• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 19:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Хайвер от Ампулария

Започната от iivs, 06.10.2012 23:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iivs

Днес видях че имим един грозд над водата който прилича на хайвер на ампулария но беше твърд.Дали е нормално да е така или е изсъхнал от лаппите и от това че е над водата

rollon

Той по принцип трябва да е над водата :),но трябва да има и определена влажност,за да се запази.


Myxa TepopucT

Реших да пиша тука за да не спамя с нови теми. Въпроса ми е как мога да подтикна моите Ампуларий да спрат или да намалее хайвера им. На 15 септември се взех една Ампулария и в аквариума имах 2, и до днешна дата този охлюв е снесъл(не знам как точно се нарича) 7 цели грозда с хайвер това нормално ли е, то ми писна да го чистя от стъклата и вече си седи там него махам.

NO CARRIER

Малко късно, ама по-добре от никога. Подбери си само мъжки екземпляри и снасянето на хайвера ще престане.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

iivs

Вече имам щъкащи малки ампуларии в аквата но два от големите умряха без видима причина а другите 7 си живеят спокойно.Другата новост са сините ампулариики които сдобих днес и са големи около сантиметър. :-) :-) :-)

Caxapa

Започвай със спанак, маруля и краставица да храниш тези плужеци, че току виж са нападнали растенията. Гледал съм и продължавам да гледам едни такива но като последните  съм нямал. Изядоха всичките анубиаси, а останалите растения не закачат.

Similar topics (5)

21087

Публикации: 3
Прегледи: 4335

17173

Публикации: 6
Прегледи: 9154

9872

Публикации: 3
Прегледи: 3314

8391

Публикации: 1
Прегледи: 4543

3762

Публикации: 8
Прегледи: 4682