• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
11.05.2024 23:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

филтър за 300 литра?

Започната от hank87, 06.12.2013 00:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hank87

Здравейте,

Подготвям 300 литра аквариум и се колебая за външния филър. Четейки ревютата се насочих към eheim, но не съм сигурен кой модел
Ако следвам препоръките на производителия, би трябвало Pro 2 - 2228 и 2226 да са ок. От classic моделите: 2217 ми се вижда ок
Според вас кой е най-удачния вариант?

Особено важна ми е лесната експлоатация - стартиране и почистване
Планирам да гледам в аквата 4-6 скаларии и 40-50 по-дребни риби (като неони или разбори)
Растения - много :)

скумрията

Колега ,скаларии и неонки в един аквариум не пускай . Освен ако не искаш за скалариите доста скъпа , жива храна . http://aquariumbg.com/forum/akvariumni-ribki/savmestimost-na-skalarii-i-beti-s-drugi-ribki/ Ето малко по темата .

Caxapa

Неони може да гледа със Скаларии но има ред на заселване на рибите. Тоест трябва неоните да са на максимален размер и да са се адаптирали в аквариума, т.е. да са живяли в аквариума поне 3-4 месеца и едва тогава да се пуснат Скаларии но малки  и подрастващи за да им се притъпи агресията към живата храна/неони/ Много е важно и самите скаларии с каква храна са хранени преди да ги пуснем при Неонките..

Caxapa

Колкото до филтрите. Предполагам ги виждаш какво представляват като  канистри на външен изглед.  Избери  най-мощния като дебит по примера на Мечо Пух/Колкото повече, толкова повече/ Та това едната страна. Другата е да се обслужва лесно.  17-ката ако  няма кошница в която да редиш медиите си е малко мъка. Другите са и с кошници, аз им казвам чекмеджета и там им редиш медии и гъби. Третото е мястото което ще заема филтъра и да се събира с маркучите и другите му неща примерно под аквариума в шкафа или до него..просто се съобрази с размерите които имаш да е вмества избрания от теб филтър. Избора ти на Ехайм е добър. Ползвам само тази марка от почти всички модели и съм доволен.

hank87

Professional определено повече ми допадат заради кошниците. Между 2226 и 2228 има разлика 100л/час в дебита, което едва ли ще е съществена? При цената разликата е около 60лв. Според вас заслужава ли си малко по-скъпия модел?
Канистър не се купува всеки ден, така че ако трябва ще дам 60лв отгоре :)
Относно рибите : да, подготвил съм се с информация, за да не става революция в аквариума :)

Nikiengi

Цитат на: hank87 - 06.12.2013 09:33
Канистър не се купува всеки ден, така че ако трябва ще дам 60лв отгоре :)

Това е и правилния отговор на въпроса ти!  *BRAVO*

Caxapa

Колегата Ники от Пловдив е казал а и Мечо ПУХ го потвърждава.. Колкото повече, толкова повече. Целта оправдава средствата и по-големия дебит е за предпочитане. Имай предвид, че този дебит  след време намаля поради задръстване на кошниците с медия а и май всички марки мерят дебита на филтрите си без гъби, медии и прочие.

Карган

Цитат на: hank87 - 06.12.2013 09:33
Professional определено повече ми допадат заради кошниците. Между 2226 и 2228 има разлика 100л/час в дебита, което едва ли ще е съществена?

Има разлика и в обема на филтриращата медия/филтърния пълнеж.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

Similar topics (5)

56251

Публикации: 2
Прегледи: 2122

54993

Публикации: 46
Прегледи: 16283

52589

Публикации: 11
Прегледи: 4945

51121

Започната от митит


Публикации: 7
Прегледи: 3076

59736

Публикации: 6
Прегледи: 1257