• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

препоръки за 200 литров аквариум

Започната от stefan9, 28.10.2020 09:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stefan9

Така .. филтъра е при мен вече :) прдди да го пусна , ще измия филтъра , кошници и тем подобни. Но уплатнението на капака трябва ли да го мия ? Че гледам е намазано с нещо .. но незнам с какво ..

hip9

Това с което е намазано уплътнението е силиконова смазка, тя го предпазва от напукване и следователно от пропускане. Ако  ще махаш стария филтър направи това което ти казва wire.

stefan9

Всичко готово :) стартиран успешно..
и все пак мисля тази седмица да не сифонирам .. а вече другия уикенд да сифонирам и тогава да мисля за осветление и разстения.

Да предложите някакво осветление ?
В момента е с 18W 4000K 1650lumen

Да добавя от същото ? Или нещо друго ще ми предложите :)

П.П. Има ли смисал от цветните(синьо,червено,бяло...и т.н.)  LED пури ?

stefan9


stefan9


 Caxapa
***** Модератор глобален МОРМОРАН Публикации: 5,264
 25.01.2015 22:10 #1
Правиш една дупцица с 2 мм бургия  на няколко см по д повърхноста на всмукателната тръба. Ако има теч или други  проблеми ще загубиш през канистъра само няколко литра вода по пода но ще спасиш изтичането на целия аквариум. Писано е за този номер. На самия бастун на всмукателната тръба под ниво на водата на няколко см. разпробиваш  дупчица с 2 мм бургийка. Май обясних по-точно сега.


Някой използяа ли този "трик" ? Работи ли ? Копирано от тема "по безопасна работа с канистър"

Smelly fish

Аз съм пробвал трика с дупчицата, работи, но има един основен недостатък и много дразнещ, всяка седмица като сменяш вода и нивото в аквариума падне под дупчицата, филтъра "гълта" въздух и трябва да се обезвъздушава. Ако си проверяваш и смазваш уплътненията на филтъра при всяко почистване, защо да тече?

stefan9

За пръв път си купувам канистър.. и все ми е едно шубе :D
Едно неспокойно ми е ...

С времето се свиква явно :)


Smelly fish

Ами ако искаш издупчи си го за да си по- спокоен.

Smelly fish

Не съм сигурен с гаранцията обаче какво става. При мен "бастуна" оригиналния не съм го дупчил. Пазя си го 😁 Когато пробвах го бях направил на един самоделен, който ползвах за разни проби с маркучите.

stefan9

Ще го мисля още :D може да взема някъв резервен и него да дупча ..

То части за този канистър сиг. От алиекспреса трябва да поръчвам ? Резервно уплатнение и тем подобни ..


Smelly fish

Ами за 302 модела Аквариум.бг имат много части. За твоя- не знам. Можеш да питаш.

stefan9

Ще питам :) че в сайта им няма ..

А някой от тези цветните осветление използва ли ? Дали подсилват цветовете .. или става "диско" и седи грозно ...
Мисля да добавя още 1 от мойта лампа и една от рези цветните, да подсили цветовете в аквариума :)

Smelly fish

За резервните части за канистър ми спомена едно от момчетата в единия от техните магазини. На сайта не съм гледал.
За осветлението, тука има много хора които ползват светодиодни ленти, включително RGB.
На сайта krushki.com гледам имат ленти по 5 метра и то водозащитени. Може да пробваш.

https://www.krushki.com/index.php?main_page=product_info&cPath=50&products_id=194&zenid=89236a9271e2cebe74d256a95e49c300

Има ленти и с бяла светлина.

stefan9

https://www.krushki.com/index.php?main_page=product_info&cPath=62&products_id=532

Това си изглежда оферта. НО! Тези 5 метра няма как да ги намитам в аквариума и ще трябват конектори нали ? А тези конектори , влагозащитни ли са ? Някой запознат да ме светне ...

Или има вариант да ги навия някак без прекъсване ?

Smelly fish

Не съм ползвал ама би трябвало да има начин. Аз съм си с крушките 😁 Не мога да помогна в случая. Извинявай.

Similar topics (5)

3770

Публикации: 14
Прегледи: 10070

38458

Публикации: 6
Прегледи: 2972

44266

Публикации: 4
Прегледи: 2562

27862

Публикации: 5
Прегледи: 5964

54432

Публикации: 1
Прегледи: 2013