• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Betta Basics

Започната от White Wolf, 16.05.2021 12:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

White Wolf

Имате ли отзиви за този препарат?

https://aquarium.bg/index.php?route=journal2/quickview&pid=3207

niky

Преки наблюдения, от точно този препарат нямам, но използвам тор за растения и Seachem Purigen, от които съм много доволен.

kstoilov

Purigen ми стана интересен, прочетох му листовките - в канистъра ли го слагаш?

Иначе и аз съм доволен от продуктите на Seachem: откакто ползвам Equilibrium, почти нямам загуби на риби, особено гупи, които се оказаха доста капризни риби.
Също редовно Prime във водата за отлежаване и Stability при седмична смяна на водата. Ползвал съм и торове.

niky

До Purigen стигнах по предложение на един форум, не помня вече кой. Имах много сериозни проблеми с циановодорасли, които така и не можех да махна напълно. Толкова години имам аквариуми, никога не съм имал подобен проблем. Сменям всяка седмица, светлината даже е силна, има течение...и тая гад се появяваше отново и отново. Поне два рестарта. Пробвах и с антибиотици - временно се оправяше проблема, но пак се появяваха.
От както сложих Purigen - о чудо, вече 2 години не съм виждал тая гад. Всички растения са без следи от водорасли, в субстрата няма газове, изобщо ...
Аз се бях подготвил с още препарати, кислородна вода...слава богу разкараха се.
Сега го промивам на месец, два и обратно в канистъра. По принцип се регенерира с белина, ама аз ще си купя нов като се задръсти, няма да рискувам за 30 лева да изтровя риби и скариди с белина.

kstoilov

Благодаря !
И аз така го прочетох, и аз съм на същото мнение за белината

Поздрави