• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.06.2024 05:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

какви пънежи ми трябват????

Започната от nikola, 31.03.2006 19:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikola

искам съвети какви пълнежи да си взема за моя филтър, който е на Сера и е 900 л/ч - външен - 200 л аквариум. Ще гледам дискуси, неони и някои други видове, но основно става въпрос за Дискуси и неонки. Предварително ви благодаря за съветите.  :D

Stas

В комплекта си има механични филтри предполагам - 3 броя, нали?
Този филтър не бих казал, че е достатъчен за дискуси, но след като вече го имаш...
Сложи Sера Siporax в другата кошница.
Така няма да остане място за абсорбиращи нитратните съединения пълнежи, но... това е.

Всъщност по въпроса ти може да се предположи, че аквариума все още не работи. Тогава не е лошо да прочетеш как да се стартира нов аквариум. Ето това четиво е доста изчерпателно:
http://aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?t=1155

Има още доста неща, които са важни ето тук:
http://aquariumbg.com/forum/viewforum.php?f=23

Живко

не разбирам много от дискуси, сигурно за това не ми е ясно, защо този филтър да не става за дискуси.
този модел филтър не може ли да работи без кошници?
Никой не се е родил научен.

Stas

Има 2 кошници по 1,5 литра всяка.
Осигурява по-слаба филтрация в сравнение с всеки друг външен филтър. За дискуси слагам и Sera Phosvec (или зеолит), както и повечко Siporax. Тук няма достатъчен обем.
Аз го използвам като допълнителен филтър и на изхода му е вързана UV-C лампата.
Иначе е много приятен за обслужване.

discus

Цитат на: "Живко"не разбирам много от дискуси, сигурно за това не ми е ясно, защо този филтър да не става за дискуси.
този модел филтър не може ли да работи без кошници?

Stas предполагам имаше впредвид че няма да има място за повече пълнежи (няма да има място за смола), а дикусите и без филтър ще може да се гледат стига да ти се сменя вода по често (всеки ден)  :wink:

Similar topics (3)

10735

Публикации: 8
Прегледи: 4532

6598

Публикации: 5
Прегледи: 3302

43551

Публикации: 13
Прегледи: 4996