• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 19:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Помощ(съвет)

Започната от RollX, 31.03.2009 19:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

RollX

Здравейте! След като питах насам натам за мнения за филтри накрая си взех Atman F102 - http://urun.gittigidiyor.com/AKVARYUM-MOTORU-ATMAN-AT-F102-IC-FILITRE_W0QQidZZ14050940. Дебитът му е 500л/ч. Мислех че ще е добре за 70-литров аквариум, ама като го сложих и се разочаровах. Та проблема ми е че, вътре стана една голяма центрофуга, всичко пътува към филтъра.  :-D. Според мен това е добре защото се почиства добре и седи някък си естествено като течение, гупите също му се радват. Лошата страна е че всичките ми растения се обърнаха към филтъра, а пък бетите виждам че се мъчат и те. Можете ли да ме посъветвате някакъв трик, нещо за да намаля този ефект, някък отвътре да намаля дебита или незнам.  :-(  PLS Help!

barabata

31.03.2009 19:43 #1 Last Edit: 31.03.2009 19:51 by barabata
Напиши "флейта" в търсачката и разгледай.

П.п
Айде още малко помощ:
Тема: Речник - ако някоя 'акваристична' дума ви затруднява прегледай за флейта
Тема: посока на флейтата на вътрешен филтър разисквания разни
Саморъчно (ако няма в комплекта на филтъра) флейта се прави от маркуче с подходящ диаметър което се запушва накрая и по дължината му от едната страна се пртавят множество дупчици и се хваща с вакумни крачета към стъклото в желаната посока. Така се правят множество малки струи които си пречат една на друга и се избягва големия еденичен поток който завърта водата в аквариума.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

RollX

Цитат на: barabata - 31.03.2009 19:43
Напиши "флейта" в търсачката и разгледай.

П.п
Айде още малко помощ:
Тема: Речник - ако някоя 'акваристична' дума ви затруднява прегледай за флейта
Тема: посока на флейтата на вътрешен филтър разисквания разни
Саморъчно (ако няма в комплекта на филтъра) флейта се прави от маркуче с подходящ диаметър което се запушва накрая и по дължината му от едната страна се пртавят множество дупчици и се хваща с вакумни крачета към стъклото в желаната посока. Така се правят множество малки струи които си пречат една на друга и се избягва големия еденичен поток който завърта водата в аквариума.
Мислех си го, обаче все си мисля че причината всичко да се обраща към филтъра е заради долната част на филтъра където водата се засмуква. Иначе мерси за коментара ще го пробвам.  :-)

onyxman

Сложи си флейтата и няма да имаш ядове.Аз съм със 700л/ч на 63л. аквариум и няма въртележка.За засмукването не се тревожи, не е това причината за водовъртежа.Завърти струята да бие по стената. *THUMBS UP*

RollX

Цитат на: onyxman - 31.03.2009 20:17
Сложи си флейтата и няма да имаш ядове.Аз съм със 700л/ч на 63л. аквариум и няма въртележка.За засмукването не се тревожи, не е това причината за водовъртежа.Завърти струята да бие по стената. *THUMBS UP*
Благодаря за постовете веднага ще се заема.  8-)