• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 10:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Декорация на аквариум за начинаещ

Започната от kibernetic, 09.07.2010 19:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kibernetic

Цитат на: valnata - 11.07.2010 22:49
Размера на пясъка може да е 3-5мм. Ако си близо до Русе в Сеново има пясък без пари.. Един тон е 10 лева :-D Аз си взех 2мм около 30-40 килограма и хората ми казаха да си напълня чувала и хич да не ходя на касата.
Ем аз съм от Етрополе - това е Софийска област, ама ще проверя в строителната борса за такъв размер. Мерси за бързия отговор  *thanks *thanks

valnata

 :-D Доста далеч си.. Провери по борсите. Там пак е на прилични цени, иначе в магазините искат едни цифри. :-!

kibernetic

Цитат на: valnata - 11.07.2010 23:32
:-D Доста далеч си.. Провери по борсите. Там пак е на прилични цени, иначе в магазините искат едни цифри. :-!
Така и ще направя :) Мерси отново за инфото и за отделеното време пък по-нататък сигурно пак щепитам и досаждам :)

kibernetic

Здравейте отново!!! Исках да попитам - разглеждах няколко предложения за грунд (многослоен), но при положение, че не разполагам с много растения и няма от къде да ги намеря(поне в началото) се питах дали може да направя грунда от 2 слоя -  долния от пемзов пясък или лава, а горния от зеолит. И също така искам да питам дали да слагам някакъв тор, който да смеся към долния слой, ама да не стане така, че да има после да чистя локвата от водорасли.

stilista

Здравей,
поздравявам те за мерака с който започваш това хоби.
Няма как още в началото всичко да ти е идеално!!
Направи го така че на теб да ти хареса ,а не за да те хвалим за проявеното(откраднато от някоя снимка ) творчество  :-P
Няма винаги твоя аквариум да изглежда по един и същ начин затова не се престаравай.
Аз например за 4 години минах през златарник ,растителен ,пак за кратко златарник и от 6месеца цихлидарник както и от 45лт--86лт--202лт.
Така че радвай се на хобито и знай че винаги ще ти идват хубави идеи при това твои и начинанието ти ще бъде усмислено  *THUMBS UP*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

kibernetic

Цитат на: stilista - 13.07.2010 21:17
Здравей,
поздравявам те за мерака с който започваш това хоби.
Няма как още в началото всичко да ти е идеално!!
Направи го така че на теб да ти хареса ,а не за да те хвалим за проявеното(откраднато от някоя снимка ) творчество  :-P
Няма винаги твоя аквариум да изглежда по един и същ начин затова не се престаравай.
Аз например за 4 години минах през златарник ,растителен ,пак за кратко златарник и от 6месеца цихлидарник както и от 45лт--86лт--202лт.
Така че радвай се на хобито и знай че винаги ще ти идват хубави идеи при това твои и начинанието ти ще бъде усмислено  *THUMBS UP*
Не искам да копирам от никой, а просто искам да следвам инструкциите, дадени от хора, които със сигурност знаят в пъти повече от мен в тази област. И за това се допитвам до вас, защото не искам да сбъркам и като правя нещо да е както си му е реда, а не само отчитане на дейност.  :-)

jommy

http://faao.blogspot.com/
http://www.aqua-oasis.blogspot.com/
http://www.pbase.com/plantella/root  (С разглеждането на галериите в този сайт трябва да се внимава, води до пристрастяване, аз правя 3-то нано вече като всяко следващо е по-добро и по-добро :) )

Аз "пообиколих" доста сайтове, с търсене на отговор подобен на твоят. Реално в последният сайт/линк, който е на Оливер Нот като,  че ли за мен намерих, най-много инфо и като примерни акваскейпи и като комбинация на растения, използване на грунд, филтрация, CO2, осветление, риби и т.н. Като цяло установих, че на Оливер аквариумите ми допадат повече от тези на Амано например. Вярно, че Оливер рекламира здраво растенията на Тропика, но пък като видове са налични и в БГ, при Гонзо и Мишо Калкана...Другото, което за мен беше полезно, какви растения, при какви условия гледа - за доста от аквариумите е дадено дългосрочно развитие 1-2-3-4... месеца от старта. Така, че идеята за мене е не да се открадне подредба/акваскейп, а по-скоро, какво, как и при какви условия :)

Един личен съвет, не прави компромис със субстрата, осветление, филтрация, растения се сменят/добавят, но мен лично много ме тормози като трябва да разваля аквариум заради субстрата/грунда  и не бързай - търпение му е майката.

kibernetic

Благорадя на всички за съветите и ще ги имам в предвид !!!  :-) :-) :-)

kibernetic

Здравейте на всички  :-) От доста време не съм писал, но какво да ви кажа - като човек е от малак град е по-трудно да се сдобиеш с материалите   :-( . Тука кварцов пясък няма та ще вида като имам път по София да си взема от там, а пък вчера ходих до гората и намерих няколко пречупени клони от бук и реших да ги покажа и да ми кажете какво мислите. На снимките вече съм им махнал кората  :-)




ico

С подходящите сита и от близката река, ще си набавиш пясък без особени трудности.  ;-) Клоните ако си сигурен, че са сухи, ги бухай със вода и... Иначе изглеждат добре.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

kibernetic

Ем не ми се иска от реката тъй като там града има рудник и всичкия боклук отива с реката и е синя  :-( а за клоните - не са сухи ама съм ги оставил да съхнят няколко дена и след това мисля да ги сваря
: 12.08.2010г 18:06ч
Цитат на: kibernetic - 12.08.2010 18:02
Ем не ми се иска от реката тъй като над града има рудник и всичкия боклук отива с реката и е синя  :-( а за клоните - не са сухи ама съм ги оставил да съхнат няколко дена и след това мисля да ги сваря

Caxapa

Клоните трябва да са идеално сухи-изсъхнали и едва тогава да предприемеш обработката им преди да ги пуснеш в аквариума.

kibernetic

Цитат на: Caxapa - 12.08.2010 18:11
Клоните трябва да са идеално сухи-изсъхнали и едва тогава да предприемеш обработката им преди да ги пуснеш в аквариума.
Мерси са инфото  :-) ама колко си време горе-долу ще им отнеме да изсъхнат напълно

Асен Евгениев

В тая жега за няколко дни са готови. Може да стане добра конфигурация от тях.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

14611

Публикации: 35
Прегледи: 22588

42316

Публикации: 4
Прегледи: 4043

27730

Започната от StarHawks


Публикации: 28
Прегледи: 16324

14271

Публикации: 2
Прегледи: 3920

40675

Започната от anity


Публикации: 6
Прегледи: 3838