• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
10.05.2024 15:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Кокосов о

Започната от Сашо, 25.10.2004 12:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сашо

Първото условие за да направиш саксийка от черупката е да я надупчиш отдолу, за да се осигури циркулация на водата през грунта, който е вътре. Иначе ще стане страшно.
Освен това ако разрежеш ореха на 4 части можеш да направиш саксийки със сечение полукръг, които да окачваш например на задната стена. Можеш да ги разположиш на по-голяма височина и да засееш в тях растения, които имат нужда от повечко светлина. Задна стена на така импровизираната кокосова саксийка можеш да изрежеш по размер от някаква пластмаса и да я залепиш с нещо, което ще е безвредно за аквариума. Не опитвай със силикон - няма да хване върху грапавата повърхност на кокоса. Но епоксидната смола , според мен е напълно подходяща за целта. Това е общо взето идеята. От тук нататъка всичко е въпрос на фантазията, вкуса и уменията ти!
Не остъргвай влакната от повърхността на кокоса - с тях е по-красив, а и анциструсите ще има откъде да си гризкат необходимата им целулоза.
Преди да сложиш каквато и черупка в аквариума все пак я поизкисни едно денонощие в чиста вода или я повари малко във вода.

Сашо

Пак от споделения опит на пишещите във форума на Vitavater.ru: кокосовите черупки не трябва да се изваряват дълго, преди поставяне в аквариум, защото тогава силно оцветяват водата в аквариума и предизвикват проблеми с рибките - симптоми , подобни на задушаване, които изчезват бързо след махане на кокоса от водата.
Друга, много разумна според мен препоръка, пак от тази тема - НЕ СЛАГАЙТЕ НИЩО НОВО В АКВАРИУМА, АКО ЩЕ СТЕ ЛИШЕНИ ОТ ВЪЗМОЖНОСТ ДА НАБЛЮДАВАТЕ КАКВО ПРЕДИЗВИКВА ТО. Лоша идея е да сложите във водата нещо ново сутрин, преди да отидете на работа.

Raven

Друга, много разумна според мен препоръка, пак от тази тема - НЕ СЛАГАЙТЕ НИЩО НОВО В АКВАРИУМА, АКО ЩЕ СТЕ ЛИШЕНИ ОТ ВЪЗМОЖНОСТ ДА НАБЛЮДАВАТЕ КАКВО ПРЕДИЗВИКВА ТО. Лоша идея е да сложите във водата нещо ново сутрин, преди да отидете на работа.

абсолютно , аз го направих това преди години с една елова шишарка- имах неони и чел недочел реших да им сложа елова шишарка за подкиселяване на водата и създаване на "родни услови"
сложих я сутринта и като се върнах единствената ми жива риба беше една боция.всички неонки,серпи , палмерии тетри бяха мъртви.

всяко ново нещо - химия , добавки или други неща трябва да се слагат по малко в началотои да се наблюдава ефекта - това е принцип които никога не спазвам за съжаление и затова аквариума ми често става особено атрактивен :oops:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

miTko

Цитат на: "raven"Друга, много разумна според мен препоръка, пак от тази тема - НЕ СЛАГАЙТЕ НИЩО НОВО В АКВАРИУМА, АКО ЩЕ СТЕ ЛИШЕНИ ОТ ВЪЗМОЖНОСТ ДА НАБЛЮДАВАТЕ КАКВО ПРЕДИЗВИКВА ТО. Лоша идея е да сложите във водата нещо ново сутрин, преди да отидете на работа.

абсолютно , аз го направих това преди години с една елова шишарка- имах неони и чел недочел реших да им сложа елова шишарка за подкиселяване на водата и създаване на "родни услови"
сложих я сутринта и като се върнах единствената ми жива риба беше една боция.всички неонки,серпи , палмерии тетри бяха мъртви.

всяко ново нещо - химия , добавки или други неща трябва да се слагат по малко в началотои да се наблюдава ефекта - това е принцип които никога не спазвам за съжаление и затова аквариума ми често става особено атрактивен :oops:


И аз така правя, за съжаление... :cry: Ами природа. :?
Разни мои АКВАРИУМИ 

Radi

Според мен това с кокосовия орех си в въпрос на вкус. Не мисля, че е вредно, все пак слагате кокос, не бомба, друг е проблема, че от наученото по химия знам, че бананите, изобщо цитрусите ги пръскат с някакви препарати защото ги берат зелени, и на път за Европа вече придобиват цвят :) гадно, ама истина. Доколкото кокосите-мисля, че са чисти за аквариумите , "чисти" като ненапоени с химия.
Иначе Сандокане, извинявай, че така ти казвам, но съм свикнал :) поздравления за идеите за кокосо, ако имаш някакви други подобни идеи с нещо друго казвай  :D

Сашо

Идеята за саксийка от срязан кокос не е моя, изчетох я някъде :)

Radi

Абе не се издавай бе  :D  :D  :D

Сашо

Цитат на: "Radi"Абе не се издавай бе  :D  :D  :D

А, не...с чужда жена като със своя може, с чужда идея - не  :lol:

Toni

цитрусите ги пръскат с някакви препарати защото ги берат зелени,
не знам дали ги пръскат, но знам, че използват хелий

abaro

Цитат на: "Toni"цитрусите ги пръскат с някакви препарати защото ги берат зелени,
не знам дали ги пръскат, но знам, че използват хелий
Това е за да изглеждат по усмихнати :lol:
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Similar topics (3)

15060

Започната от eraser


Публикации: 51
Прегледи: 27127

3737

Публикации: 1
Прегледи: 2533

45583

Започната от zlatna ribka


Публикации: 8
Прегледи: 4623