• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:19

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Г-образен аквариум

Започната от oshko, 19.01.2022 11:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

oshko

Мисля да си поръчам Г-образен аквариум, такова ми е мястото, стига формата да не оскъпява страшно много.
Въпросът ми е, стъклото на дъното може ли да се изреже във форма на Г? Предполагам може да се направи и от 2 стъкла с трето, което да ги препокрива, но свръзката винаги ще е слабото място. Какво мислите? Иска ми се да знам как се прави по принцип, не да откривам сега топлата вода. Естествено който ще ми го прави ще разбира от тези неща, но искам безпристрастно мнение.

mushroom

Здравей,
не съм правил за аквариум, но правих един път кръгъл прозорец за стара къща. Изрязаха ми го на машина. Напълно автоматично.
Мнението ми е, ако може долното стъкло да ти е едно цяло.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

jabeto

Безпристрастното ми мнение е да си направиш нормален аквариум с четири страни.Тия нестандартни форми ги остави.Не виждам каква причина може да те накара да си правиш аквариум с такава форма.Лично на мен ми е и грозно даже

oshko

Имам една колона и по този начин ще я 'облека' в аквариум и се надявам така да изглежда добре. Виждал съм подобно в Хепи ресторантите и стоеше много добре.

kstoilov

20.01.2022 22:48 #4 Last Edit: 21.01.2022 18:35 by kstoilov
Би трябвало да може да се направи, в днешни дни почти няма невъзможни неща.
Друг е въпроса с обслужването - чистене, движение на водата от филтъра и т.н., но щом си решил, защо да не пробваш.
Най-лесно ми се вижда да питаш по магазините да ти направят по поръчка. Гледах по сайтовете, че предлагат нестандартни форми. Определено бих заложил на цяло дъно с Г-образна форма и на хора, които са правили подобни неща.

Similar topics (5)

49768

Публикации: 4
Прегледи: 2935

56403

Публикации: 3
Прегледи: 2198

54423

Публикации: 1
Прегледи: 1811

51560

Публикации: 8
Прегледи: 3114