• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Имам ххх литра аквариум, какво да сложа в него?

Започната от NO CARRIER, 18.05.2009 13:07

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

SpectraLL

Само с неони ми изглежда малко семпло. За това търса и друга комбинация да пусна с неонките.

Slavov

Най-добре ще е ако сложиш живородки, тъй като по-добър цикъл ще направиш с тях !

Rainbow sid

Цитат на: SpectraLL - 31.07.2011 11:34
Само с неони ми изглежда малко семпло. За това търса и друга комбинация да пусна с неонките.
А какво ще кажеш за Серпи,Палмери,Фантоми,Родостомуси?
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

SpectraLL

От живородките единствено гупита бих пуснал и то малко за цвят  :-D
Благодаря за предложението за палмерите и родостомусите. Изглеждат интересни и ще прочета за тях.  *privet*
Отворен съм за други предложения  :-D

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

bojkata

Здравейте!
От скоро се "зарибих" и в прекия и в преносния смисъл, стартирах си едно "бурканче" 23литра с чифт Бети 2 малки Анциструса и един Калихт! След "ровене" и четене във форума, установих, че ако искам да си имам още рибки- трябва да сменя "басейна"! Поръчах си 100 литров аквариум и до 2 дни ще е в къщи!
До тук с представянето, сега започвам с въпросите:
1. От Плевен съм и обърнах магазините за черен пясък(грунд)1-5мм и никъде не открих! Моля ако някой знае сайт или онлайн магазин който да предлага, да ми даде линк!
2. Дайте ми съвет какви други рибки мота да си взема, които да съжителстват с гореизброените(моля за линк към снимка и текст защото както казах съм нов и имената нищо не ми говорят)!
3. Същото като точка 2 но за растения!

Много ще съм благодарен на всички отзовали се с мнения по моите проблеми.

: 18.10.2011г 21:09ч
=-O Никой ли няма да подаде ръка и да даде съвет :'( ?

andreydemon

Цитат на: bojkata - 19.10.2011 18:42
Здравейте!
От скоро се "зарибих" и в прекия и в преносния смисъл, стартирах си едно "бурканче" 23литра с чифт Бети 2 малки Анциструса и един Калихт! След "ровене" и четене във форума, установих, че ако искам да си имам още рибки- трябва да сменя "басейна"! Поръчах си 100 литров аквариум и до 2 дни ще е в къщи!
До тук с представянето, сега започвам с въпросите:
1. От Плевен съм и обърнах магазините за черен пясък(грунд)1-5мм и никъде не открих! Моля ако някой знае сайт или онлайн магазин който да предлага, да ми даде линк!
2. Дайте ми съвет какви други рибки мота да си взема, които да съжителстват с гореизброените(моля за линк към снимка и текст защото както казах съм нов и имената нищо не ми говорят)!
3. Същото като точка 2 но за растения!

Много ще съм благодарен на всички отзовали се с мнения по моите проблеми.

: 18.10.2011г 21:09ч
=-O Никой ли няма да подаде ръка и да даде съвет :'( ?

1.http://www.kamani.biz/bg/aquarium-grund.html това за грунда
3.За растенията можеш да си поръчаш от тук http://wisteriabg.com/ много са коректни
2.С тези рибки можеш да гледаш Барбус тетразона,скаларии или трихогастри,но в никакъв случай живородки,неонки или др дребни рибки

Дано съм ти бил полезен и УСПЕХ
Поздрави!!!!!!!


PS.не съм разбрал за 3т.
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

bojkata

Благодаря за отговора но: "Barbus (Puntius) tetrazona често хапят рибите с по-воални плавници, като скаларии, бети, гупи, трихогастери и др."
За скалариите съм чувал същото! *dontknow*

andreydemon

Хеххх колега в моята аква съжителстват без проблем 25 бр барбус тетразона и 4 скаларии +един куп други риби и НЯМА ПРОБЛЕМИ
ако искаш виж го в галерията
ПС в момента даже има и 6 Малави  цихлиди.:)

Ето нагледно.лоша снимка ама др нямам сега .правена е преди 10  дни



Ето и една по-стара
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

dgwrite

Цитат на: andreydemon - 19.10.2011 19:25
ПС в момента даже има и 6 Малави  цихлиди.:)
Изчакай да пораснат малко малавийците, и ще видиш дали ще плува нещо различно освен тях в него :) И изобщо тия риби нямат място в този аквариум. Нито параметри на водата, нито условията отговарят за отглеждането им! Освен ако не махнеш другите риби, корените, смениш грунда, и добавиш малко камъни  :-) 

andreydemon

Цитат на: dgwrite - 19.10.2011 19:40
Изчакай да пораснат малко малавийците, и ще видиш дали ще плува нещо различно освен тях в него :) И изобщо тия риби нямат място в този аквариум. Нито параметри на водата, нито условията отговарят за отглеждането им! Освен ако не махнеш другите риби, корените, смениш грунда, и добавиш малко камъни  :-) 
Това е идеята колега.да стане цихлидарник *BRAVO* *DRINK*
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

bojkata

Тези цихлиди с толкова растения =-O
За "цихлидарник" не би ли трябвало да разкараш всичката растителност и да сложиш камъни и скали с пещери и тн. *dontknow*

П.п. Грунда също не е ли едър за цихлиди?

andreydemon

Цитат на: bojkata - 19.10.2011 20:18
Тези цихлиди с толкова растения =-O
За "цихлидарник" не би ли трябвало да разкараш всичката растителност и да сложиш камъни и скали с пещери и тн. *dontknow*

П.п. Грунда също не е ли едър за цихлиди?
Всичко това предстои съвсем скоро-2-3 седмици
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

bojkata

Успех колега, "цихлидарника" е нещо много красиво но аз още не съм "дорасъл" да го направя!
Да те питам, каква е рибката с червената "муцунка" от първата снимка която пусна по горе?
Имам в предвид черната(сивата)!

andreydemon

Цитат на: bojkata - 19.10.2011 20:35
Успех колега, "цихлидарника" е нещо много красиво но аз още не съм "дорасъл" да го направя!
Да те питам, каква е рибката с червената "муцунка" от първата снимка която пусна по горе?
Имам в предвид черната(сивата)!
Калифорнийски барбус
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

Similar topics (5)

38542

Публикации: 20
Прегледи: 10572

5303

Публикации: 37
Прегледи: 23101

52120

Публикации: 40
Прегледи: 14373

22903

Публикации: 57
Прегледи: 22888

59606

Публикации: 14
Прегледи: 16628