• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
21.05.2024 16:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

въпрос за грунд

Започната от Vankata, 30.05.2009 15:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Vankata

Здравеите!Аз съм нов във форума и имам следният въпрос: откъде мога да намеря в град Варна грунд за аквариум които да е на достъпни цени.Гледах в няколко зоо магазина 4лв за килограм..Та ако имате предложения споделяйте  *DRINK*

billi80

Аз си взех наскоро грунд за 1,80 лв./кг от зоомагазина в Колхозен пазар. Имаше доста добър избор - поне десетина вида грунд. Можеш и там да разгледаш, ако не си го посетил вече.

ogi

Преди месец си взех грунд от Аквамания на бул."Сливница", за 1,8 лв/кг, имаше додта добър избор. Не вярвам за толкова малко време, да са вдигнали двойно цената

BOJO

Колега имаш и друг вариант : Строителна борса или борса за кварцов пясък , сигурно някаде има. В първия вариант ще е хубаво да пресееш пясъка за да стане еднороден и после голямо миене те чака. Предимството е че закупуваш 50 кг за 2 ЛВ.  В втория случай пясъка е кварцов , хубав и еднороден, миенето е по значително по малко, но не мога да те насоча към кварцова борса в Варна. Може би колегите от Варна ако имат желание ще ти помогнат.


skekivd

05.06.2009 23:33 #4 Last Edit: 06.06.2009 10:46 by zambo
Дано да съм бил полезен- *DRINK* http://www.bulphoto.com/events/5073/

ribarq_555

аз наскоро се запалих по декориране на аквариум и по важното отглеждане на рибки имам два скалария 2 златни рибки и 1 гупа смятам да сложа чакъл може ли да им стане нещо на рибките киснах го 2 дена и го изчистих добре  :-)
Запазете българското пишете на кирилица!

kapacitet

Цитатимам два скалария 2 златни рибки и 1 гупа смятам да сложа чакъл може ли да им стане нещо на рибките киснах го 2 дена и го изчистих добре 

Братле виждам, че имаш мерак, но проблема е, че каквото си наумиш го правиш със или без нашите съвети. Този чакъл няма да изглежда естетически добре в аквариума ти, особено като се има в предвид разметите му. Колегите ти обясниха, че трите вида рибки които имаш не могат да се гледат заедно поради различните условия на живот, които изискват и обема вода, който трябва да им предоставиш.
Ако решиш да гледаш златни рибки и ти харесва чакъла като големина и форма, слагай смело. Надявам се не си го мил с препарати и химии.
Ако решиш да гледаш скаларии или гупи, ще ти трябва по- дребен грунд ( 4- 5 мм. ), за да можеш да си гледаш и от жизнено важните за един аквариум растения.

Просто стоя пред монитора и съм в шах и мат. Не знам какво точно да ти напише така, че да ме разбереш и как по- приятелски да те помоля да отделиш няколко часа време и да прочетеш всички теми на начинаещи акваристи.

Vankata

Мерси за помоща на всички колеги *DRINK* поразпитах и аз тук-таме и маи ще го взема от Девня :) Очакваите и снимки но едва ли ще е скоро така де  хубавите неща стават бавно.

ribarq_555

10.06.2009 18:38 #8 Last Edit: 10.06.2009 20:13 by ribarq_555
Цитат на: kapacitet - 10.06.2009 12:55
Братле виждам, че имаш мерак, но проблема е, че каквото си наумиш го правиш със или без нашите съвети. Този чакъл няма да изглежда естетически добре в аквариума ти, особено като се има в предвид разметите му. Колегите ти обясниха, че трите вида рибки които имаш не могат да се гледат заедно поради различните условия на живот, които изискват и обема вода, който трябва да им предоставиш.
Ако решиш да гледаш златни рибки и ти харесва чакъла като големина и форма, слагай смело. Надявам се не си го мил с препарати и химии.
Ако решиш да гледаш скаларии или гупи, ще ти трябва по- дребен грунд ( 4- 5 мм. ), за да можеш да си гледаш и от жизнено важните за един аквариум растения.

Просто стоя пред монитора и съм в шах и мат. Не знам какво точно да ти напише така, че да ме разбереш и как по- приятелски да те помоля да отделиш няколко часа време и да прочетеш всички теми на начинаещи акваристи.

добре значи ще ида в някой магазин за риби и ще си купя такъв грунд. мерси много братле  :-) :-)
: 10.06.2009г 15:03ч
Цитат на: kapacitet - 10.06.2009 12:55
Братле виждам, че имаш мерак, но проблема е, че каквото си наумиш го правиш със или без нашите съвети. Този чакъл няма да изглежда естетически добре в аквариума ти, особено като се има в предвид разметите му. Колегите ти обясниха, че трите вида рибки които имаш не могат да се гледат заедно поради различните условия на живот, които изискват и обема вода, който трябва да им предоставиш.
Ако решиш да гледаш златни рибки и ти харесва чакъла като големина и форма, слагай смело. Надявам се не си го мил с препарати и химии.
Ако решиш да гледаш скаларии или гупи, ще ти трябва по- дребен грунд ( 4- 5 мм. ), за да можеш да си гледаш и от жизнено важните за един аквариум растения.

Просто стоя пред монитора и съм в шах и мат. Не знам какво точно да ти напише така, че да ме разбереш и как по- приятелски да те помоля да отделиш няколко часа време и да прочетеш всички теми на начинаещи акваристи.

ще може ли линк какви растения мога да сложа
: 10.06.2009г 15:03ч
купих си много ситни камъни за аквариума мисля че ще станат много са готини 4 5 милиметра стръваха ми 1 и 80 лв сега търся теми за новаци като мен
Запазете българското пишете на кирилица!

Деян

Погледни "изскачащото" меню в ляво.

Similar topics (5)

3692

Започната от nikola


Публикации: 9
Прегледи: 3890

43443

Започната от Сашето


Публикации: 15
Прегледи: 5902

30230

Започната от Peakone


Публикации: 8
Прегледи: 6253

15846

Публикации: 6
Прегледи: 4338

20197

Публикации: 10
Прегледи: 7254