• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Препоръка за филтър и осветление

Започната от Date, 20.03.2015 20:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Date

Здравейте,
От два месеца имам 40л аквариум, 3 принцеси и едно изкуствено разтение..
Проблема е че само с гъба и помпа (мисля, че това е проблема) водата става мътна за два до три дни и до края на седмицата мирише на лошо. Ако това е проблема може ли да ми препоръчате филтър?
Също онзи ден им взех нова храна на гранули (водата става мътна по-бързо) храната е - JBL Novo Pearl 100Ml, не потъва и те не се хранят с нея веднага.. Да я сменя ли? Преди ги хранех с храна от местния зоо магазин в пакетчета по 20ст.  Ако може и препоръка за храна която да потъва? и да изяждат за около 2мин.
Също - нямали са осветление до сега, нужно ли им е? Мога ли да им направя сам? Ако не ще помоля за препоръка за достатачна светлина.
Поздрави!  *DRINK*

salamander

С три принцеси няма как да не се замърсява  :-D, не са подходящи за твоя обем на аквариума. Смени ги с други по малки рибки,   за филтър някой 300 л/ч ще ти свърши работа, осветление на рибите не им трябва, но все пак трябва да можеш да ги виждаш. Май пускаш повече храна на веднъж пускай по малко на няколко пъти.

Date

Цитат на: salamander - 20.03.2015 20:08
С три принцеси няма как да не се замърсява  :-D, не са подходящи за твоя обем на аквариума. Смени ги с други по малки рибки,   за филтър някой 300 л/ч ще ти свърши работа, осветление на рибите не им трябва, но все пак трябва да можеш да ги виждаш.
някой модел?
Късно е вече няма на кой да ги дам :D

Raykov72

Този ще ти свърши работа http://aquarium.bg/index.php?route=product/product&path=146_160&product_id=122 обаче аз не ги харесвам тези поради две причини  - не можеш да сложиш капак и като спре тока за повече от 5 мин трябва да долееш вода в него за да тръгне.
60 литров 50д/30ш/40в реални 50 литра, с две х23 W енергоспестяващи стартиран на 19.март.2014

Date

Вече всех един 260л/ч (беше най-близко до 300л/ч) но ми се струва слаб не прави голямо течение и водата си стой същата.. Жената в магазина ми каза че мога да доплатя за по-мощния 400л/ч или 600л/ч да го направя ли?
филтъра е : Resun Internal Power Filter SP-600L

Raykov72

Би трябвало този да върши работа - потопи му главата 0,5 см под повърхноста , насочи флейтата нагоре към небето и ако направи фонтанче под 1 см го върни и вземи 400 литровия ,
ако фонтанчето е хубава висока струя го завърти в посока далечния край на аквариума и около оста на флейтата да намалиш височината на струята дотолкова , че да не те дразни шума от падащата вода. Ако някой колега има такъв филтър нека да даде съвет.
60 литров 50д/30ш/40в реални 50 литра, с две х23 W енергоспестяващи стартиран на 19.март.2014

Similar topics (5)

30703

Публикации: 6
Прегледи: 3191

52825

Публикации: 3
Прегледи: 2364

4653

Публикации: 7
Прегледи: 4072

22984

Публикации: 6
Прегледи: 4599

45894

Публикации: 2
Прегледи: 3158