• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Метиленово синьо

Започната от itzpacho, 18.06.2013 21:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

itzpacho

Днес питах продавача на един зоомагазин в Бургас за препарат ,който маха хлорта от водата.Той ми даде метиленово синьо,обаче на опаковката не пише да маха хлорта.Та,затова ли е това метиленово синьо? :-D

PVV

Иди му го изсипи на главата! За хлора има на повечето фирми- например на Tetra е Aqua Safe=

itzpacho

Цитат на: PVV - 18.06.2013 21:48
Иди му го изсипи на главата! За хлора има на повечето фирми- например на Tetra е Aqua Safe=
Абе не съм за два лева ,ама айде  *CRAZY* Аз видях такъв препарат в един друг магазин,ама мислих ,че ще има и в другия и не го взех,ама другия път като ходя ще взема препарата  *ROFL*

Caxapa

Има си  теми в които се оплакваме от търговци. Метиленовото синьо не премахва хлорта от водата. Потърси с търсачката на форума или направо с Гугъл и чети..чети...Освен това ако това е оригинално, би трябвало на опаковката да има упътване  за какво се използва и е можело още там да разобличиш продавача в некоректност.
Поправям се сам, че..

itzpacho

Цитат на: Caxapa - 18.06.2013 21:54
Има си  теми в които се оплакваме от търговци. Метиленовото синьо не премахва хлорта от водата. Потърси с търсачката на форума или направо с Гугъл и чети..чети...Освен това ако това е оригинално, би трябвало на опаковката да има опътване  за какво се използва и е можело още там да разобличиш продавача в некоректност.
Търсих в Гугъла,ама не намерих  :-[ Ще ме извините  :-[

hunter

С това сиьо съм чел че се лекува ихтио при рибките. В Бургас и аз съм потресен от знанията на продавачите и от магазините. А какво ти пречи хлора и за какво ти е препарат аз оставям да престои 2 дни и наливам. Химия не слагам.

PVV

Цитат на: hunter - 18.06.2013 22:05
С това сиьо съм чел че се лекува ихтио при рибките. В Бургас и аз съм потресен от знанията на продавачите и от магазините. А какво ти пречи хлора и за какво ти е препарат аз оставям да престои 2 дни и наливам. Химия не слагам.

И аз така. Държа си водата едно денонощие и сменам. Но имам едно шишенце , ако се наложи спешно да наливам вода.

pqko

При смяна на водата се слага по една капка на литър,води се като за дезинфекция,като лекарство за рибите  *DRINK*

Similar topics (1)

58888

Публикации: 16
Прегледи: 34986