• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Корен от лоза

Започната от vlado_sm, 09.08.2021 10:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vlado_sm

Здравейте. От известно време се опитвам да обработя един корен от лоза за декорация на аквариума ми. Първоначално го киснах около 10 дни, след това го почистих от кората и  варих 2 часа и след това пак го киснах около 10 дни. От поне 5 дни не съм сменял водата , но днес като реших да я сменя забелязах много неприятна миризма. Водата иначе беше доста бистра и само на места се виждаха леки лилави "парцали". Освен това корена е придобил на места някакво странно лилаво оцветяване. Нормално ли е това според вас и трябва ли да направя още нещо преди да го сложа в аквариума, защото не искам да се появи същата миризма и там.

vlado_sm

Ето и снимките.

Lightning_boy

Това лилавото оцветяване нямам представа откъде може да е.
За миризмата - нормално е. Има гниене, няма как да не мирише, предвид, че нищо не движи водата.
Лилавото може и да е останал химикал от някакво ръсене или пръскане на лозата, наистина нямам идея.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

vlado_sm

Тази лоза се опитваха да я унищожат от поне 10 години и не е пръскана с нищо. Половината от корена беше засъхнал, другата си имаше живот още и точно там е станало лилаво. Може би са някакви сокове от самия корен- водата също се оцветяваше предимно в лилаво от начало. Просто се чудя трябва ли да я обработвам още с нещо или просто да постои така във вода.

NO CARRIER

Остави го така. Ако имаш анциструси, те ще се погрижат да изядат гниещите части, и ще го полират.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

vlado_sm

В момента нямам , но възнамерявам да взема,  понеже ги харесвам.

Similar topics (5)

54538

Публикации: 6
Прегледи: 3059

4293

Публикации: 24
Прегледи: 18032

16852

Публикации: 10
Прегледи: 4395

51350

Публикации: 17
Прегледи: 7945

14096

Започната от mjoyy


Публикации: 20
Прегледи: 10706