• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 17:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как да си направя уред за сифониране?

Започната от bestlap, 01.08.2012 09:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bestlap

Прегледах форума не успях да открия такава тема .Обиколих покрай нас магазините и няма никъде в ЗОО магазините уред за сифониране и искам да попитам може ли по някакъв начин да си го направя ? Искам да е най-простото без да купувам ел помпи и т.н защото ми е малък аквариума :) ако някой може да помогне ще съм благодарен ! *privet*
www.st-wedding.com - Нещо повече от фотография!

SDB

Не знам в кои магазини си гледал
и какъв точно уред за сифониране
търсиш, но в магазините (zoomagazin.eu; zoo-paradise, pet-paw и т.н. да не изброявам всички)
има най- различни видове от 4-5 лв. китайски до 30 лв.

bestlap

Цитат на: SDB - 01.08.2012 10:05
Не знам в кои магазини си гледал
и какъв точно уред за сифониране
търсиш, но в магазините (zoomagazin.eu; zoo-paradise, pet-paw и т.н. да не изброявам всички)
има най- различни видове от 4-5 лв. китайски до 30 лв.
Благодаря много а тези ефтините нали пак ще вършат някаква работа аквариума ми е 30 л не голям?
www.st-wedding.com - Нещо повече от фотография!

stanislav89

Взимаш едно шише от минерална вода 0.500мл, режеш го на половина или на размера които те устроива, правиш една дупка от здравият, неотрязан краи, вкарваш един маркуч там, пускаш го в аквариумас рязания краи и смучеш през маркуча а шишето ти е сифона.
: 01.08.2012г 10:10ч
Това ти е решението, без пари и няма и 5 мин работа.

ilk4000

Аз използвам спринцовка от най-големите. Супер работа ми върши

Nikiengi


bestlap

Благодаря много за помощта на всички  *privet* *privet*  


А да не правя нова излишна тема искам да попитам тук какви да са първите ми рибки в аквариума ?В смисъл в момента го стартирам и следвам това >>>


ЦитатСтартова процедура

1-ва седмица.
Продължение на осветлението -6-8 часа.
Температура на водата 22-24 градуса
Смяна на вода 1/2 ,1/3  през ден
Ежедневно старателно почистване на всички появили се водорасли, умиращи листа, просифонване на дъното, почистване на стъклата със стъргалка, изтъркване където е възможно на камъните и корените с четка/стара четка за зъби/.
Водата за смяна трябва да престоява около 12 часа.

2-ра седмица.
Продължителност на осветлението 6-8 часа.
Смяна на вода 1/3 през ден.
Температурата се повишава до нормалната- 25 градуса.
Продължаваме старателно да почистваме всички видими водорасли по стъклата, дъното и растенията, премахват се умиращите листа. На втората седмица могат да се пуснат помощници в борбата с водораслите като сладководни скаридки или ядящи водорасли риби като Otocinclus.

3-та седмица.
Продължителност на осветлението -8 часа на ден.
Смяна на вода – два пъти седмично по 1/3.
Почистване на водорасли, просифонване на дъното, отделяне на мъртви и умиращи листа.
Пускане на риби.

4-та седмица.
Продължителност на осветлението – 10 часа.
Смяна на вода – 1/3  или 1/2 седмично.

Та въпроса ми е за рибки който да стоят по дъното и да почистват да ядът водораслите и т.н да помагат в развитието и след това се чудя все още какви рибки да си купя никога до сега не съм имал аквариум искам малки рибки (по малко да цапат водата)  но не знам какви искам някакви красиви на вид нямам претенции от към вид просто да могат да съжителстват :( ако може някакви препоръки искам 2-3 вида? И най-вече какви да са първите 1-2 рибки ?


п.п и също искам да попитам проблем ли ще е ако нямам живо растение ?? :( или е от жизнено важно значение :(
www.st-wedding.com - Нещо повече от фотография!

Similar topics (5)

1516

Публикации: 22
Прегледи: 11067

43911

Публикации: 33
Прегледи: 12209

2866

Публикации: 10
Прегледи: 7660

37855

Публикации: 13
Прегледи: 4241

20037

Публикации: 9
Прегледи: 5246