• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.06.2024 06:02

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за пълнеж на филтър

Започната от kdravia, 25.05.2010 04:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kdravia

       Добра нощ колеги. :-D  Туку що завърших един самоделен външен филтър с две отделения.Във второто отделение ще има гъба,а в първото ми се ще да сложа нещо като керамиката в "купешките" филтри.Имам порест облицовъчен камък-мушел.Ако го натроша и преваря,мога ли да го сложа в първото отделение?Състава му е:миди;пясък;кварц;глина,може да има варовик и нещо друго,но не съм сигурен.
Ако не е добра идея,какво друго мога да сложа,освем керамиката?
Докато има шарани,ще има и рибари!

gecatax

Не е добра идея да го слагаш може да дигне ПХ.Най-добре си вземи един сипоракс и си готов (ако не ти се дават пари за сипоракс си вземи биопур).Аз като имам пари за моя филтър с 4 кошници най-отдоло ще оставя едрата гъба после 2 със сипоракс и една с по-финна гъба и вата отгоре.
Поздрави!

-250л.

Caxapa

Варовик, миди и подобни неща ще ти вдигнат ниворто на твърдоста на водата. Помисли добре точно какви риби имаш и тогава подбирай пълнежите на филтъта.

kdravia

Цитат на: Caxapa - 25.05.2010 12:12
Помисли добре точно какви риби имаш и тогава подбирай пълнежите на филтъта.
Два неона в 54 литра и евентуално ще взема някоя скарида,а имам и един 324 литра в който останаха само растения,след като раздадох живородките. :-D
Докато има шарани,ще има и рибари!

ivaniliev

здравеи и от мен  :-)
не сам кои знае колко напред с акваристиката , но от личен опит видях че няма смисал да си губиш времето с самоделни палнежи за филтар .
на мене не ми се даваше крупната суми от 150 лв . за палнежи , но след като пробвах всички производни на филтарни пьлнежи евтини варианти
разбрах едно ; единственото нещо което работи вьв филтара ти това е палнежа .
ако искаш да минеш тьнко слагаи от това http://www.google.bg/images?hl=bg&resnum=0&q=lava+rock&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=tQn8S8v1CtGHOK3oieQB&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CD8QsAQwAw
няма да збьркаш
тук в пловдив се придава 1.5лв. за литар и според мен е много подцинено като пьлнеж  ;-)
...

kdravia

Точно това ме интересува,да мина тънко,иначе щях да си купя един филтър и да не се занимавам с глупости. *THUMBS UP*
Ще пробвам да намеря това нещо,че тук в Монтана нищо с нищо няма.
Докато има шарани,ще има и рибари!

buchkata

Да се внимава много с количеството лава ,че вдига силикатите и плъзват кафяви водорасли.Преди да се слага във филтъра лавата да се изкисва многократно.

gecatax


-250л.


tomatomov197

щом пазаруваш, кажи какво количество дават за 3лв.
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

ivaniliev

два литра или един килограм  ;-)
все тая  3 лв.
от тук става по ясно http://www.discus.bg/index.php?page=shop.browse&category_id=76&option=com_virtuemart&Itemid=4
...

Similar topics (5)

57600

Публикации: 8
Прегледи: 3250

24440

Започната от shyfx


Публикации: 1
Прегледи: 2369

21014

Публикации: 1
Прегледи: 2511

53767

Започната от Hai4o


Публикации: 2
Прегледи: 2453

46581

Публикации: 1
Прегледи: 2064