• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 05:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ВИДОВЕТЕ ОХЛЮВИ В АКВАРИУМА

Започната от Legion, 26.10.2005 16:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

При мен изчезнаха тези плоски дребосъци от самосебе си.  В началото чистих но после след като намалих и порциите изчезнаха с времето.

shnufito


wwladoo

Тези плоските дребни охлювчета,се появяват,когато не се правят чести смени на вода и водата е по кисела блатна и изчезват като почнеш по честа смяна. :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

rum4e78

Имам много охлювчета Mелания(Малайски охлюв) в аквариума, какво да ги правя? Да ги махам ли или да ги оставям?

hunter

Цитат на: rum4e78 - 10.08.2013 23:14
Имам много охлювчета Mелания(Малайски охлюв) в аквариума, какво да ги правя? Да ги махам ли или да ги оставям?
Извади въпрос колега  :-)  Еми ако те радват и не ти пренаселва аквариума си го остави. Ако са ти много и не ти харесва ги извади. Това е малко странен въпрос  *dontknow*

kaminski

Ако са наистина много ги подари на някой да си нахрани Хелените. :-)

kodo_i_podo

Здравейте, взех си аквариум с флора и фауна (и като нов акварист) започвам да разучавам какво има. Това тук мелания (малайски охлюв) ли е? Имам 2 броя от тях в аквариума, а ето го и видеото на животинката: Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

shnufito


kodo_i_podo

Здравейте,

това Физа ли е или е оня противен планорибис? Ето снимка и видео на гадините. От 1 станаха доста и не искам да ми нагризат растенията. Благодарско.



pesky snails video Pictures, pesky snails video Images, pesky snails video Photos, pesky snails video Videos - Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

cantiga

Поздрав!
Светослав

kodo_i_podo

Цитат на: cantiga - 16.03.2014 11:59
Физа е.  :-)

А като цяло вредна ли е, защото имах бактериална ципа отгоре на водата, но откакто се появиха повече от тези охлювчета и тя зачезна. Тоест подозирам ги, че те работят по въпроса нея да я няма.

cantiga

Вредни охлюви няма, прекомерното им размножаване в аквариума се дължи на грешки - лоша хигиена, много хранене и т.н.
Остави ги на мира и не ги мисли.  :-)
Поздрав!
Светослав

kodo_i_podo

Цитат на: cantiga - 16.03.2014 13:11
Вредни охлюви няма, прекомерното им размножаване в аквариума се дължи на грешки - лоша хигиена, много хранене и т.н.
Остави ги на мира и не ги мисли.  :-)

Благодарско, оставям го да си живурка. Пък май и лъска стените на аквариума, но може да си въобразявам. Поне изядоха ципата.

danielm

Здравейте,
И аз съм с нов вид гости, които са доста красиви ...
Не знам дали е физа, но е доста красив.

митит

много добра и полезна статия благодаря *privet*

Similar topics (5)

6402

Публикации: 1
Прегледи: 5147

2328

Публикации: 20
Прегледи: 14953

21918

Публикации: 9
Прегледи: 4098

456

Започната от abaro


Публикации: 33
Прегледи: 16256

38408

Публикации: 3
Прегледи: 2979