• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 04:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Грунд за аквариум 0-4 мм.

Започната от ralito_, 19.11.2013 19:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ralito_

19.11.2013 19:38 Last Edit: 20.11.2013 11:51 by Георги
Здравейте колеги.
Реших да правя нов аквариум- 120 лира (външен размер). Уж се готви за риба въже и поради това четох, че обичат да се зарявят в грунда и реших да взема по-ситна фракция, като е замислен за двуслоен, за мястото където ще има растения(валенсинерия и криптокорина). Поради тази причина помолих мой познат, който си няма никаква представа, да ми купи грунд от това място http://kamani.biz/bg/grund-za-aqvarium.html в София. Аз съм от Стара Загора. Грунда за който говоря е ПСЕ Базалт Екстра Черен Чипс/Мозайка 0-4,0мм, като си имам наидея, че ще има и много ситно и камъчета по 4 мм. Незнам аз ли сгреших какво стана, но сега погледнах чувала и се ужасих- все едно са мели склада и са го сложили в чувал  :kreshtja: . Прилича на цимет за замазка. Камъчета - никакви. Реших да видя да пробвам да промия една шепа, като извадих сито за брашно, да видя какво ще стане, минава през ситото. Едва една част остава в него. Аз ли съм допуснала някаква грешка или наистина трябваше да е смес и да има нещо по-едро от цимент вътре?

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.cc%2Fanz98l5pt%2FPhoto0378.jpg&hash=026f859590c31f07aa58e577ec0b922b671fcbb2
"Германски форум:задаваш въпрос-отговарят ти.
Руски форум: задаваш въпрос- и на теб ти задават въпрос.
Български форум: задаваш въпрос-всички започват да ти обясняват колко си тъп."

Георги

Здравей, освен да попиташ във фирмата със снимката да не е станала грешка, щом няма камъчета. Да не са разбрали 0-0,4?
Каква е тази риба-въже? Предполагам 1,2-1,6 мм. ще е по-добре.

Карган

Наистина може да са разбрали грешно. Отстрани на чувала не е ли написан размера на фракцията?

Предполагам рибата е Erpetoichthys calabaricus. 120 литра няма ли да и е малко?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

ralito_

не на чувала нищо не пише. Утре ще  им звъня. Опитах се да им изпратя писмо на формата им за контакт, но изписа грешка.
Колкото до рибата- да същата е. Говорих с продовачите тук от един от най-добрите магазини за акваристика (за мен си е на-добрия. Все пак продавача е акварист) и ми казаха, че няма проблем. Те ги гледат в около 70-80 литра и то доста бройки. Аз нямам намерение повече от 1-2 да вземам, а и нищо не е решено окончателно все още. За момента имам само един аквариум и шкаф. Стартирането е далечко още. Сега издирвам това, което ще ми трябва за стартирането , но явно тръгваме с голяма греда.

Публикациите са слети: 19.11.2013 21:20

Няма как да са сгрешили фракцията, защото цената е различна за това брашно.
Продукт / Опаковка 25 кг    

Количество

до 125 кг
   
Количество
от 150 до 475 кг

1 бр чувал 25 кг.

лева с ДДС
   

1 бр чувал 25 кг.

лева с ДДС
ПСЕ Базалт Екстра Черен Чипс/Мозайка 0-4,0мм    8.63    7.33

ПСЕ Базалт Екстра Черен Чипс/Мозайка 0-0,4,

0,4-0,8, 0,8-1,2, 1,2-1,6, 1,2-3,3, 1,6-2,4, 2,4-4,0 мм
   13.05    11.09
"Германски форум:задаваш въпрос-отговарят ти.
Руски форум: задаваш въпрос- и на теб ти задават въпрос.
Български форум: задаваш въпрос-всички започват да ти обясняват колко си тъп."

Лора

Ще се наложи твоя познат, пак да прескочи до там с чувала, да им върне този (дано пази касовата бележка) и да вземе това което ти трябва.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

ralito_

Познатия е мъжа на сестра ми. Утре си тръгват за София. Незнам дали ще минават през града, но дори и да успеят няма да идват скоро насам (или поне не до края на годината) за да мога да го получа, но ще я мисля. Интересуваше ме, че наистина не съм се объркала във фракцията и за 4мм трябва да има ситни камъчета. Утре ще звъня да видя какво ще ми кажат.
"Германски форум:задаваш въпрос-отговарят ти.
Руски форум: задаваш въпрос- и на теб ти задават въпрос.
Български форум: задаваш въпрос-всички започват да ти обясняват колко си тъп."

dalgia

Няма да има нужда от касова бележка аз така смених 2 чувала.Момчето там е повече от разбрано.Смени ги без проблем.Явно постоянно им се случва.

ralito_

Единственото лошо нещо е, че чувала е в Стара Загора, а базата е в София и ще е малко сложно. Не знам дали ще минат от тук утре като се прибират към София за да могат да го вземат, а и друг е въпроса дори и да го сменят кога ще идват отново насам, за да го донесат. Сега беше удобно, защото имат почивка и са на гости, но нямат за момента друго планувано пътуване до края на годината насам, а за другата нищо не се знае.
"Германски форум:задаваш въпрос-отговарят ти.
Руски форум: задаваш въпрос- и на теб ти задават въпрос.
Български форум: задаваш въпрос-всички започват да ти обясняват колко си тъп."

Георги

Преди някой беше споменал - ходил в kamani.biz и му се оплакали, че имало поръчки, които не били плащани и вече не им харесвало да изпращат с плащане при получателя. Вариантът, които визирам, е да им преведеш евентуално предварително парите.

ralito_

Крайния резултат е - грунда остава вкъщи, няма как да замине и да бъде сменен. На мен ми остава да потърся някаква друга база наоколо  *dontknow* за базалт с необходимата ми фракция.
Колкото до изпращенето по пощата, то просто не е на сметка. От София до Стара Загора с Еконт доставката излиза около 16 лева някъде, заради теглото, а самия чувал ти е на стойност 8-10 лева. Просто доставката ти е 2 пъти по-скъпа от грунда и няма смисъл. Явно някой не си изчислява и поръчва, само дето после изненадата му е голяма и се отказва. Ако някой му трябва такова нещо да се обажда. Мисля, че би станал добре върху 3D фоновете, като покритие , вместо пясък, но това биха го казали хора, които разбират. Аз не съм от тях  *SORRY*
"Германски форум:задаваш въпрос-отговарят ти.
Руски форум: задаваш въпрос- и на теб ти задават въпрос.
Български форум: задаваш въпрос-всички започват да ти обясняват колко си тъп."

Георги

16 лв. са 3 кутии цигари или ако идеш на кръчма колко 2 бири и 2 цаци :)

ralito_

Цитат на: Георги - 22.11.2013 11:22
16 лв. са 3 кутии цигари или ако идеш на кръчма колко 2 бири и 2 цаци :)
прав си  *ROFL* и това е само достаката. Като типични българи все искаме да минем по-тънко. Пък ако може да не плащаме си е направо идеално
"Германски форум:задаваш въпрос-отговарят ти.
Руски форум: задаваш въпрос- и на теб ти задават въпрос.
Български форум: задаваш въпрос-всички започват да ти обясняват колко си тъп."

Similar topics (5)

26367

Започната от heda


Публикации: 8
Прегледи: 4837

54343

Публикации: 1
Прегледи: 2335

20525

Публикации: 9
Прегледи: 6227

45335

Публикации: 3
Прегледи: 2683

37176

Започната от alex22


Публикации: 35
Прегледи: 21785