• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Филтър и Осветление

Започната от SankoBG, 20.11.2020 11:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

White Wolf

15.04.2021 19:39 #15 Last Edit: 16.04.2021 21:18 by Георги
Благодаря!  *YAHOO*

Капак няма да слагам, защото не ги харесвам а и пречи на лампата- като цяло похлупаци всякакви не харесвам нищо че си вървят с аквата, надявам се това да не е проблем.
Иначе пак да запитам - кажете достъпен вариант за тестове , тези които ми предложиха в магазина много скъпи... има ли по -евтин вариант или така са всички ? /този които ми предложиха е 29 а отделен има само за амоняк - ако взема двата отива към 50лв което е  доста дълбоко бъркаво в джоба за за мен.

Георги

Здравей,
тестовете за амоняк са така - отделни и скъпи. Иначе има лентички 5/6 в едно за нитрити, нитрати, pH и т.н. Ако си завъртял цикъла, трябва да има много нитрати.

mushroom

Алоха отново. До колкото знам бетите не изкачат от аквариумите, тоест капак не би трябвало да ти трябва.
Това вече е ЛИЧНО МНЕНИЕ понеже съм и аз начинаещ.
Аз лично за тези 3-4 години от както имам аквариум/и съм направил 2 теста, но това зависи много, дали рибите, които човек гледа, изискват определени параметри на водата.
Според мен, ако сменяш всяка седмица 1/3 от водата(с престояла), не би трябвало да имаш никакви проблеми с амоняка.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

White Wolf

Аз исках тест само преди да сложа рибата, после едва ли ще ми е нужен - затова и се дразня на цената, прекалено висока е за нещо което почти никога няма  да се ползва.
За бетите ли -  скачат, скачат. пак си зависи от характера на рибока, но повечето са скачачи. :-D

mushroom

Хммм... никога не съм харесвал бетите. Нямам си идея за скокливостта им. ( - :
А относно амоняка. Просто смени тогава 1/2 от водата преди да я пуснеш и я аклиматизирай (към водата, не температурата).
Видях че си пуснал/а, че търсиш водна леща. Съвета ми е отиди до някое блато и си загреби смело ( - : Аз бих сложил писция(не съм сигурен за името) и/или роголистник. За последното имам доволно, мога да ти изпратя един буркан до Шопия.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

White Wolf

Мерси много, за сега ще откажа. но със сигурност продължавам търсенето. роголистника просто не е моето нещо защото вече имам достатъчно растения и ще ми стои много рошав и пренаселен аквата ако добавя и роголистник, няма да остане място за бетата.  *THUMBS UP*

Деян

Скачат те и то не малко  :)

Similar topics (5)

50047

Публикации: 9
Прегледи: 4149

47334

Публикации: 12
Прегледи: 5961

56903

Започната от Freakin


Публикации: 4
Прегледи: 3134

55749

Публикации: 7
Прегледи: 2466

53815

Публикации: 9
Прегледи: 4276