• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Черен грунд от къде??

Започната от HegeJl4o, 25.09.2015 16:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HegeJl4o

Помогнете от къде да си купя или намеря черен грунд 3мм-5мм.Ходих до склада на сайта kamani.... там намерих само един подходящ грунд,но цената беше доста голяма 2.90/кг.
Помогнете защото малко солено излиза има ли от някъде другаде да купя на по нормална цена.Благодаря ви предварително.


ivogod

Цитат на: HegeJl4o - 25.09.2015 16:50
Помогнете от къде да си купя или намеря черен грунд 3мм-5мм.Ходих до склада на сайта kamani.... там намерих само един подходящ грунд,но цената беше доста голяма 2.90/кг.
Помогнете защото малко солено излиза има ли от някъде другаде да купя на по нормална цена.Благодаря ви предварително.

Ако имаш път към Пловдив отивай в Маркита. Има и дребен и едър. Аз взех 1-4. За сега е супер. Ако имаш нужда от лична помощ-на лично ще ти дам телефона ми да се чуем
Успех

HegeJl4o

Благодаря ви много.
Утре идвам в Пловдив да взема  от Маркита.

stefan4o

Маркита нещо като локална верига за всичкомагазин се явява най-вероятно? Има ли и в коя категория са тези грунтове, ако ги има онлайн показани на сайта на магазина? И аз се интересувам от тъмен грунт на прилична цена (неприличната я имаме и тук по зоо-магазините - 3лв. на килограм).

ivogod

Просто магазин за строителни материали е. Нищо колосално или значимо по принцип. Ако на колегата му хареса фракцията и сподели тук, след уговорка мога да ти взема ако искаш и по Еконт. 25 кг мисля беше около 12 лева. Има и кварцов пясък бял

HegeJl4o

Цитат на: ivogod - 26.09.2015 18:17
Просто магазин за строителни материали е. Нищо колосално или значимо по принцип. Ако на колегата му хареса фракцията и сподели тук, след уговорка мога да ти взема ако искаш и по Еконт. 25 кг мисля беше около 12 лева. Има и кварцов пясък бял
Разбира се,че ще споделя видях го в сайта им и ми хареса само не знам как стой като се намокри ако имаш снимки дай една да добия представа иначе много се зарадвах щом видях че в неделя работят до 15:00 часа.Утре ще мина да го видя на живо и да вси взема само да го имат наличен.
Поздрави!

ivogod

Моля те човек-не ме карай да правя снимки. Много ми е омразна тая работа. Един съвет обаче-извари и промий добре да не ти пусне "чернилка"

HariBG

В "kamani.biz" излиза скъпо ако се купува на килограм. Те дават доста добри цени за чувал 25кг. Аз си купих черен грунд 3-4мм., 25кг. за 17.70лв.

HegeJl4o

Здравейте,
Искам да споделя обещаното взех от там грунд цените са прилични и то доста!
Аз си взех 25кг. фракция 1-4мм и 25кг. 4-8мм
В аквариума след много миене сложих всичкия 1-4мм и добавих малко от по едрия за по-добра визия (лично мнение на мен така ми харесва)
Ето и резултата как стой всичко това в аквариума моля да ме извините,но не съм много добър с фотоапарата  :-[



niki_o

Мога да кажа,че аквариумчето ми харесва.НО...С току що подменен грунд,следователно рестарт аз поне 20 риби в него преброих.Дано поне филтъра да не е спиран и да си запазил водата...

ivogod

Супер е станало колега, обаче, почвай със смяна на вода на 2 дни като начало. Язък за рибките иначе.

HegeJl4o

Цитат на: ivogod - 07.10.2015 20:48
Супер е станало колега, обаче, почвай със смяна на вода на 2 дни като начало. Язък за рибките иначе.
Рибките бяха пуснати седмица и половина след старта.Добавих и бактерия за по бързо стартиране смяната на водата я правя по 15% 20% на всеки 2 дни от както са пуснати рибкити. За сега всичко е наред  всички параметри са в нормата от направените тестове (тест преди всяко опресняване на водата).Повече подробности за аквариума може да намерити в темата за него.

Caxapa

Темата смени насоката си  и е редно да смените заглавието!

Similar topics (5)

29960

Започната от Martins


Публикации: 12
Прегледи: 7794

14340

Започната от Ermak


Публикации: 6
Прегледи: 4427

15555

Започната от daimler77


Публикации: 4
Прегледи: 3967

48471

Публикации: 11
Прегледи: 4671

59573

Публикации: 5
Прегледи: 13694