• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Анциструсът тормози ампулария

Започната от eugeny, 07.05.2022 13:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

eugeny

Здравейте на всички тук!Нова съм в акваристиката,прегледах темите във форума относно охлювите Ампулария,но не можах никъде да срещна подобен на моя случай,за това отварям нова тема и дано някой с повече опит да ми даде съвет.Става въпрос за това,че преди няколко дни си купих два охлюва Ампулария-кафяв и жълт.Доста са едрички,около 4-4.5см в диаметър.И няколко риби се "заиграха" да почистват кафявия-двата Анциструса и една Гара Флаватра.Интересно,че нападат само кафявия,а жълтия не го закачат.Отначало ми беше забавно,но по някое време реших,че това може да е проблем за охлюва и започнах да ги гоня от него,но няма как непрекъснато да съм му пазач!Вече минаха няколко дни,единият Анциструс и Гара Флаватрата спряха да го закачат,но другият ми Анциструс продължава да го "почиства" и със сигурност го стресира много.Иначе охлювът се храни и излиза за въздух и-поне според мен-в това отношение всичко е наред.Но остава въпросът с тормоза от страна на рибката и искам да питам някой имал ли е подобен опит и как се е справил.Решила съм-като краен вариант,защото хич не ми се иска да го затварям-да сложа Анциструса в изолатор за агресивни рибки за няколко дни и дано се оправят нещата.Защото той-нищо,че е просто рибка-знае много добре,че не давам да закача охлюва и когато пак е започнал да го тормози,като ме види,веднага изчезва.Ще съм благодарна някой с повече опит да ме посъветва как да постъпя.

rakim

Остави ги намира,нищо не може да направи на охлюва анцитруса.Даже му върши услуга като го почиства.
540л Южна Америка

eugeny

Благодаря за отговора,дано е така.

mushroom

Хахахаха... това е чистача на чистача. Нищо няма да направи вакумчето на офлюва ( - :
Ама и ти стражар го даваш. Щом вика ме види и се скрива. ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

eugeny

 :-D Ами да-стражар съм,защото най-много му харесва да го чисти по капачето,с което се затваря и заради всичкия този тормоз през повечето време по принуда стои затворен.Докато другият се разхожда и си похапва.И също така знам,че диша атмосферен въздух и за това най-много се притеснявам,защото може да не е успял да диша достатъчно.

kstoilov

Ужас, ще се удави охлювчето. Дай му успокоителни  :)

Similar topics (5)

56983

Започната от pavelkv


Публикации: 2
Прегледи: 3176

1239

Публикации: 173
Прегледи: 135841

45168

Публикации: 1
Прегледи: 1860

36259

Публикации: 13
Прегледи: 6449

21087

Публикации: 3
Прегледи: 4330