• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 15:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем след измиването на грунда!!!

Започната от plamen_titan, 12.11.2010 00:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

plamen_titan

Закупих ситен грунд 2,5 мм и по-едър 5 мм
Грундът е закупен от зоо магазин ,това гарантира ли че е безопасен? Защото след изплакване няколко часа, продължава да пуска малко мътилка/може и да са дребни песъчинки/,но незнам?Това е една от причината да не съм преминал към стартиране.Грундът се състои от черни,сиви и кафяви камъчета+бели частици от черупки на миди/така предполагам/.Моля,дайте някакво обяснение.Ето и снимка на състоянието на водата след изплакването на грунда.Когато  поливам грунда с маркуч е чиста водата отгоре,но когато разбъркам ,,хубаво" с ръце се получава малка мътилка,следкоето почти изчезва за минути.
Заради това ,не съм стартирал аквариума!!!Помогнете!!!

ceco

Мен ако ме питаш е измит идеално. Все пак не е необходимо да е стерилен. Слагай смело в аквариума, но не избързвай с рибите. Успех !

Bolta

Да ....добре си изглежда грунда . И аз ,когато промивам грунд се опитвам да е много чист , но ...след всяко разбъркване , все пуска по нещо - стигал съм до двайсетина промивания и разбърквания . Слагай го  ,пускай филтъра и готово .

plamen_titan

Мерси за бързите отговори.Няма да го мия повече,не ми останаха ръце вече,може и да си внушавам вече ,сравнявах ги по бистрост -водата на грунда с минерална вода :).Стартирам до 2 дни ,дано нямам проблеми по стартирането. *THUMBS UP*

ceco

Това със стартирането до 2 дни го забрави *STOP*. Трябва да сложиш грунда, филтъра, растенията нагревателя. Добавяш бактериален активатор и чак след 10 дни до 2 седмици можеш да пуснеш рибите.

magutta

нали знаеш, който бърза - повтаря  :-D
успех с начинанието!

plamen_titan

Все пак мерси за това указание,но аз ще стартирам само аквариума с оборудването ,без рибките естествено,тях смятам да сложа чак след 20-30 дни :).Вече съм правил тази грешка и бях ги пуснал на другия ден след пускането на аквариума и всички на нямаше и ден ,напуснаха нашия свят  :-(,повече такава грешка никога

tomatomov197

  А защо трябва да има черупки от миди в грунда ?   Да не е морски пясък ?
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

plamen_titan

Незнам дали са черупки от миди,но на такива ми приличат на н
: 12.11.2010г 01:01ч
Незнам точно каво е това в грунда ,приличат ми на частици от черупки на миди,но не съм сигурен *dontknow*

Similar topics (5)

54546

Публикации: 29
Прегледи: 13413

36414

Започната от JaG


Публикации: 10
Прегледи: 8541

31304

Публикации: 7
Прегледи: 4510

26873

Публикации: 5
Прегледи: 2589

11050

Публикации: 1
Прегледи: 2799