• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Некоректно отношение на Antuni

Започната от mitko8899, 31.01.2018 21:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mitko8899

''''Връщането на закупена стока е един от начините за удовлетворяване на рекламация в случай на дефект. Без проява на несъответствие потребителите могат да се откажат от сделката в срок от 14 дни само ако са я сключили от разстояние. Това са възможностите за отказ от покупка, предвидени в Закона за защита на потребителите, който е хармонизиран с европейското законодателство в тази област.  Комисията за защита на потребителите (КЗП) напомня този факт в рамките на провежданата от Европейския съюз Информационна кампания за правата на потребителите.''''

Amev

Понеже и аз съм от колегиалния съд , да кажа че ако се поразровя из лс , митко мисля ме е питал преди време от кой да си поръча аквариума и аз на 1000% съм сигурен че съм му казал - Антъни! Понеже на ден минимум 5 човека ми пишат по месенджъри , вайбъри и т.н. И който ме е питал от къде да си направи аквата , съм казвал въпросния човек. Моята съм взел 2ра ръка от колега от софия , а той я е взимал от там. Аз съм доволен! Виждал съм и други негови аквариуми. Виждал съм и на други майстори - не на снимка ! Дори и на много по стари и по утвърдени майстори от него , работещи на 3х цената му ... съм виждал представителен аквариум - тип акваскейп с прозрачен силикон, и там също доста въздух и шупли се виждаха. За това изказах и мнение - в бг, добър прозрачен силикон , трудно се намира.  Та на въпроса , аз , както и други колеги - съдим защото по една или друга причина сме:
1-во съпричасни!
2-ро заинтересовани!
3-то имаме позиция !
4-то темата е полезна и самия опит за избягване от важното е грозен !
5-то пак питам? Касова бележка издаде ли въпросния спонсор ? Гаранционна карта?
6-то форума е за това! Да се дискутира и обсъжда всичко свързано с акваристиката! А един казус с аквариум е точно това!
7-мо и двамата не ги познавам лично , взимам страната единсвено от написаното тук и комуникацията онлайн и с двамата!

Tracker

Цитат на: Amev - 02.02.2018 20:27
Понеже и аз съм от колегиалния съд , да кажа че ако се поразровя из лс , митко мисля ме е питал преди време от кой да си поръча аквариума и аз на 1000% съм сигурен че съм му казал - Антъни! Понеже на ден минимум 5 човека ми пишат по месенджъри , вайбъри и т.н. И който ме е питал от къде да си направи аквата , съм казвал въпросния човек. Моята съм взел 2ра ръка от колега от софия , а той я е взимал от там. Аз съм доволен! Виждал съм и други негови аквариуми. Виждал съм и на други майстори - не на снимка ! Дори и на много по стари и по утвърдени майстори от него , работещи на 3х цената му ... съм виждал представителен аквариум - тип акваскейп с прозрачен силикон, и там също доста въздух и шупли се виждаха. За това изказах и мнение - в бг, добър прозрачен силикон , трудно се намира.  Та на въпроса , аз , както и други колеги - съдим защото по една или друга причина сме:
1-во съпричасни!
2-ро заинтересовани!
3-то имаме позиция !
4-то темата е полезна и самия опит за избягване от важното е грозен !
5-то пак питам? Касова бележка издаде ли въпросния спонсор ? Гаранционна карта?
6-то форума е за това! Да се дискутира и обсъжда всичко свързано с акваристиката! А един казус с аквариум е точно това!
7-мо и двамата не ги познавам лично , взимам страната единсвено от написаното тук и комуникацията онлайн и с двамата!
*privet*
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

Lightning_boy

Цитат на: Caxapa - 02.02.2018 18:26
Имах  предвид, че аз създадох тези теми а и като цяло "ПУСТИНЯТА" е виновен за всичко.

Точно това имах предвид. Че тези теми са създадени с умисъл, а не просто за да ги има, да си чешат езиците хората, затова ме хвана яд, че нямаше отговор на въпроса ми защо са създадени. Няма как да си виновен за всичко, тези теми имат смисъл и тази тук го доказва повечето от достатъчно. Не съм искал да нападам никой... просто няма как да ме убедите, че в спора не се ражда истината! Теб също съм те засичал в не малко теми за продажби да правиш забележка именно с цел, всичко да е гладко. В този ред на мисли, защо се намесваш, ако няма нужда от 3-ти лица?

Цитат на: Tracker - 02.02.2018 21:06

*privet*


Амбарев мисля, че описа абсолютно всичко, кратко, точно и ясно. Мисля, че всеки акварист, и член на който и да е форум, ще се съгласи с написаното от него.

И една последна вметка. Не веднъж съм чел в този форум теми за това как, някой търговец е пратил смотана или дефектна стока на колега. И също така, съм чел как смотаната и дефектна стока е подменена и хората са се разбрали с две думи буквално. Тук такова отношение видях само от едната страна, а някои хора се опитват да обяснят, как Антон бил правил преди това много хубави аквариуми ...
Прав е модератора, Антон има адски много теми и благодарности в тях за свършената работа и в това няма спор! Но в случая очаквах много по-отговорно и сериозно отношение от него. И то не като търговец, а като човек ...
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

VDO

Голема драма,голема работа,ей.С тия ваши прословути европейски 14 дневни заДЛЪжителни връщания на стока ,независимо харесва ли ти или не ти харесва ,знаете ли например в Канада,наще братя Българи кво прават в един от най безобидните случаи?
- Ходат на къмпинг с пълно и безплатно оборудване-палатки,малатки и цялото съпътстващо оборудване,след което естествено "спира да им харесва" и естествено им е на аванта..Тва ,не,щото сме много прецизни,а щото -написах го в първия ми пост в тая тема.В случая потърпевшия колега си е прав ,на никой няма да му е приятно да му се случи конкретния и частен ,изолиран,каръшки случай,но като гледам префърцунените и заучени,недоучени коментари на останалите ,то българина си е българин-говори наизуст ,без да мисли реално,че масата ще злоупотреби многократно повече с това си "право" еле пък на собствена територия.
България е една голяма Черна дупка в момента и до момента от определен момент насам,държавата,не Родината,а каквато държавата,такива и хората.
  Който иска и може,ще разбере много точно,какво искам да кажа и какво съм написал.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

asito

Аз лично,много не разбрах какво искаш да кажеш.Това че разни дребни тарикатчета злоупотребяват със закона,не значи че не трябва се спазва.Въобще странни са ми писанията ти.В първия си пост пишеш-за толкоз пари-такова качество,прати човека от АДА да си купува,във втория пост примера ти със селяндурите в Канада няма нищо общо със ситуацията тука.Бъркаш много за едно нещо-не каквато държавата,такива и хората,а е точно обратното.Ти и в двата си поста признаваш че Митко е прецакан,но и в двата предлагаш да пие една студена вода,без да си търси правата.То затова 500 г ни тъпкаха,заради такова мислене

VDO

Пожелавам ти да ме разбереш,и да забравиш тия  500 години един път завинаги,те са минало,което трябва да наваксаме.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

asito

Съгласен съм тук с теб,но за да се забравят,трябва мисленето на хората да се промени и да си търсят правата.Не става въпрос да се съдим за шяло и нещяло като в щатите :)

rakim

И аз не му разбрах нищо на господин VDO. Кое е префърцунено? Доста несвързано пишеш - ,,да се оправял да поръчва от АДА,, пък после той бил прав....Фурнаджийска лопата.
540л Южна Америка

VDO

Г-н са господа като теб, колега, квалификации принципно не обичам да давам  наляво и надясно без покритие, като се научиш един ден да четеш м/у редовете, сам ще разбереш как точно да се изразяваш.
Лека ви.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

Lightning_boy

Цитат на: VDO - 02.02.2018 23:52
Пожелавам ти да ме разбереш,и да забравиш тия  500 години един път завинаги,те са минало,което трябва да наваксаме.

Който забравя историята е обречен да я повтори .... не е моя мисъл. Едното няма общо с другото, колега. Едното е история, другото е обучение в даскало и 1-вите 7...
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Amev

500тя години не са проблем , проблем са ония 44 от миналия век , трябва да минат 144 ,че да се променим. Неможе едно поколение научено да краде и да лъже , да му се избие лесно от главата това!

Smelly fish

Господата по- горе, темата е покупко-продажба на дефектна стока, а не час по история. Относно "ония" 44 години мога да кажа, че некоректните търговци са особеност на модерните "хубави" времена. Та обратно на темата, Митко, какво стана със спеца на аквариумите? Ще си поеме ли всичко и да излезе от ситуацията като коректен търговец или е решил да изгуби около 1000 потенциални клиенти прочели темата, но да си остане с комплекса за величие? За мен начинът му на отговаряне тук си граничи с безочие!

mitko8899

Ами вчера каза,че единственото,което може да ми предложи е поправка,като поеме доставките.
Не е съгласен да си приеме обратно аквариума и да ми върне парите,тъй като той или някой друг вина нямал.........
Ето направо отговора му:

Цитат на: Antuni - 02.02.2018 15:54
Е разбери ме правилно сега и ти! Не може да стане така защото размера на стъклата ти е специфичен. Дадох нещо което се е прецакало заради силикона не по моя вина или вина на някой друг. Аквариума тръгвайки от мене нямаше забележка. И вече незнам колко пъти трябва да го обяснявам. Варианта ти е да ти бъде отремонтиран ако не те устройва друго не мога да направя за теб.
След това му писах още веднъж,че ще се съглася единствено на връщане,но повече не ми отговори.

Amev

Аз само ще каже че разликата във фугите неможе да се получи при транспорта ! А снимките които той постна може да не са на този аквариум , поне тези с фугите. Айде за балончетата ... може.  За това майсторите много обичат черния силиконец... там зор се виждат недостатъците.