• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 10:17

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Парчета д

Започната от aqua, 15.07.2004 10:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Longanlon

розовия разтвор на калиев перманганат май се използва само за дълготрайно третиране на риби - просто той е толкова силен оцветител, че само едно зрънце порозовява цяла кофа вода и съответно концентрацията на такъв разтвот е много твърде малка. Вместо да киснеш корените в това, по-добре ги свари.[/list]
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Живко

попрочетох за лозите,не се справих с един линк защото сайта е на английски.
аз съм си приготвял лозова главина със се корените.изкопах я от едно старо изсъхнало лозе.варих я близо 24ч. в солена вода /на 2л. вода 1кг. сол/.принципно се вари докато потъне.
по лозата  не трябва да има кора макар че по време на целия процес постояно изпадат влакна и парчета.просто стеблото на лозата е от натрупани кори.нещо като стебло на палма.ботаниците трябва да знаят как се казва.
след това се изкисва безброй дни/не помня колко/ докато не спре да осолява и оцветява водата.водата се сменя всеки ден
.ако по време на изкисването по лозата се появи плесен или каквото и да са други гадости трябва да се извари още един път в солен разтвор.
готовата лоза е твърда почти като камъм.
може лоза поставена в аквариум да подкиселява,но определено ще е доста слабо.нищо с което да ни затрудни.вероятно ще отделя и танин.той е много полезен за рибите ,помага за образуването на..../боже откога не съм гледал риби,забравил съм термина.трябва да си прегледам литературата/. прави ги устойчиви на външни паразити.всъшност каквото и да има в лозите то се отделя,отделя и накрая свършва.та нали затова ги приготвяме.
няколко съвета:
-не се опитвайте да завирате водата с  бързовар,аз пропуснах факта,че водата е солена
-не ползвайте стари автомобилни гуми за огън,освен ако не сте на открито поле и не сте си приготвили 5кг. Ариел
Никой не се е родил научен.

tishovsx

А какво ще кажете за корени на Мангрово дърво, аз ползвам такива, Вашето мнение ?
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

discus

Цитат на: "tishovsx"А какво ще кажете за корени на Мангрово дърво, аз ползвам такива, Вашето мнение ?

проблема е в цената на тези корени иначе е добре да се ползват

tishovsx

Така е за съжаление...но определено има ефект за качеството на водата, от както го сложих преди около две години, ефектите (дефектите) като алги и зелена вода се махнаха, но брадата си остана само на едно място върху дървото и на някой камъни които са в аквариума.

Имаше едни рибки, (Алгае Итъри) :oops: казвали са ми, че те се справят с брадата...ама знам ли  :roll:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Живко

здравейте.
при мен възникна един проблем,който ме озадачава!
новия ми аквариум е пълен от десетина дни.270л.
растенията са 3бр. анубиаса,5бр. различни криптокорини,които предварително разболях с цел загниване на листата за по бързо развиване на азотния цикъл.
филтрация за сега само вътрешна ФАН 3.
аерация няма.
осветление 0.3 вата на литър гро лукс.
споре мен всичко се развива добре даже онзи ден сложих 6-7 живородки.
в аквариума има една лоза,която от втория ден е нападната от някаква плесен или там каквото е.прилича по външен вид на заболяването сапролегниоза по рибите.абе точно като марсол но прозрчен.на отвесни стени целия паразит почва да се стича.преместих лозата в друг аквариум и я третирах с много силен разтвор на калиев перманганат.резултат нулев.не ми се ще да я изварявам.за това моля помогнете.какво ли е това?и как да го убия?
Никой не се е родил научен.

discus

Цитат на: "Живко"здравейте.
при мен възникна един проблем,който ме озадачава!
новия ми аквариум е пълен от десетина дни.270л.
растенията са 3бр. анубиаса,5бр. различни криптокорини,които предварително разболях с цел загниване на листата за по бързо развиване на азотния цикъл.
филтрация за сега само вътрешна ФАН 3.
аерация няма.
осветление 0.3 вата на литър гро лукс.
споре мен всичко се развива добре даже онзи ден сложих 6-7 живородки.
в аквариума има една лоза,която от втория ден е нападната от някаква плесен или там каквото е.прилича по външен вид на заболяването сапролегниоза по рибите.абе точно като марсол но прозрчен.на отвесни стени целия паразит почва да се стича.преместих лозата в друг аквариум и я третирах с много силен разтвор на калиев перманганат.резултат нулев.не ми се ще да я изварявам.за това моля помогнете.какво ли е това?и как да го убия?

Пробвай с формалин надли ще оживее нещо след такова третиране

Живко

ами не знам.
мислех и за формалин,но не знам какъв ще е ефекта върху дървото.
Никой не се е родил научен.

DicH

аз имах такув проблем, след месец и половина и много смиани на водата запо4на да се оправиа

Живко

ужааас!!!
тожа нещо в аквариума ли го прави.защото си мисля,че ти се е случило докато си я обработвал.
Никой не се е родил научен.

Anonymous

смело давай с формалина няма какво да стане на лозата - естествено извадия в друг съд щото сещаш се кво прави с всичко живо формалина:)

77

аз немога да зацепя :cry: защо не го извариш тоя корен :?:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Raven

тази медузоподобна маса е безопасен бактериален налеп по корена,ще се мине от самосебеси,някои риби го ядът но и така да го оставиш не е проблем , до една седмица ще се махне.получава се често по нови корени- аз понеже не ги изварява редовно ми се случва.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Живко

Цитат на: "77"аз немога да зацепя :cry: защо не го извариш тоя корен :?:
корена е изваряван(то си е цяла лоза)преди 4год.както вече казах в една друга тема повече с приготвяне на цели лози не ми се занимава.

относно този бактериален налеп дано е безопасен,защото raven,мисля да върна корена в аквариума.м/у другото тези бактерии ме респектираха,ама как оцеляха след тези бани.
мерси за помоща момчета.  :!:  :D [/quote]
Никой не се е родил научен.

miTko

Все пак по-добре бактерии отколкото върла химия! :roll:
Разни мои АКВАРИУМИ