• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.06.2024 02:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нагревател.

Започната от bustama, 21.09.2012 12:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bustama

Таймера мисля да работи само сутрИн и вечер - когато съм в нас и е под наблюдение.
Иначе, късмет на какъвто попаднеш, но сега хич не ми се дават 50лв. за нов.
За конденза, не знам, знам какво видях, че има влага а как е стигнала до там не ме интересува.
: 21.09.2012г 21:09ч
Последни изводи и заключения  :-D  принципа на работа на нагревателя мисля е следния:

- потенциометъра държи под напрежение едната биметалта пластина и когато тя изстине или се нагрее се отделя или слепва с другата. Така че, по-горните ми разсъждения за батерийки итн. отпадат.

- този нагревател е направен да работи на сухо, всъщност не зная, може и на мокро да работи - трябва да се пробва :-D. Да приемем, че влиза влага от уплътненията - тази влага като се нагрее става на пара - парата ще излезе от там, откъдето е влязла. Но влезели голямо количество вода??? Както казах трябва да се пробва и си мисля, че ехейм като водеща фирма а и не само са си вързали гащите и големите щети и неприятности са сведини до минималните - надявамсе!

Успях да настроя биметалните пластини да излючват нагревателя на 29° - доста си повъртях!
Продължавам с настройките  докато не стигна 25°.
: 22.09.2012г 11:11ч
Успях!
Нагревателя изключва когато водата в аквариума е точно 25° по моя термометър.
Доно и за напред да работи в този диапазон 24-25°,  взел съм решение, че ще си взема нов нагревател - за да спя спокойно. :-D

По-долу ще напиша - за да е полезно на някой с подобни мераци за демонтаж и ремонт на нагревател Ехейм от старите, как правилно или по-точно "безаварийно" да го отвори.

Инструменти - клещи, здрави пръсти-ръце :-D, шило и гума, като нейното приложение ще стане ясно по-надолу.
-на  добре подсушения нагревател се издърпва в най-горно положение бутончето - онова сивото, което "заключва" скалата за ностройка на температурата. На клещите в "работната им част" се намотава или прикрепя гумата с цел да не нараните бутончето.
- По-усет стескате с клещите бутончето и дърпате силно, така ще излезе бутона и неговото тяло заедно със скалата за температурата - тази синята.
- с леки и въртеливи движения(ляво-дасно) измъквате в посока към вас пластмасовия цилиндър на който са данните за нагревателя - за напрежение и тн.
- първото гумирано уплътнение няма нужда да пояснявам как се маха - това бялото от снимките.
- второто гумено уплътнение което играе роля на "мъжко" и влиза във стъклената колба и също е захванато( обгръща горната част на нагревателя) трудничко се изважда  :-D - с пръсти, като натискате в посока на вън бавно, но славно ще излезе.
-на извадения нагревател с шило или някакъв остър предмет се "отключват" щипчиците 3 на брой на черния цилиндър в който лежи техническата част.

Успех!


Caxapa

Този модел на Ехайм са  с означение за  минимум и максимум ниво на водата. От което съдя, че нагревателя не е напълно потопяем, макар и да има такива защити от уплътнения и прочие. Темата ти е доста добра с подробно пояснение  на устройството на нагревателя.

Similar topics (5)

22088

Публикации: 11
Прегледи: 5839

17888

Публикации: 1
Прегледи: 2357

40521

Публикации: 15
Прегледи: 8083

58431

Публикации: 3
Прегледи: 2715

47769

Публикации: 2
Прегледи: 2528