• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 00:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с охлюви

Започната от aqua_, 29.01.2012 12:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

elldiablo

въпроса е от къде да се сдобием във Варна при толкова магазини никъде не съм виждал  *DRINK*

fizika01

А за Пловдив някой да предлага или поне да ме насочи към магазин където има Хелена?
Че и аз съм охлювясъл.
Между другото вчера си направих експеримент. Хванах един по голям смачках го с пръсти и го пуснах обратно. Един неон го изпапа барабар с смляната черупка.

sailender

Стадо хелени :) вършат супер добра работа :)

Но за моя жалост убиват и  по големи от тях индивиди :)

bat

Цитат на: sailender - 10.02.2012 21:54
Стадо хелени :) вършат супер добра работа :)

Но за моя жалост убиват и  по големи от тях индивиди :)
А дали нападат дребни рибки? Чудя се дали да рискувам с Хеленки или да си взема Меланоидес Гранифера, ако се продават въобще някъде.

sailender

е как риби .... стига глупости :) но повалят Тиломелания почти 10 пъти по голяма от тях. задружно :Д

Nikola 1

Цитат на: bat - 10.02.2012 22:40
А дали нападат дребни рибки? Чудя се дали да рискувам с Хеленки или да си взема Меланоидес Гранифера, ако се продават въобще някъде.

За първи път чувам охлюви да нападат рибки. Пък били те и дребни. Тези охлюви трябва да са някакви "терминатори". *MODERATOR*

beta61

11.02.2012 09:34 #21 Last Edit: 11.02.2012 10:46 by Caxapa
Купи си нестин и след като третираш аквариума си с него от охлювите ще останат само черуупките
Нестин или Нистатин? Май в стремежа си да трупаш постове  даже не обръщаш внимание на това което пишеш  като спам.
Мод. Сахара!
Тук в тази тема http://aquariumbg.com/forum/bolesti/problem-s-ihtioftirius/msg363364/#msg363364 задаваш въпрос цит: Ако използвате нистадин какво ще стане с охлювите в аквариума ?От което следва че нито си чувал нито си боравил с това лекарство.

Nikola 1

Цитат на: beta61 - 11.02.2012 09:34
Купи си нестин и след като третираш аквариума си с него от охлювите ще останат само черуупките

Защо трябва да блъска химия за такъв елемнтарен проблем, когато има естествени начини за регулиране на популацията от охлюви. Казва се Анатоме Хелена. Полезни и красиви животинки.

valnata

Аз взех три хелени и за две седмици изчистиха планорбисите. ;-) Не закачат скаридите и малките анциструси. Няма смисъл да тровиш водата с лекарства.

Similar topics (5)

46596

Публикации: 19
Прегледи: 12097

7582

Публикации: 1
Прегледи: 3342

59661

Започната от Hristina3004


Публикации: 1
Прегледи: 8733

10812

Публикации: 5
Прегледи: 5117

9067

Започната от mp450


Публикации: 10
Прегледи: 6104