• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 15:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Най-големият и мощен филтър на пазара?

Започната от Hai4o, 18.10.2015 10:50

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

bustama

 :-) и двете марки съм ползвал. Ехайма/2215/, бръмчеше. Сънсънчето, което в момента работи, не го чувам, че и вибрации няма - вътре в шкафа. Впечатления, на Ехайма пластмасата е по-дебела, със метални щипки и голяма кофа. SunSun HW-603B, слаба пластмаса, малък обем, големи маркучи/диаметър/, един кран. Няма база за сравнение - Ехайма/2215/ е за по- големи съдове, но сънсъна/ HW-603B/ за аквариуми до 50л. е екстра - събира 1л. керамика и двата дунапрена в комплекта. Може да събере и 2л. керамика.
Филтрацията зависи от натовареността на с-мата, както сте казали и по-горе. Основата е водата и тя е всичко в което трябва да се влага - като прости съждения.

Филтър не мисля да ползвам за следващите си аквариуми, филтрацията ще бъде чрез съмп. Без значение малък или голям обем.

iivs

Fluval fx6 доста мощен и много надежден 3500 литра на час за съдове до 1500 литра го дават.

Antuni

Цитат на: beonedge - 20.10.2015 19:18
ето пряко сравнение на EHEIM / SUNSUN :
https://www.youtube.com/watch?v=dp2GFCN_ZqM&feature=youtu.be
всеки си пеценява . Според мен eheim-а е с по-голям дебит, също и по-тих (на клипа той е в ляво , за шума почти допирам телефона до помпата / канистъра).
По-важно е друго (според мен) : на sunsun-а му се разлепи една пластмасова гривна (точно под уплътнението на капака и го фиксира (о-ринга ) и сега съм сложил тефлонова лента да я задържа . Това засега не е проблем НО , щом нещо се е разлепило , предполагам ползват еднакво лепило за всички детайли , и разлепи ли се нещо друго което да доведе до протичане ,ще е веселба (аквариума е към 1000л)
Иначе и двата канистъра са пълни догоре само с керамика , като eheim -а е със сипоракс , а sunsun е с biohome ultra (която е доста по-рехава ) .Отделно , sun sun е отварян преди седмица , а eheim -а не съм го бутал към година някъде . И 2та канистъра са с филтърна колона на входа която го играе префилтър , и тях ги чистя приодично (когато видя че се затлачват от боклуци)


Ами че то разликата в дебита е минимална направо. Не го очаквах от най-големия класик. Мислех че разликата ще е в пъти но уви не е. А разликата в цената е. С тоя клип по скоро забиваш Eheim в земята вместо обратното.

Но това все пак не е най важното. По скоро е по важно количеството медия което събира класика. Все пак силата на потока би била по важна ако ползвате кофите за механична филтрация (пълни с гъби и вати само).

Не се вглабявайте толкова на дребно. Всичко си е индивидуално за всяка система. Просто не забравяйте че принципа на работа е идентичен и има достатъчно впечатления за много от канистрите на пазара.




Цитат на: iivs - 20.10.2015 20:26
Fluval fx6 доста мощен и много надежден 3500 литра на час за съдове до 1500 литра го дават.


Само на книга е такъв дебита. Иначе хубава кофа. А ти от къде знаеш че е надежден?
0899808552

Similar topics (5)

3211

Публикации: 9
Прегледи: 4633

20943

Публикации: 9
Прегледи: 4383

44795

Публикации: 1
Прегледи: 1774

7402

Публикации: 0
Прегледи: 22892

14922

Публикации: 12
Прегледи: 6383