• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 22:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Кой от тези филтри е най добре за 150 литра ?

Започната от smarkoff, 24.10.2016 11:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

smarkoff

Имам аквариум 100литра, в който има вода около 80л. Вътре съм с Aquael fan 2 plus, страшно много съм доволен!
Сега за аквариум 160 литра се чудя, кой ще е най добре от тези :Aquel fan 3 plus, Sicce Shark 600 , Eheim Pickup 160. Бюджета е около 50лв.

Lightning_boy

По принцип, ако трябва да се отговаря по устав, ти трябва канистър. Аз в къщи също съм с голям аквариум и вътрешни филтри и ми вършат идеална работа. Според мен който и от трите да вземеш ще ти върши работа ;)
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Percho


baygry

Цитат на: Percho - 24.10.2016 12:51
Джибиел i80

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Percho,къде видя питане за този филтър?Ти самия ползваш ли такъв?Ако не тогава на каква база сравняваш?Да не споменавам че не влиза в бюджета  на колегата.

smarkoff  -  За този обем е най добре канистър.Иначе след като си доволен от Акуаел-а,вземи си пак такъв вътрешен.

Percho

Аз по инерция де извинявам се Гриша...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk


asito

Сичето има най голям обем на гъбата. А по нататък може да се добави още една кошница при нужда. Хубав филтър е, но няма регулиране на дебита. Акваела и ехайма са горедолу едни и същи по размер на гъбата. Ехайма по лесно се чисти, помпата му е в долния край така че може се изкара леко над повърхността да разбива ципа ако има. За твоя аквариум ти трябва макс дебит, така че аз бих взел сичето. А това е и най лесния за чистене филтър. Но да знаеш, че поради формата на изходното отверстие, струята е разтлата и съответно ще прави по слабо течение от изход нормална тръба. Но пък за растения е чудесно това :)
Акваела най бива визуално ако си с черен фон, но не е нищо особено като филтър. Има мощност, но няма медиа много.

Публикациите са слети: 24.10.2016 14:17

А най добре jbl cristalprofi i100 или eheim biopower 240,ама са два пъти над бюджета :) А ако има опция за външен филтър-това е перфектното решение.

mario_gg

За аквариум над 100 литра вътрешните филтри не вършат работа.
Гарантирам ти че ще го вземеш сега и след 5-6 месеца ще го смениш.
Събери още 30-40 лева и си купи канистър на Sun Sun около 1000 л/ч.

Similar topics (5)

996

Публикации: 4
Прегледи: 3498

12357

Публикации: 5
Прегледи: 3878

14567

Публикации: 0
Прегледи: 2280

6317

Публикации: 113
Прегледи: 129644

43387

Публикации: 4
Прегледи: 2568