• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.05.2024 20:19

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос отностно Тетратес ЕХ1200

Започната от kalox13, 01.08.2008 10:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kalox13

Значи ето ви първо 1 видео
Та въпросът ми е следният той принципно важи и за другите филтри предполагам.Не е ли по-правилно отдолу да има някаква вата дето да обира едрите частици , защото в случай , че например имате гибицепц , а сички знаете за какви лайна става въпрос и с керамиката или сипоракса ще стане от бяла кафява ???
Или пък си е правилно да се почва с био-филтрацията.

nidkolio

Цитат на: kalox13 - 01.08.2008 10:03
Значи ето ви първо 1 видео
Та въпросът ми е следният той принципно важи и за другите филтри предполагам.Не е ли по-правилно отдолу да има някаква вата дето да обира едрите частици , защото в случай , че например имате гибицепц , а сички знаете за какви лайна става въпрос и с керамиката или сипоракса ще стане от бяла кафява ???
Или пък си е правилно да се почва с био-филтрацията.

По принцип винаги се минава от едри към ситни филтърни матеряли. Защо? Ако сложиш вата от долу филтъра ще се запуши за 0-ла време. Най-долня слой, гарантира равномерен поток на водата през филтъра, едрата гъба разбива и задържа едрите частици, биологичната филтрация обработва разбитите неща, и фината филтрация не позволява на останалите ситни частици да се върнат обратно в аквариума.
На теория това трябва да е принципа на работа на един биологичен филтър. На практика биологичната част не разгражда всичко и се замърсява. За това се налага да се мие през определен период от време.
Тука възниква въпроса, дали биологичната филтрация може да разгради 100% всичко, или това е само мечта.

Е ако бъркам някаде.. ще ме поправят :-D
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

kalox13

Еми незнам според мен трябва да са подредени така:
1.Едра вата, за да задържи най-едрите.
2.Биотата
3.Финната вата
Тъй като ако биотата са най-отдолу ще трябва да се мият както спомена по-често,а в тях има бактерии,които са полезни и се сещате какво ще стане с тях  *MODERATOR* .

А въпросните онези дето са като топчета дет се водат за биофилтрацията добри ли са ,защото ми изглеждат Тъпи

}|{opukc

Цитат на: kalox13 - 01.08.2008 11:09
Еми незнам според мен трябва да са подредени така:
1.Едра вата, за да задържи най-едрите.
2.Биотата
3.Финната вата
Тъй като ако биотата са най-отдолу ще трябва да се мият както спомена по-често,а в тях има бактерии,които са полезни и се сещате какво ще стане с тях  *MODERATOR* .

А въпросните онези дето са като топчета дет се водат за биофилтрацията добри ли са ,защото ми изглеждат Тъпи

Лошото на оригиналните филтърни материали, е това че след влеме ги махаш и минаваш на Сипоракс.
Подредбата на филтъра е различна в зависимост от аквариума. За тебе с тия дискуси ти е необходима перфектна биофилтрация.

Аз съм наредил моя така.
Отдолу нагоре.
1. В най долната кошница съм сложил гладка керамика/около 2 пръста от дъното на кошницата/ за разбухване ва водната струя.
2. Едра гъба - груба филтрация/върху гладката керамика/.
3. Кошниците са пълни с пореста керамика/Сипоракс или Биопур форте на Сера/
4. Най-отгоре вата за финна филтрация и мрежа или решетката.
Кошниците са пълни до дупка.

kalox13

Напълно нясно съм каква филтрация ми е нужна и между другото и аз мислех така да ги подредя.То принципно Тетратес ЕХ1200 пък и другите предлагам като 3-та кошница активен въглен,но той принципно е добър само при изчистването от лекарства или отравяне мисля.Също става и аз малки , но активни аквариуми с вътрешни попми,при който неможе да се постине нужната биофолтрация , но при това положение ще го махна и ще го наблъскам със сипоракс предполагам.

Ами може да заключвате темата отговори ми с ена въпросите.   *DRINK* *thanks *THUMBS UP*

discus

Погледни си упътването на филтъра. След като си наясно с пътя на водата, можеш да си подредиш материалите по собствено усмотрение.

Similar topics (5)

9816

Започната от negy


Публикации: 7
Прегледи: 4473

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4242

47987

Публикации: 7
Прегледи: 5073

33242

Започната от M14iro


Публикации: 3
Прегледи: 3068

42724

Публикации: 2
Прегледи: 2578