• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 12:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рестартиране на първия ми аквариум

Започната от seahawk, 04.05.2014 17:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

seahawk

аз още при саденето разбрах че ми е малко грунда ама какво да правя скоро ще купя още ще си източа към половината вода и ще добавя. но просто на този етап не мога да добавя още. камъните ги взех заради наще понеже много искаха и те бяха тези който даваха парите!
Още се уча!

bunzip2

Грунда не е малко ами направо все едно го няма. Размера пък е под всякаква критика. Ако не оправиш нещата с грунда, скоро растенията ще са само спомен.
Намери си кварцов пясък с големина 3-5мм. и застели дъното с 4-5 см. слой. Някои едри каманаци може да си оставиш за отгоре като декорация. Ама да знаеш, че това ти е най-наложащо за момента според мен.
И по-добре го направи скоро, иначе пак ще се разочароваш.

Penta

Цитат на: bunzip2 - 14.05.2014 22:44
Намери си кварцов пясък с големина 3-5мм. и застели дъното с 4-5 см. слой.

Софиянци поне сте лесни в намирането на кварцов пясък : http://kamani.biz/bg/grund-za-aqvarium.html

seahawk

хехе колеги да се похваля днес в 11 часа в родилката при гупата ми се появи първото мъниче от тази мама и сега към 5 часа следобяд вече имам към 11-12 малчугани, но мисля че раждането още не е приключило. надявам се довечера вече да е готова със всички и да я местя в големия аквариум че вече 3 седмици е отделена и тя още не го е виждала. после ще пиша за крайна бройка колко са.
Още се уча!

Similar topics (5)

3070

Започната от zmeq


Публикации: 2
Прегледи: 4556

53865

Публикации: 2
Прегледи: 2831

38858

Публикации: 5
Прегледи: 3226

24525

Публикации: 9
Прегледи: 5655

23093

Публикации: 2
Прегледи: 2550