• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
10.05.2024 20:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Клон от смокиня

Започната от CellebrO, 04.06.2008 20:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

CellebrO

Онзи ден намерих страхотен клон от смокиня,тъкмо като за моя аквариум.Избелих кората и се получи много ефектно(под кората дървото е почти бяло). Сега обаче идват въпросите:
1.Понеже клона е бил скоро отсечен дървото си е почти живо. Така годно ли е за употреба така да се каже?
2. Нямам достатъчно голям съд за да го сваря.Какви негативни ефекти ще дойдат от това?
3.Ако не се вари и стои да се кисне няколко седмици,после може ли да го слагам вече в аквариума?
Beauty is in the eye of the beholder.

ico

Сока от смокиново дърво изгаря кожата, а как ще деиства в аквариума...   ]:-> Освен това дървесината на смокинята е много крехка и ще изгние бързо във вода.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

CellebrO

Значи да не се мъча въобще,а?    *dontknow*
Beauty is in the eye of the beholder.

miTko

Ицо е прав! Иначе прясно дърво трябва да се изсуши няколко месеца(на сянка) и после по познатата процедура.
Разни мои АКВАРИУМИ 

GrandePippo

Като търсиш клони и корени и т.н. за аквариума си на първо място търси стари, добре изсъхнали такива. Клони, дето времето ги е жулило дълго, да речем години. без никакви сурови части и по възможност от видове с по-твърда дървесина.

Аз лично съм фен на дъбови клонки-стари, много сухи, без кора....

ceco

Имаше цяла тема за това някъде.Стас го беше казал хубаво, че е като безразборния секс.

jimbeam0706

Остави тая смокиня,ами си намери един хубав дъбов клон(корен) или от стара лоза
Ако сложиш клона в аквариума,най много да си направиш нов аквариум,защото клона пуска една мъзга дето въобще не е приятна за хората,камо ли за рибите и растенията в аквариума
Няма невъзможни неща

CellebrO

Мерси за отговорите,определено доста ми помогнахте.
Освен дъб и лоза,кои други дъвета са с подходяща твърда дървесина?
Beauty is in the eye of the beholder.

nina

Цитат на: jimbeam0706 - 05.06.2008 09:46
Ако сложиш клона в аквариума,най много да си направиш нов аквариум,защото клона пуска една мъзга дето въобще не е приятна за хората,камо ли за рибите и растенията в аквариума
За сметка на това пък много се харесва от малките анциструси  :-) Постоянно я "почистват" тая слуз.
За "новите" корени, в смисъл, такива, дето не са изгнили, слагала съм и не съм имала проблеми, но не и от смокиня, не знам за нея. Аз имам повече проблеми с изгнилите корени, отколкото с тези, които още не са. При мен добре изгнилите, особено във вода дето са били, постоянно има оцветяване на водата.  *dontknow*


manastar

В мойа аквариум имам корен  от върба и от елша само съм ги изварявал и ,,люс'' в гйола.Сурови само добре остъргани от кората до чиста дървесина.Лошото е ,че изплуват и трябва да ги затискаш някак.

Similar topics (5)

49864

Публикации: 1
Прегледи: 2224

28347

Започната от deadline78


Публикации: 1
Прегледи: 2125

25074

Публикации: 14
Прегледи: 6654

39161

Публикации: 6
Прегледи: 5753

19925

Започната от Ribara90


Публикации: 0
Прегледи: 2547