• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.05.2024 10:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Изкуствен алпинеум.

Започната от Longanlon, 25.08.2004 11:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

koyota

Цитат на: "vlatko"Ето още няколко идеи за изкуствен бакгроунд е поне за тези които разбират английски  :lol:
http://www.littleboxofbones.com/tank_rebuild2.html

Ако можеш да изнамериш нещо на БГ ще е много добре :lol:

Живко

Цитат на: "tishovsx"И като сме я зачекнали тая тема... :D аз купих изкуствен камък на АкваЕл, направен от керамика с вход и изход...да могат "дънарите" да се крият, пак ще ме обвините, че е скъп, но е красив и лек, ако бях намерил истинския аналог, то той щеше да тежи поне пет килограма...така, че акваристиката иска жертви.... 8)

аз гледах на пазара в софия различни каманаци.
имаше доста добри.в домашни условия не можеш даже да го наподобиш.обаче за един масив голяма жертва се иска. :?
Никой не се е родил научен.

vlatko

Цитат на: "koyota"
Цитат на: "vlatko"Ето още няколко идеи за изкуствен бакгроунд е поне за тези които разбират английски  :lol:
http://www.littleboxofbones.com/tank_rebuild2.html

Ако можеш да изнамериш нещо на БГ ще е много добре :lol:
Ми нямаше нищо на БГ ако изнамеря нещо разбира се че ще го пусна във форума 8)
А иначе тия дни ако имам свободно време мога да седна да го преведа и да го пусна въпрос на свободно време и да не ме е мързел  :oops:

koyota

Ще сам ти много благодарен ако го преведеш.Аз сам много скаран с езиците :oops: Просто не ми се отдават няколко пати сам почвал да уча англииски но все неуспешно :oops: Имам корава глава Македонска и нищо не влиза вьтре :lol:

FLEXX

Добре бе, Дидо, нали можеш да сковеш една рамка от дъски вместо метална :wink:

dido

Каква рамка бе, човек?

FLEXX

незнам какво ми става напоследък...
ставаше дума за таз метална рамка, техниката с епоксидната смола и пясъка... ама явно пак не съм гледал внимателно....  :roll:  :oops: Извинявай Дидо

niki_s

До сега я търсих тази тема, защото искам да си направя изкуствени камъни. Изкуственият камък ако го направя от епоксидна смола, дали ще е вреден за рибите? Дайте други предложения как мога да си направя изкуствени камъни, така че да могат да се потопят във водата и да не са вредни за рибите.

Joro Vn

Епоксидната смола не е много добро решение. Съмнявам се, че след време ще набъбне във водата. По- добро решение е полиестерната смола. Недостатък при нея е, че при застиване се отделят газове и ако е в масивна форма -при отливка, ще останат въздушни междини и кухини. С нея можеш  да направиш опити за обмазване със съответното дооформане на нещо като сърцевина- може дори и обикновен, но разтворим камък.
 Още идеи. Струва ми се, че фирми, търгуващи с продукти за хидроизолация и др. специални строителни дейности, биха предложили решение на въпроса. Почти съм убеден, че разполагам с проспекти отпреди 5-6 години на подобни продукти. Един от тях се ползваше и от скулптори и художници; за подводна и надводна декорация- фонтани, басейни и др. подобни. Той/те могат много лесно да се моделират. Относно безвредността им за аквариумните обитатели, не съм сигурен, че всички са подходящи. Може би ще са необходими доброволци за експерименти  :) . Предполагам, че могат да се оцветяват лесно и в обем, докато са още пластични.

dido

Епоксидната смола не набъбва във вода, както и полиестерната. Последната е сравнително по-евтина обаче.

Joro Vn

Dido, не в буквалния смисъл набъбнала. Освен на вода епоксидната смола е устойчива на много химически продукти. Но вече няколко пъти виждам неща от епоксидна смола, престояли години във вода, и определено не са в този вид, за който са били замислени- визуалния ефект е като на набъбнал повърхностен слой. Възможно е това да се получава при некачествени търговски марки, при неспазване  технологията на смесване и време на втвърдяване. От собствен опит и отзиви на познати бих предпочел полиестерната  смола

niki_s

Значи аз вчера започнах да правя изкуствена скала от епоксидна смола и парцали. Накисвам ги и ги лепя. След няколко дни ще пусна снимки.

niki_s

Ето това се получава за сега.

http://www.bgphoto.net/request/photo/4899/12928/703290/.jpg

Не можах да направя по-хубава снимка.

niki_s

Ето какво се получи.
http://www.bgphoto.net/request/photo/4899/12928/802981/.jpg

И се извинявам за качеството на снимката. :oops:

Stas

Браво! Сега си горд собственик на изкуствена скала!

Similar topics (5)

55489

Публикации: 1
Прегледи: 3219

5551

Започната от musovir


Публикации: 1
Прегледи: 4208

40697

Публикации: 18
Прегледи: 12630

1644

Започната от kraltchev


Публикации: 15
Прегледи: 8246

33568

Публикации: 5
Прегледи: 3492