• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 21:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Неритина - яйца

Започната от fisherman, 05.10.2009 15:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

fisherman

Здравейте,
в аквариума имам 2 броя Neritina natalensis и снасят доста яйца по корените и камъните. Дали мога да ги накарам да спрат да снасят, защото така аквариума изглежда доста грозно с всички тези бели точки.

Виждал съм други аквариуми с такива охлювии без нито едно яйце. Някой знае ли какво ги кара да снасят. Може би параметрите на водата, но кои точно?
Предполагам, че и други имат подобен проблем. То поне да се излюпваше нещо нямаше да е лошо.

kobra

за да се излюпи мисля, че им трябваше подсолена вода. А може да са започнали да снасят, защото вече са полово зрели. Аз имам една неритина и започна да снася 3-4 месеца след като я взех (не съм променял нищо във водата)
водка в стил IT:
0.1л-demo
0.25л-trial version
0.5л-personal edition
0.7л-professional edition
1л-network edition
1.75л-enterprise
3л-for small business
5л-corporate edition
Ракия-home edition
(за отскок)-Service pack
Зелева чорба-Recovery tool
Мезе-plugins
Бира-patch

zambo

За да се излюпят им трябва солена вода . Така , че за поколение забрави . Охлювите са полово зрели и да снасят яйца им е генетично заложено . Този прочес неможеш да го спреш . Премахването става ръчно .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

barabata

При тях има вероятно полов деморфизъм - мъжки и женски индивиди.

Аз също имах доста охлюви (къде избягаха и докато ги намеря вече са умрели , къде просто умираха заради голямото чистене ) и само един от тях в момента снася яйца. Разделял съм ги в различни аквариуми и съм определил вече кой точно от двата ми охлюва ги оставя.

Другото което го споменах за умирането от глад - тези охлювчета папат само алги и ако чистиш много усърдно стъклата остават гладни. Ако им оставяш поне една стъкло което да не чистиш ще си живеят добре. Това също съм го установил опитно.

Може да се пробваш да разбереш кой е охлюва който оставя яйцата и да го подариш или да го замениш в магазина ако ти разрешат за друг и да се надяваш на тото-то да си уцелил марсианец :) .
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

fisherman

Ако не чистеха толкова добре отдавна да съм ги махнал. Ама тея гадинки са направо перфектни в поддръжката на стъклата. Едва ли има нещо по-ефективно. Откакто ги имам нито веднъж не съм чистил стъклата, а няма нито една зелена точица.

daca007

Аз завъдих поколение в общия аквариум без подсоляване но проблема е че охлювчетата са мн малки и бягат от аквариума!Провират се между капака и стените на аквата !Немога да ги отделя защото са доста дребни и мн рядко ги забелязвам по грунда защото се смесват с него !
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdobavi.info%2Fcars%2Ffiat%2Fm16492.gif&hash=15f511afbe5c082c1a4d64681354d268144c9a8b

zambo

Цитат на: daca007 - 04.11.2009 00:48
Аз завъдих поколение в общия аквариум без подсоляване
Браво колега . Можеш ли да опишеш условията при които си ги развъдил .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Raven

Това за първи път го чувам, не знаех че се въдят в сладка вода.
Опиши по подробно условията, може пък да си открил нешщо ново в процеса ;-)
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

BOJO

Цитат на: daca007 - 04.11.2009 00:48
Аз завъдих поколение в общия аквариум без подсоляване но проблема е че охлювчетата са мн малки и бягат от аквариума!Провират се между капака и стените на аквата !Немога да ги отделя защото са доста дребни и мн рядко ги забелязвам по грунда защото се смесват с него !

Колега може ли снимка? Ти неретини ли завъди или някакви други ?

daca007

Значи няма нищо по различно в аквариума пълен е само с живородки и бързорастящи растения.Сега по др въпрос на колегата BOJO да със сигурност са неритини защото 4ерупката е спираловидна , а единствения възрастен охлюв с такава черупка в аквата е неритината.По едрите екземпляри вече имат и характерните ивици,но се по рядко ги виждам.Другото което е че самите неритини са черни и продълговати(имам предвид тялото под черупката) отначало ги помислих за планорбис но бързо останових ,че не са.Снимки на малките немога да направя по 2 причини. 1-во не съм ги срещал скоро , 2-ро няма със какво :P
: 04.11.2009г 12:12ч
Цитат на: daca007 - 04.11.2009 12:16
Значи няма нищо по различно в аквариума пълен е само с живородки и бързорастящи растения.Сега по др въпрос на колегата BOJO да със сигурност са неритини защото 4ерупката е спираловидна , а единствения възрастен охлюв с такава черупка в аквата е неритината.По едрите екземпляри вече имат и характерните ивици,но се по рядко ги виждам.Другото което е че самите неритини са черни и продълговати(имам предвид тялото под черупката) ,както и моите малки.Отначало ги помислих за планорбис но бързо останових ,че не са.Снимки на малките немога да направя по 2 причини. 1-во не съм ги срещал скоро , 2-ро няма със какво :P
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdobavi.info%2Fcars%2Ffiat%2Fm16492.gif&hash=15f511afbe5c082c1a4d64681354d268144c9a8b

Similar topics (5)

11172

Започната от Emil


Публикации: 6
Прегледи: 6005

3429

Публикации: 2
Прегледи: 2854

24764

Публикации: 2
Прегледи: 3078

8094

Започната от Longanlon


Публикации: 29
Прегледи: 17980

46596

Публикации: 19
Прегледи: 12105