е по-голям литраж ето линк към него http://www.dvatamopsa.com/index.php?p=18&productId=31086&catId=26346
а това е другия на Eheim 126l http://www.dvatamopsa.com/index.php?p=18&productId=28269&catId=26176 бихте ли ми казали дали има съществена разлика в качеството на осветлението и филтрацията примерно както и в стъклата разбира се :) незнам къде може да ги видя в магазин двата един до друг бих могъл да преценя поне стъклата. По принцип ми се ще да взема по-големия но ако е калпав ще се задоволя и с 126л и без друго ще гледам дребни рибета

Caxapa

И двата са хубави като сам трябва да си прецениш с какви ръбове искаш да ти е аквариума.  Осветлението можеш винаги да преработиш, както и капаците.

bunzip2

Тези с извито панорамно стъкло, не се знае колко точно е стъкло. Аз щях да си взема първо такъв на SUNSUN, но след щателна проверка (а и друг непредвиден фактор), се отказах от въпросния аквариум. А и стъклото се оказа някакъв вид плексиглас, който се драска доста по-лесно от истинското стъкло  Оказа се, че мой приятел си е взел същия около година по-рано. Много оплаквания имаше от материала използван за стъкла.
Осветлението пък изобщо да не ти минава през ума, че после няма да го правиш :). Има лампи, колкото да свети нещо. Нито по дължина, нито по ватове са съобразени. Като тръгнеш да се занимаваш, ще откриеш, че се налага доста преправяне точно там, особено ако смяташ да наблягаш на растенията :)
Защо не погледаш във форума. Има няколко колеги, които правята аквариуми по поръчка, цели комплекти.

За същата цена като на един китайски аквариум, може да ти направят доста по-приличен комплект и от към качество на материалите и като литраж :)
Аз така постъпих и съм доста доволен.

Ghostly

И аз първоначално се бях насочил към готов комплект, но според мен е по-добре да си направиш по поръчка. Ще ти спести в последствие допълнителната занимавка, а и хубаво върви вътрешен филтър към него, но ти можеш да искаш канистър и т.н.

nakko

еми аз ще преровя из форума навит съм и от човек до направя ,но дали с оборудването ще се впише в 300 кинта малко се съмнявам

jommy

Аз имах сет на Eheim. Сетовете са им хубави, но за преработки на капака свързани с осветление забрави, ако това осветление ти е ок за това, което ще правиш е супер...И аз бих ти препоръчал да си направиш аквариум по размер - колегите, които предлагат изработка на аквариуми виждам, че правят и добри капаци...До сега не съм виждал сет с добро осветление може би само тази скъпата серия на Aqua EL....

Подкрепям и мнението за филтъра - power ball на eheim си е супер, но е скъпичък, ако си планирал външен филтър става излишен...

Помисли добре, каква ти е идеята и тогава вземи решение - срока за изработка на аквариум ще ти се отплати в последствие - личен опит :)


Публикациите са слети: 20.06.2014 11:48

Цитат на: nakko - 20.06.2014 11:33
еми аз ще преровя из форума навит съм и от човек до направя ,но дали с оборудването ще се впише в 300 кинта малко се съмнявам

Пак от личен опит - дори да надскочиш малко бюджета ще има събран сет от неща, които ще използваш реално...помисли основно за филтрация и осветление според това, което ще правиш.
Защото в единия вариант ще има излишен филтър, в другия ще мислиш за нов капак заради осветлението, а в третия и двете - тогава минаваш доста бюджета :)

bunzip2

Цитат на: nakko - 20.06.2014 11:33
еми аз ще преровя из форума навит съм и от човек до направя ,но дали с оборудването ще се впише в 300 кинта малко се съмнявам

Ще се впишеш, ако литража е 120-130 литра, ще ти стигнат и за оборудване :).
При мен за 144 литра + капак с осветление + шкаф, всичко ми излезе около 250 лв.
После ми се наложи да слагам още лампи, ама допълнително съм дал 30 лв.
Другите джаджи какви са... термометри, нагреватели... общо взето 20-30 лв още и си готов.

Сега ако искаш външен филтър, и в двата случая ще трябва отделно да си го купувш. Ако ще слагаш вътрешен, те са евтини също.

П.П: Ако купуваш само аквариума, без шкафа, ще ти стигнат и за големия литраж с хубаво осветление :)

M14iro

Аз за 290лв.си взех 260л аквариум и  канистър 1200л/л .Нагривател аТМАН 300в.-15лв, осветителното тяло ми излезе -50лв. Според мен не си купувай от тези фирмените.Ако имаш място вземи си колкото може по голям аквариум , че след време винаги стават малки.На мен този 260литровия ми е 4-ти и ми е малък вече,а имам място ,по мои изчисления за 450-500л.аквариум. :duvar:  ]:->
Пък и  аквариума на Boyu е със слабо осветление и няма да можеш да гледаш светлолюбиви растения.Предполагам , че ще искаш да имаш .

Similar topics (5)

48227

Публикации: 6
Прегледи: 4700

58561

Започната от Kirilyss


Публикации: 1
Прегледи: 1732

56626

Публикации: 4
Прегледи: 2743

54963

Публикации: 45
Прегледи: 14652