• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 11:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с кафяви охлюви ... :(

Започната от enigmatic, 21.04.2008 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

enigmatic

Здравейте,  (отново след толкова време...)

имаме проблем с контрола над охлювите в аквариума и започнаха да ядат растенията... опитах да ги изтровя със сера snailpur, но вероятно заради aquatan-a или toxicvec-a нямаше ефект...
притеснява ме и факта, че ако ги избия изведнъж ще има твърде много трупове... и ще изтровя рибите...

Видях, че се предлагат капани за охлюви, ако някой има опит бих го помолил да сподели дали има ефект
Друг вариант е боция доколкото прочетох из форума, това означава да я оставя гладна или тя си ги похапва попринцип?
Има ли и други риби, които ядат охлюви?

Споделете с нас кое е най-ефективното решение




ata_nas


NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

ceco

Ботията също е решение на въпроса.Поне при мен беше така.

enigmatic

много блгодаря за инфото :) освен боции имали други риби, които ядат охюви?
Къде се продават в София?

според мен, ако има кой да ги яде е най-добрият начин за контрол

другият е  *MODERATOR*  :-D

jimbeam0706

Ами зависиколко са охлювите ,като бройка
защото мойте боции ги държах гладни 3-4 дена и пак нямаше ефект въху гадовете.Тогава взех една малка бутилка от минерална вода,клъцнах я като отрязох малко от след гърлото и оставих малко от дъното,и там където е гърлото ,отрязох някъде около 5 см,а от дъното оставих 3-4 см.после ги съединих ,сложих малко запарено зеле и ела и гледай след няколко часа колко гадове се бяха излъгали  *YAHOO*

някой ако има и други идеи да споделя

П.С. А ако са супер много ....най -добре е рестарт  :duvar:
Няма невъзможни неща

NO CARRIER

Гладни, подчертавам гладни крибензиси, барбус (пунтиус) конхониус също ядат планорбисите. Казвам го от личен опит.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

kapacitet

Може да е малко глупаво, но аз ги вадя ръчно. Преди време бяха станали отчайващо много и в рамките на една седмица ги извадих всички. Бяха останали съвсем малко, но пък забелязвам, че охлювите обират всякакви налепи и водорасли по стените на аквариума, грунда и листата на растенията. Опитвам се да поддържам едно средно количество охлюви.  *privet*

jimbeam0706

Цитат на: kapacitet - 21.04.2008 15:04
Може да е малко глупаво, но аз ги вадя ръчно. Преди време бяха станали отчайващо много и в рамките на една седмица ги извадих всички. Бяха останали съвсем малко, но пък забелязвам, че охлювите обират всякакви налепи и водорасли по стените на аквариума, грунда и листата на растенията. Опитвам се да поддържам едно средно количество охлюви.  *privet*

Защо не си вземеш неритини.идеални са за водорасли ,а и не с еразвъждат толкова лесно в домашни условия
Няма невъзможни неща

Barbus

Аз предлагам Молуцид.Пробвано е и работи.
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

enigmatic

Взех си Ботия не знам дали ще се храни с охлюви, но е много готина рибка ...

bigbeer

аз не съм доволен от molucid-a - от него измряха само червените ми охлюви.. а кавявите си живуркат.. вчера си взех и 4 боции.. на тах разчитам.. - после ще си поръчам капан ;)

Svetho

Пробвай да си вземеш макроподи или астронотуси,но вторите ще изядат не само охлювите.

iek

Пробвай да не пада храна по дъното и да няма гниещи растения, така популацията на охлюви ще се саморегулира. Самото повишаване на броя им показва, че имаш проблем и той не е в охлювите. Взимането на допълнителни риби, може да усложни подържането на аквариума още повече.

Similar topics (5)

21814

Публикации: 18
Прегледи: 15542

1747

Публикации: 5
Прегледи: 4119

38408

Публикации: 3
Прегледи: 2966

148

Започната от Aide


Публикации: 26
Прегледи: 13604

10881

Публикации: 10
Прегледи: 6245