• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 04:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Коментари по обявите в раздели Търся и Предлагам

Започната от NO CARRIER, 13.07.2010 22:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Virosss

Забравяте, че има и хора, които подаряват разни неща. Къде ще им е на тях кяра да пускат СМС за да си подарят нещата?!

Смятам, че лесно може да стане с няколко if-а и просто да се проверява дали потребителя има друга тема в раздел пазар, дали е изминала седмица от последното вдигане на темата в раздела и дали потребителят е спонсор или не :)

Аз честно казано си мисля, че може някак темите в раздел Пазар на спонсорите, вместо да се вдигат постоянно, могат просто да бъдат stick-нати отгоре, но това предполагам е обмисляно вече :)

iordan1999

Просто тези които имат нещо за подаряване да пишат на отговорника по пазара. А той от своя страна да отдели от свободното си време(когато има повече свободни време). Едва ли ще има много обяви. 1/2 пъти месечно има човек който подарява нещо. Според мен по-добре да се направи отделен сайт за продатаване и търсене на животинки...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.org%2Fu1p647gur%2FIMG_20141127_230932.jpg&hash=ed82c76fe0980e80742fc3812364bd1872bd8058
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Ftclmo79qb%2FIMG_20141127_231231.jpg&hash=55658df240ba6a91f0e78e1427d2e06c4d7ff2ff

bunzip2

Да се направи и отделен сайт за всяка категория, че мен повечето ме дразнят?!
Какви изобщо са тези претенции... форума си е добре, ако някой го дразни раздел пазар, просто да не влиза там... не виждам какъв е проблема, че чак така се дискутира!

belika

Ъ..? Дайте да закриете пазара, понеже на някой му било по-приятно да си пазарува от магазин..? Аз това май разбрах *dontknow*

Не че имам някакво намерение някога да продавам каквото и да е, но вече посъбрах мъничко нещица, които ако не намеря на кого да подаря на живо, предстои да обявявам за подаряване.

До тук отговорих на 1 обява з апродажба на растения, уговорихме се с човека, той ми ПОДАРИ, наместо продаде много повече от пожеланото при уговорката на лични.

Друга приятелка, не форумна ми подари голям аквариум, който ще отложа малко кога да се пренесем в него с рибките, но когато го направим, ще подаря и аз на свой ред сегашното аквариумче.

Не е ли основен смисъл на такъв хоби форум, не само писането мнения, на съвети, стрелянето с пушки, но и размяна, подаряване, а защо не и - продажба на каквото някой му е в повече..? *dontknow*
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

hunter

Едва ли става въпрос за закриване на пазара и все пак какво да става си решава екипа на БАЕ. Коментираме до толкова или поне аз де, че се прекалява с оплакванията за корекции по обявите. Както и вечното обвинение на Модератори. всичките интриги, обиди и разправии са ставали именно заради този раздел. Идеята е да се помага да и да се развива акваристиката тук но много се обърна внимание на бизнеса.

Caxapa

Нека да престанем  с тези безмислени спорове. Още повече, че се измества  центъра на спора и проблема.
Проблемно е когато някой решил да купи една кофа храна за рибки и започне да препродава в прозрачни  найлонови пликчета. Проблем е като се купи туба с тор и започне да се препродава, филтърна медия..сглобил осветително тяло и прочие.
Тук има колеги които изработват  и аквариуми и капаци и осветителни тела. Колеги които внасят храна за рибки и други аксесоари  за което си плащат търговско право да рекламират и предлагат стоката си. Никой не оспорва това, че аквариума е отеснял  и е решил да го продаде или подари защото си е взел  друг. За ползвана техника и аквариуми  сме толерантни. Рибите и растенията все още са свободни като  това е разбираемо за обикновени акваристи а не за членове с развъдни бази. Колегите с развъдни бази се знаят и се броят на пръсти и  са съвсем друга порода. Благодарение на тях имаме  доста затвърдени   видове риби а някои дори  са селекционери и  имат  създадени разновидности на някои риби. Надявам се съм внесъл малко яснота. Пазара е необходим до толкова, колкото да задоволим нуждите на потребители които немогат да си набавят  необходимото   от магазината мрежа и до толкова, че да не излизаме от  една нормална  ценова оферта и  свързваме продажбата с дълбок комерсиализъм.

77

Цитат на: belika - 11.12.2014 18:16

Не е ли основен смисъл на такъв хоби форум, не само писането мнения, на съвети, стрелянето с пушки, но и размяна, подаряване, а защо не и - продажба на каквото някой му е в повече..? *dontknow*
цъ, не му е това основният смисъл...
пък и аз съм предложил по една обява на месец за който има ненужни неща...ако ще да ги подарява, ако ще да ги продава.
пп аз ще помоля администрацията поне да направят опция, да може да се махат мненията от пазара при новите мнения.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

ogogogo

Цитат на: Caxapa - 11.12.2014 19:55
Нека да престанем  с тези безмислени спорове. Още повече, че се измества  центъра на спора и проблема.
Проблемно е когато някой решил да купи една кофа храна за рибки и започне да препродава в прозрачни  найлонови пликчета. Проблем е като се купи туба с тор и започне да се препродава, филтърна медия..сглобил осветително тяло и прочие.
Тук има колеги които изработват  и аквариуми и капаци и осветителни тела. Колеги които внасят храна за рибки и други аксесоари  за което си плащат търговско право да рекламират и предлагат стоката си. Никой не оспорва това, че аквариума е отеснял  и е решил да го продаде или подари защото си е взел  друг. За ползвана техника и аквариуми  сме толерантни. Рибите и растенията все още са свободни като  това е разбираемо за обикновени акваристи а не за членове с развъдни бази. Колегите с развъдни бази се знаят и се броят на пръсти и  са съвсем друга порода. Благодарение на тях имаме  доста затвърдени   видове риби а някои дори  са селекционери и  имат  създадени разновидности на някои риби. Надявам се съм внесъл малко яснота. Пазара е необходим до толкова, колкото да задоволим нуждите на потребители които немогат да си набавят  необходимото   от магазината мрежа и до толкова, че да не излизаме от  една нормална  ценова оферта и  свързваме продажбата с дълбок комерсиализъм.

*BRAVO*
Напълно подкрепям мнението.
*THUMBS UP*
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

bunzip2

Аз пък подкрепям това, че някой си е взел 5 литра профито и продава на дребно... защо да не?
Това че човека имал гащи и поръчал голямо количество... какво му е лошото да си купиш тор на 2 пъти по-ниска цена от тази в магазина. Добре е да има контрол върху раздела, за тези които прекаляват примерно, но като цяло идеята на раздела е точно ПАЗАР. Хората да си продават неща свързани с хобито. Какво е значението употребявана техника ли е или храна в торбичка или тор в бутилка... идеята е една и съща, а резултата е + за потребителите на форума. Като на някой нещо му трябва - влиза, гледа, търси... ако го устройва купува, ако не - не купува. Има и магазини, за който иска да си пазари от там.
Нека не забравяме, че всичко е "ако искаш". Никой не е принуден да влиза на сила в раздела, или пък да пазари от там и т.н. Какво толкова се оплаквате не знам.
Както не виждам връзка и това да пречи на развитието на хобито. Какво значи форума от цел - развитие на хобито да се е обърнал в бит пазар? Аз не виждам връзка между едното и другото изобщо  *dontknow*
А за тея пък дето си плащат и т.н, има си спонсорски раздел, отделно си имат превилегиите да си пускат колкото си искат обяви и т.н. Тъй че, всичко е ясно. Това, че някой не е прочел правилата (като мене  :-D) си е за негова сметка... и после да не се сърди като му затрият обявата.
Не бъдете толкоз тесногръди... има място за всички под слънцето! Не спазването на правилата вече е друга бира, съвсем друга! И от там тръгна цялата тая излишна полемика  *MODERATOR*

Julliano

Преди време имаше анкета за раздела, май не е имала ефект! Там никой нищо ли не писа?

А от спонсорирането може да се вложи малко в самия сайт, защото "Е"-то от абревиатурата почва да избледнява. Няма смисъл да си в един форум и да те пращат в друг или в гугъл
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

Caxapa

Цитат на: bunzip2 - 12.12.2014 10:01
Аз пък подкрепям това, че някой си е взел 5 литра профито и продава на дребно... защо да не?
Това че човека имал гащи и поръчал голямо количество... какво му е лошото да си купиш тор на 2 пъти по-ниска цена от тази в магазина.
Като обобщение ще ти кажа, че по същата причина не пия вино при Киро кръчмаря дето   налива от едни туби и шишета а има само две асми  и то изсъхнали.  Защото  ако ти разсъждаваш така то един , втори..трети ще ти разреди Профито или Глутара или ще ти продаде  някаква храна на люспи в прозрачно полиетиленово пликче и само марката  на храната от снимката ще те топли, че си купил имено такава. Нали точно това се опитваме да направим?  По този начин  да прекъснем  нерегламентирани комерсиални цели и идеи и да има малка прегледност.  Като си толкова ...що не си купуваш/предполагам е така/  храна с неустановен  произход и да застана с едни шишенца с нещо си вътре и да ти твърдя, че това е 4% Глутаралдехид.  Нали за това се предупреждаваме едни други от некоректни търговци и колеги? Ако го няма този нищожен котрол ще има само книга за оплакване да четем през ред.  Пяна ми излезе на устата да го обяснявам за кой ли път ЗАЩО и КАК..... Дано поне сега сте го разбрали?

Virosss

Цитат на: Caxapa - 12.12.2014 14:47
Като обобщение ще ти кажа, че по същата причина не пия вино при Киро кръчмаря дето   налива от едни туби и шишета а има само две асми  и то изсъхнали.  Защото  ако ти разсъждаваш така то един , втори..трети ще ти разреди Профито или Глутара или ще ти продаде  някаква храна на люспи в прозрачно полиетиленово пликче и само марката  на храната от снимката ще те топли, че си купил имено такава. Нали точно това се опитваме да направим?  По този начин  да прекъснем  нерегламентирани комерсиални цели и идеи и да има малка прегледност.  Като си толкова ...що не си купуваш/предполагам е така/  храна с неустановен  произход и да застана с едни шишенца с нещо си вътре и да ти твърдя, че това е 4% Глутаралдехид.  Нали за това се предупреждаваме едни други от некоректни търговци и колеги? Ако го няма този нищожен котрол ще има само книга за оплакване да четем през ред.  Пяна ми излезе на устата да го обяснявам за кой ли път ЗАЩО и КАК..... Дано поне сега сте го разбрали?

Къде е гаранцията, че Спонсорите няма да правят това за което говориш? Като гледам те също продават наливно разни торове и препарати?

Освен това, ако приключи продаването на дребно, нали се сещаш, че аз 1 туба с профито, няма да мога да я изхарча и 5 години с моя скромен аквариум, а то си има срок на годност все пак. Винаги по-добрият метод да се защитиш от измама е чисто и просто като следиш мненията за търговците.

Това с препаратите по-скоро ми звучи като един вид оправдание, че видиш ли спонсорите негодуват от факта, че някой си им прави конкуренция и им подбива цените... ами пазарна икономика. Защо ние крайните потребители да страдаме заради вътрешни кавги и конфликти?

Нека не ме разбират погрешно спонсорите, аз също бих предпочел да взема нещо от сигурен източник, но все пак подкрепям идеята и някой, който си е купил нещо и то му идва в повече да може и да го продаде. Дали е качествено или не и кой ще го купи, както казах всеки си има рамене на главата и сам преценя дали да играе хазарт или да купува от сигурно място. Едва ли някой от тези хора след това може да обвини за това модератор/спонсор.

belika

Цитат на: Caxapa - 12.12.2014 14:47
Като обобщение ще ти кажа, че по същата причина не пия вино при Киро кръчмаря дето   налива от едни туби и шишета а има само две асми  и то изсъхнали.  Защото  ако ти разсъждаваш така то един , втори..трети ще ти разреди Профито или Глутара или ще ти продаде  някаква храна на люспи в прозрачно полиетиленово пликче и само марката  на храната от снимката ще те топли, че си купил имено такава. Нали точно това се опитваме да направим?  По този начин  да прекъснем  нерегламентирани комерсиални цели и идеи ....

В цветарския форум неведнъж сме си купували големи опаковки с торове, отрови и други подобни, после някой ги дели, за всички включили се. Никога не ми е минало през ум, че някой ще сипе вода, или сода, или каквото е там, според консистенцията, за да ми разреди купеното... И съответно - никога не ми се е случвало да получа разредено от такава обща поръчка. Презумпцията, че някой си ще ти разреди виното не може да съществува като база на мислене, под която да се генерализират всички, сервиращи/продаващи наливно вино.

Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.

DPI

Аз не разбирам за какво е цялото това писане. Пазарът си е пазар, дали спонсори продават, дали продава някой, който има излишно нещо втора употреба, все си е предлагане на стока. Според принципите на макро и микро икономиката търсенето и предлагането са основополагащите величини на пазара като процес. Така че, както се казва в една поговорка "За всеки влак си има пътници". Ако някой е некоректен - то това е друга бира, ще изгори първи, втори, пък след 10-тия вече никой няма да му търси стоката.
Всичко започна от един потребител, на който не му са ясни правилата за обява. Вместо да се сърди  и да търси публика, можеше просто да помоли Сахара да му изтрие обявата и да я постави със всичките си снимки така, както смята, че най-добре ще я оферира.
Купувала съм и от спонсори, купувала съм и от хора, които имат нещо излишно (аквариум в моя случай). Еми да, доволна съм и благодаря на всички тях. Те си знаят кои са.
*offtopic Из мнение на Hunter по-горе: "И ако не е някой нов колега начинаещ да попита нещо и да разчупи малко обстановката си е ужас." Това го смятам като личен комплимент към мен. Belika също трябва да се позамисли по въпроса.  ;-)

bustama

Откъде тръгнахте... че и накъде. :-D
Пазара го има във всички форуми! Това, че има хора които злоупотребяват кво, да ги бием ли?! Че тя цялата държава е пълна с таквиз!
Възможно ли е тази порода хора да се ограничи, в това е въпроса! Че какво ще му е, членове :-D на форума - от 4/5г. да имат възможност да пишат в пазара. Така ще е много по-лесно да се следи, колко струва въпросния човек и в същото време,  тези които тепърва навлизат - ще имат достатъчно време да си изяснят, ще ги бъдели  като акваристи! Пък и бизнеса ще печели... Спонсорите... лично на мен са ми странна група хора и мисля нямат място в раздел "Пазар". Имат си раздели и там да си рекламират "стоките", пък ние не пасем трева - още повече не ядем доматито с колците и при нужда, може на лични да се разбираме! В разделите,  да си пишат и доказват продуктите си - така да си намерят място под слънцето!