• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
03.06.2024 23:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

канистър SUN SUN HW303B въпрос ?

Започната от crxx, 01.05.2010 19:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Svill

Колеги, някой знае ли къде се продават резервни части за тези филтри. Интересува ме конкретно голямото уплътнение което уплътнява м/у главата и кофата на HW-303A. В бургас няма из магазинчетата, в он-лайн магазините също не можах да намеря.

crxx

Такаа , след известно време употреба на този тип канистри SUN SUN HW303B (от средата на май) останах с доста добри впечатления  *privet* обаче идва следния проблем  :-D поради факта,че работата която работя през лятото поражда мързел и страшна умора *krivo нямах време за чести смени на водата. През този период почиствах канистъра два пъти заради това че имам доста риби които цапат , слагам много храна , и не сменям водата :-! дебита му пада значително .Проблеми с обитатели и растения никакви, като изкючим факта че растенията си искат торене  :-D (не може кончето от зоб да пукне , а зоб да нема)  *JOKINGLY* и са малко по зле (но ще ги оправя).Вторият път май допуснах огромна грешка при почистване на канистъра и аквариума , първо почистих всички пълнежи (гъба и керамика) с чиста вода от чешмата а керамиката по обстойно с по топла вода от бойлера , а после 1/2 от водата смених с чиста директно от чешмата, в резултат на почистване открих че една малка 1,5 см боция клоун , 1 хелер и 2 коридораса албино изчезнали безследно, намерих единствено останки от някаква рибка започнали вече ....  :-! , след смяната на вода и почистване на канистъра (без маркучите) мисля че скапах азотния цикъл в аквариума . След два три дни един от коридорасите спря да се храни и за около две седмици даде фира  *SORRY* днес метнах един барбус конхониус, при него симптомите бяха зачестено дишане (леко) распадане на плавниците по връхчетата, спиране на хранене и непрекъснато криене по кюшетата и покрай дънера, та искам да знам дали е от азотния цикъл или от рязката промяна на параметрите на водата при положение че два, три месеца не съм сменявал само съм доливал по 20 л.. Знам че ако не на седмица то поне на две седмици трябва смяна на водата ,но нямах физическата възможност  *SORRY* и още един въпрос който ме накара всъщност да пиша отново тук в тази тема е ; дали е добре да си взема още един канистър може и по слаб, но поне като ги почиствам ще редувам единя месец първия, после втория ,та ако оплескам нещата да има поне бактериики в единя канистър,докато се оправи положението, а и мисля че както им пада дебита на повечето канистри, след добавянето на пълнежите, понеже ги тестват без пълнежи някой фирми не мислите ли че ще имам по добра филтрация с още един канистър?, ако изпадна в подобна ситуация догодина или ме няма, да се задържи известно време стабилен аквариума, Какво бихте ме посъветвали с добавянето на втори канистър + и -
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

Alexfield

Чакай сега!
твой мързел -> не сменяш вода -> само доливаш
почистване на канистър -> керамика на топла вода от бойлер + 50% смяна на вода
2-3 месеца не си сменял вода а само си доливал + имаш доста риби, които цапат и храниш обилно

Та въпросът ми е: Какво по-точно смяташ да постигнеш като сложиш 2-ри канистър???
Този втори канистър няма да компенсира:
1. пренаселен аквариум
2. обилно хранене
3. 2-3 месеца не-смяна на вода

Може да си разклатил/съсипал азотния цикъл, но също така това не-сменяне на вода променя параметрите на водата:
Вдига се общата твърдост (повишават се солите), натруват се нитрати. Рибите започват да се чувстват постепенно все по-зле и някои започват да умират. Повечето се опитват да се пригодят към променените параметри. Тогава ти сменяш 50% от водата и драстично променяш параметрите отново - този път рязко. Това стресира рибите и докарва обратен ефект - още трупове. Отделно е разклатеният азотен цикъл.
Моят съвет е: След дълго не-сменяне на вода е по-добре, да се регулират нещата с 10% смяна всеки ден в продължение на седмица от колкото с еднократна смяна на 50%.

П.П. 2 канистъра не означава 2 пъти повече нитрифициращи бактерии. Бактериите са толкова, колкото са амонякът и нитритите. За да нямаш проблем, трябва да имаш аванс:
Ако за твоето количество риби е достатъчно да имаш 1 литър керамика, а ти имаш 2 литра, значи че керамиката ти е 50% заселена, а не че керамиката е 100% заселена и половината бактерии гладуват - те просто умират от глад. Ако сложиш още един канистър с още 2 литра керамика, тогава населението на бактериите няма да се увеличи, а ще се разпредели: по 25% на литър керамика
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

crxx

Значи работя през лятото като спасител и повярвай по 8-13 часа работа на ден на слънце единственото нещо за което имах време е сънм, дори и жена ми се сърдеше  :-D това в кръга на шегата сега по въроса , водата сменям по 20% на 4 дни вече чувствително в поведението и на рибите има промяна  *CRAZY* при добавянето на прясна вода направо от чешмата дори и барбусите се лутат да хвърят хайвер  :-D мисълта ми е с този втори канистър да разпределя работата между канистрите и да не им пада дебита толко от мръсотии и да има малко по добра филтрация, съответно да почисвам през по голям период канистрите .Сега чистя през има няма 2 месеца да изкарат поне 4-6 месеца без да ги отварям а може и да набутам друг филтърен материал не съм казал че трябва непременно керамика ,давам пример.Месец след като го пуснах ,споменах че в кошниците ми има само от долу нагоре ; гъба ,керамика, вата , след месец при почистване добавих един литър зеолит мислех че няма да върши работа и не е кой знае какво , но преди две седмици го махнах сложих още керамика и мисля че има доста голяма разлика, при следващото ми почистване мисля да го добавя или да го сложа във втория канистър евентуално ако слагам.Алекс ти както имаш по големия канистър с 4 кошници вместо 3 с които съм аз, ако сложиш зеолит мога да ти кажа че аквариума по отношение на вода разликата е огромна ,пак споменавам гледал съм рибки като малък и някога нямах представа от канистър и подобна информация относно акваристиката камо ли за сайт като този  *privet* просто давам пример с твоя канистър че има по голямо място ,не мога да те карам да правиш експерименти ако всичко ти е наред  *privet* само споделям наблюдения относно този пълнеж.Всеки тук споменава за керамика ,биоболс,гъби ,вати параметри на вода и т.н. но влязох един ден в един зоо магазин и се изненадах от продавача като ми показа зеолита (също така продадох едната кутийка,на съфорумец ако чете темата може да сподели относно този пълнеж ) взех две кутийки по 600 г мисля около литър се равнява една кутия , едната сложих другата остана и продадох , бях доста скиптично настроен но останах изненадан от резултата водата беше на ниво и другото което ме изненада след този резултат е че тук във форума почти никой не го споменава има доста малко информация за него  *dontknow*
.Мисля евентуално да сложа други пълнежи във втория канистър които да спомагат по добрата филтрация и дали е добра идея ,а смяната на вода си остава най добрия начин по принцип 
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

Alexfield

Съгласявам се с теб  *THUMBS UP* - ако сложиш втори канистър, ще можеш да ги почистваш 2-пъти по-рядко, но пък ще чистиш 2 канистъра. Ако го направиш, нали знаеш, че трябва да не ги чистиш в един и същи ден?
Също така помисли за течението - ще се увеличи. Да не се окаже, че имаш риби, които не обичат силно течение?

По повод зеолита: Прочетох. Това не е за мен. Софийската вода не е твърда GH е 4-5, pH е 7.0, а понякога пада и под 7.

П.П. Аз имам друг проблем: "запрашаване" - много ситни частици. От около месец се боря с него - засега без резултат  *SORRY*
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

stilista

Не знам за какво ще си харчиш парите за 2ри филтър,като по-добре си вземи качествена керамика и си свиркай  :-P
Зеолита е добър за новостартиран аквариум понеже усвоява амоняка от водата и понижава твърдостта.
Лошото е че не се рециклира и се хвърля след 3месеца понеже след това започва обратен процес  *MODERATOR*
Преди време ми бяха продали зеолит като алтарнатива на керамика но като разбрах че се подменя се почувствах леко прецакан.
Като цяло се ползва за химична,а не за био филтрация.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

crxx

Цитат на: stilista - 29.09.2010 14:27
Не знам за какво ще си харчиш парите за 2ри филтър,като по-добре си вземи качествена керамика и си свиркай  :-P
Зеолита е добър за новостартиран аквариум понеже усвоява амоняка от водата и понижава твърдостта.
Лошото е че не се рециклира и се хвърля след 3месеца понеже след това започва обратен процес  *MODERATOR*
Преди време ми бяха продали зеолит като алтарнатива на керамика но като разбрах че се подменя се почувствах леко прецакан.
Като цяло се ползва за химична,а не за био филтрация.
колега сложил съм обикновенна китайска 2 литра и 2 литра сипоракс на сера като керамика, съгласен съм че е по добре за химична филтрация, не съм казал че трябва да замениш керамиката, казвам да се добави , но не съм съгласен с това за рециклирането и обратния ефект, този на кутийката зеолит незнам какъв е, но съм питал и са ми казали че си е за постоянно не е като активния въглен,аз го позлвах  3 месеца след което го махнах ,когато го махнах си пролича липсата му в отрицателено развитие на водата , както каза Алекс при тях водата е по мека и зависимост в какъв регион с какви стойности е водата там , на мене ми върши идеална работа когато го сложа ще споделя пак резултата ,

Алекс незнам за течението, по прнцип си прав , но доста му е паднал дебита с мойто хранене  :-D все едно храня прасета, те и пангасите лапат многоо, вече са по 25 см всеки , силвърите са по 16- 17 см и те хапват ,само боцииките са по 6-8 см и една малка на два месеца 1,5 см , мисля че и на втория че падне ако сложа  *dontknow* аз затова питам за + и – на втори канистър все пак  *privet*
: 29.09.2010г 15:03ч
Цитат на: Alexfield - 29.09.2010 12:11
П.П. Аз имам друг проблем: "запрашаване" - много ситни частици. От около месец се боря с него - засега без резултат  *SORRY*

добре де не слагаш ли вата в канистъра, пробвай с вътрешен филтър нещо  *SORRY* имам един 700 л/ч ако искаш мога да ти го подаря пуснал съм обява във форума ако ти свърши работа  *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

Luton

П.П. Аз имам друг проблем: "запрашаване" - много ситни частици. От около месец се боря с него - засега без резултат 

Колега и аз имах същият проблем, но след като пуснах успоредно с външният да работи и вътрешен, проблема изчезна.
Водата наистина е кристална.
На двеста литра аквариум, външен 1400 литра на час и вътрешен 1000 литра за час, и никога не съм имал по-чиста вода.
Пробвай, може да ти допадне такава филтрация.

Alexfield

При мен параметрите на проблема са много:
Сън-Сън 304В 2000 л/ч с UVC
преди около месец взех 3 САЕ-та
умря ми UVC лампата
имах 2 стени от явански мъх, които САЕ-тата изядоха и заприлича на бодлива тел
взех нова храна: растителна и гранулирана

Сложих 1100 л/ч powerhead с гъба - без промяна.
Чистих и канистъра - също без промяна.
Местих флейтата и насочвах струята - пак няма промяна.
Извадих стените с явански мъх - за сега има промяна - малко, но запрашаването остава.
Сега ще спирам да храня с конкретни храни - може да е от тях.

Иначе сега в канистъра има една кошница вата - дойде с канистъра и 2 кошници керамика, 4-тата е празна - тази събота ще ходя да вземам още 2 литра керамика - да има. Така или иначе 2 кошници с вата ми се струва прекалено.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

vasilko

Alexfield, наскоро и моята УВ лампа замина ( аз съм с 303B ) и си поръчах оттук:  http://www.vikiwat.com/product.php?productid=15029&cat=0&page=1    изпратиха ми я с куриер.
Поздрави!

Alexfield

Засега успях да реша проблема със запрашаването. Оказа се все пак, че канистъра се е задръстил - но много бързо. Според мен е заради храната - сега тази новата съм спрял да я слагам в големия аквариум. Махнах и стените с явански мъх - и без това на нищо не приличат вече.
Сложих и UVC лампа - имах една резервна.

@vasilko: Мерси за линка. Цената наистина е много добра. Скоро сигурно и аз ще се възползвам.  *privet*
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

}|{opukc

Цитат на: vasilko - 04.10.2010 10:40
Alexfield, наскоро и моята УВ лампа замина ( аз съм с 303B ) и си поръчах оттук:  http://www.vikiwat.com/product.php?productid=15029&cat=0&page=1    изпратиха ми я с куриер.
Поздрави!

В кой спектър е това УВ, защото наистина е много евтино за УВ - С лампа..
прозрачна ли е и дали пише, че е в спекър С
Това ли е

http://www.rockaroundtheblock.com.au/product.asp?pID=374&cID=190

Luton

Цитат на: }|{opukc - 05.10.2010 22:29
В кой спектър е това УВ, защото наистина е много евтино за УВ - С лампа..
прозрачна ли е и дали пише, че е в спекър С
Това ли е

http://www.rockaroundtheblock.com.au/product.asp?pID=374&cID=190

Нормална е цената, в ибей се намират , две за 12 паунда, коети е около 25 лева заедно с доставката!

Сега видях линка, тази която я показваш е 36W другите са по 9W, за това и разминаването в цената.

}|{opukc

Цитат на: Luton - 05.10.2010 22:42
Сега видях линка, тази която я показваш е 36W другите са по 9W, за това и разминаването в цената.

9W е.-. :-)

36W не са на G23 base

Luton

06.10.2010 00:09 #59 Last Edit: 06.10.2010 08:24 by }|{opukc
Това беше единствената разлика, която успях да видя, е според мен, де  Червя се

Все пак стават ли, евтините за канистър, или не?  Свалям ти шапка


ПП Стига да бях прочел, че това са размерите Dimensions: 36W 23H 170D





Similar topics (5)

55295

Публикации: 7
Прегледи: 3134

6756

Публикации: 20
Прегледи: 11408

47682

Публикации: 4
Прегледи: 2618

36399

Публикации: 23
Прегледи: 10342

538

Започната от :)


Публикации: 2
Прегледи: 2870