• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Anentome Helena

Започната от mojiganga, 21.04.2010 16:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aleks7373

Не отделяй нищо,просто трябва да има много други охл'ьуви в аквариума за храна,иначе като се излиупят нарастват колкото леща да кажем,и после дават фира,поне при мен така става.Мелания ядат само ако няма нищо друго.С една дума е по лесно да си обереш охлите на ръка,отколкото да разчиташ на хелените.мина им модата като на скаридите май....
Когато искаш,намираш начин,когато не искаш-намираш оправдание!

VDO

Не питам от модна гледна точка,а от любопитство.И имам достатъчно храна във вид на планорбис и мелания,но малки хелени не виждам.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

danielm

Цитат на: aleks7373 - 20.01.2013 21:14
Не отделяй нищо,просто трябва да има много други охл'ьуви в аквариума за храна,иначе като се излиупят нарастват колкото леща да кажем,и после дават фира,поне при мен така става.Мелания ядат само ако няма нищо друго.С една дума е по лесно да си обереш охлите на ръка,отколкото да разчиташ на хелените.мина им модата като на скаридите май....
Аз вече нямам нито една мелания ... пък не знам. 
П.С. ако чакаш скаридите да чистят водораслите, а хелените - охлювите ... няма да стане. 

xoxi

И аз да се включа ,преди около година си взех няколко охлюва хелена с цел да унищожа планоробиаса който имах в аквата.Също бях скептично настроен към тези охлюви че ням да свършат нищо но след 3 месеца вече нямам грам планоробис , при обилно количество да не кажа че при мен беше ужас от охлюви заради обилно хранене на дискуси.Като изчетох повечето постове за тези охлюви явно им трябва по варовита вода като при нас ,в момента имам над 100 броя и още толкова съм раздал и продал.Може би за това при аквариуми с мека вода не се развиват така добре както в аквариуми с твърда вода. Ето иснимка на хелени който банкетясват след дискусите понеже вече нямама планоробис ,въобще не са като леща :-D

снимката е с телефона  но е от преди няколко часа

bat

Извинявам се за тъпия въпрос, но миенето на филтъра пречи ли на яйцата на Хелените? Днес мих филтъра и видях бая нацвъкани яйца, ама късно се усетих да питам дали няма да навреди. Фитъра не съм го мила с препарати, но го мих под течаща вода на чешмата, която беше хладка.

mojiganga

Знае ли човек.

Много се радвам, че темата се е развила :)
Това ме стимулира да напиша още нещо.

Caxapa

Цитат на: bat - 07.02.2013 18:13
Извинявам се за тъпия въпрос, но миенето на филтъра пречи ли на яйцата на Хелените? Днес мих филтъра и видях бая нацвъкани яйца, ама късно се усетих да питам дали няма да навреди. Фитъра не съм го мила с препарати, но го мих под течаща вода на чешмата, която беше хладка.
Ех, то бива ама толкова няма на къде. Нали ти давай съвет да не миеш филтъра под течаща вода? Не слушаш никак. А за Хелените, просто можеш да забравиш, освен ако не се случи чудото на начинаещият акварист.

bat

Цитат на: Caxapa - 14.02.2013 16:54
Ех, то бива ама толкова няма на къде. Нали ти давай съвет да не миеш филтъра под течаща вода? Не слушаш никак. А за Хелените, просто можеш да забравиш, освен ако не се случи чудото на начинаещият акварист.
Добре де, а как да го мия? Ако само го изплацикам в кофата, остават мръсотии по него. *mislia*

Caxapa

По корпуса на филтъра са си налепени яйцата. Ама сега ако ти обяснявам как бъркам, вадя само гъбата а корпуса остава в аквариума ще кажеш,  :duvar: Верно, бе ..как не се сетих. Лично като извадя целия филтър и после нищо  не се излюпва. За това налучках този начин и имам постижения. Колегите които също са се сблъсквали с този проблем, могат да споделят също впечатления и опит.

bat

За варианта с ваденето само на гъбата се сетих и без твоята помощ, но при мен не става. То и при изваден филтър се боря с него да го отворя, а подводно ... абсурд. И как да я извадя без да излезе и половината гадост отвътре? И как вадиш керамиката на филтъра, все пак и тя има нужда от миене чат-пат?

http://aquaholicsonline.com.au/?products=hailea-aquatopia-rp-600-internal-aquarium-filter
Това ми е звяра.

Идеи?

Desmoria

Попаднах на това и мисля, че ще е полезно за много хора.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi173.photobucket.com%2Falbums%2Fw68%2FMonicaKrzysztof%2Fetap4.jpg&hash=8f15aa8ff4f9e61ed104cda20211861fe014b9ad
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

martata

Anentome Helena vs Tylomelania


danielm

И отново в ''прегръдката на Смъртта''!

Penta

Представете си изненадата ми когато в аквариум пълен с планорбис видях Хелената да нагъва възрастна Red Cherry скарида....
Скаридата е жива и се мята насам-натам през цялото време.





yasen_vn

Както се казва: "това да го видя, не мога да го повярвам" - охлюв да си хване скарида за ядене.

Similar topics (4)

35064

Публикации: 6
Прегледи: 5805

32905

Публикации: 3
Прегледи: 4154

37129

Публикации: 6
Прегледи: 4370

21814

Публикации: 18
Прегледи: 15538