• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 05:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Експеримент с Tylomelania

Започната от iivs, 15.08.2012 23:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iivs

15.08.2012 23:17 Last Edit: 17.06.2013 14:41 by Георги
От днес в общия ми аквариум живеят 11 бройки бебета Tylomelania.Ще пробвам да видя дали ще виреят в общ аквариум с живородки, няколко ампуларии и два анцитруса. Виждал съм в нета клипчета на тези сладури в общи аквариуми с живородки. Надявам се да оцелеят и при мен.В тази тема мисля да споделям опита и развитието им. На този етап са с размер между 2 и 4 мм като са различни на цвят.Преминаха през първото си премеждие успешно а то е престой в плик една седмица тъй като ги доставиха на адреса в германия с една седмица по рано а човека ,който ми ги донесе не ги беше отварял и да ги види в кашона цялата седмица.Бях изгубил надежда че ще дойдат живи но уви вече  щъкат в аквариума ми.

Асен Евгениев

Цитат на: iivs - 15.08.2012 23:17
размер между 2 и 4 мм...Преминаха през първото си премеждие успешно а то е престой в плик една седмица
Доста повече могат да изкарат. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

iivs

Ето две снимки на немски туристи пръснали са се из цялата аква мисля че се чувстват добре вече 20 дни нарастват бавно и славно


zariio

Дано оцелеят и ни дръж в течение със снимки :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

iivs

С удоволствие зарио някой от тях са нараснали почти двойно,почти никога не ги намирам всички 11 но до десет ги преброих вчера за съжаление май няма нито един оранжев има черни жълти и такива на жълти точки. храна специална не им давам но имам съмнения че си мезат от растенията,тъй като постоянно има някой по листата на растенията.

iivs

Тиламеланиите вече са два месеца при мен, и определено нарастват макар и бавно доста е трудно да определя дали всички 11 парчета са живи но до девет ги преброявам, но определено има доста места за криене.Падат си по листата на нимфеата или поне по старите такива.



aquario

имам едни охлювчета дето може да станат приятели с твоите (нали е експеримент)анетома ама си приличат и сигурно ще стане весела гонитба,ако искаш ;-)

iivs

Няма проблем стига да можеш да си го позволиш пробвай  ]:->

aquario

да това беше глупаво от моя страна

Асен Евгениев

Дай инфо за водата, в която ги гледаш. Че и аз ще си взимам такива.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

iivs

Тестове нямам и не съм правил нормална чешмян престояла за сега добре си живеят и растът

Desmoria

А някой има ли идея, от къде в БГ човек може да се сдобие с такива сладури? :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

iivs

Калканина продаваше ако не се лъжа

user

Цитат на: iivs - 27.11.2012 23:06
Тестове нямам и не съм правил нормална чешмян престояла за сега добре си живеят и растът

Супер са но май изискват твърда вода защото чета че са от Сулавеси .Ако кажеш за кое населено място иде реч може да се предположи за параметрите на чешмяната вода :-) .

iivs

Наистина са от сулавеси водата е от едно село до Кюстендил но не са толкова капризни колкото скаридите от този биотоп издържат и по широк параметър твърдост на водата

Similar topics (1)

43284

Започната от koi


Публикации: 30
Прегледи: 47658