• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 10:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Вътрешен филтър.

Започната от Tenlive, 26.02.2013 14:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tenlive

Здравейте,искам да помоля за съвет за безшумен вътрешен филтър с дебит над 1000лт/ч,защото сега съм с един китайски и само него чувам нощно време *CRAZY*,въпреки,че имам два канистъра един уейвмейкър и климатик в стаята.Благодаря!

dalgia

Здравей колега.И аз бях пред същата дилема като теб.Вземах си два броя такива филтри и не съжалявам.Дори и да не ги чистя цял месец,не издават никакъв шум.http://zoo-paradise.com/shop/index.php?category=internal_filters&product=Internal_Filter_Eheim_Pick_Up_2012&n=6.

Antuni

Тъй като колегата спомена на едно место, че става дума за серията JP 024F ето:


Тези филтри са супер безшумни. Аз също през деня съм до два от тях и то най големите JP 025F.

Сега като за начало отгоре има капаче на самата глава през което минават кабелите. Отвори го и да видим какво ще се получи. Може да го направиш дори докато филтъра работи в аквариума. То така или иначе вътре пак си влиза вода. Мойте като ги мия почти винаги от там почват докато не ги понаглася.

Другото е отваряш филтъра и гледаш дали и двата гумени държача на оста са здрави. Като този който е на самата глава трябва под осветление да го погледнеш а най добре с фенерче. Ако са накъсъни а това се получава при често отваряне и затваряне на филтъра (и най-вече при неправилно поставяне на оста и перката) трябва да се сменят. А иначе може и само оста да е накриво и тогава пак да бръмчи.

Много е важно при самото затваряне тъй като се упражнява натиск на капачето на което стоят кошниците да се внимава как се поставя оста в гнездата (гумените водачи).

И накрая на упражнението крива ос. Особено ако е от по старите модели с метална ос много е вероятно. Сега всички вече идват с керамична ос за да могат да се използват и в соленоводните системи.

пп. Но първо направи горните неща и да видиме. И пак пиши какво е станало и има ли развитие
0899808552

Similar topics (5)

2120

Започната от sk4


Публикации: 11
Прегледи: 5307

5208

Публикации: 22
Прегледи: 9591

50401

Публикации: 9
Прегледи: 3927

1985

Започната от kraltchev


Публикации: 17
Прегледи: 9242

17609

Публикации: 10
Прегледи: 4720