• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 04:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моля дайте съвет за този аквариум...

Започната от pavcho85, 17.10.2011 00:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pavcho85

Здравейте на скоро стартирах нов аквариум,но пак ми е малък  :-( и реших да си направя доста по голям.Замисъла ми е да го направя в стената която  е между всекидневната и спалнята,като мисля да изкъртя стената като оставя все пак по нещо отвсякъде(катo рамка на картина).Аквариума ще е с размери 200х150х30см(Дължина-височина-ширина)-900л.Искам да питам тъй като ще отглеждам само дискуси ширината малка ли ще е и съответно тази височина добре ли е за рибите или не е толкоз  от значение?Колко филтъра ще са ми нужни за този аквариум?

Асен Евгениев

Цитат на: pavcho85 - 17.10.2011 00:00
200х150х30мм
Това е в см. Освен че е тесен, е и дълбок, как ще го обслужваш?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

pavcho85

Да объркал съм при писането,сантиметри са :-).Ами за дълбочината мога да я намаля до 80-100 и с помощни материали ще се оправя с обслужването,а относно ширината малка ли е ?

rakim

Малка е много..поне 40 я направи.А дълбочината,вярвай ми и на 80 пак ще ти е много зор.По добре преосмисли всичко,направи си един хубав шкаф и аквариум с добри размери за да е ок всичко.
540л Южна Америка

Дискус

Моят е на 74 см. височина и се наложи да си купя малка стълба за да мога да сифонирам. Ще ти е много неудобен за обслужване.

nikka

Да,май ще трябва сериозно преосмисляне на размерите.А отностно идеята ти да е като картина..мислил ли си колко място ще ти трябва над него,за да чистиш?..че и под него за филтрите? Доизмисли го първо и почети отностно този тип аквариуми преди да го направиш, че да не влезеш в приключение.  *privet*
Нямам умение,но имам търпение! :)

Similar topics (5)

1483

Публикации: 55
Прегледи: 22184

27625

Публикации: 8
Прегледи: 6093

50237

Публикации: 4
Прегледи: 2806

50440

Публикации: 3
Прегледи: 2294

19862

Публикации: 41
Прегледи: 14336