• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
08.09.2024 04:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми

Филтър Hailea HE-200

Започната от Танаки, 27.06.2024 21:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Танаки

Здравейте , този филтър става ли за нещо? Дойде с аквариума (45 литра) и има един вертикален  кръгъл канал , но не знам за какво служи ?



M14iro

Здравей!
Аз не мога да помогна. Потърсих видео за да науча нещо , но нямаше нищо за този филтър *privet* 

bunzip2

Няма ли книжка в кутийката, да прочетеш за какво е този канал, или поне да видиш някаква илюстрация, ако се слага нещо в него?
Иначе до колкото предполагам, аквариума ти е Hailea K45. Имам същия аквариум, само че дойде с Hailea BT200, което на практика е вътрешен филтър със същия дебит.
По моите наблюдения, филтъра е достатъчен за този литраж.

mushroom

"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

_Kirilov

Снимай какво точно те притеснява в него.
Има обем филтъра и със сигурност ще върши работа . Единственото , което аз виждам като недостатък е ,че трябва да държиш аквариума винаги пълен до горе за да не слушаш "водопад" в стаята си. Иначе изравнено ли е нивото на водата с изхода на филтъра се получава ламинарен поток и прави хубаво течение и завихряне достатъчно за съдинката.

Танаки

Цитатhttps://fishyhub.com/product-detail/hailea-hang-on-filter-he-series-200-400-17687
Това ли е?

Да, реално 1/3 от обема е този канал отдясно ( има хоризонтални прорези)

mushroom

Еми няма какво да го мислиш много. Филтъра е тип водопаден и както е казал колегата _Kirilov по-горе, трябва да решиш дали да чуваш ефекта на "водопада" или да държиш аквата пълна догоре, за да е безшумен.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

bunzip2

Аз ползвам окачен филтър на единия аквариум, ефекта водопад е доста досаден, отделно не прави почти никакво движение на водната повърхност.
За мен тоя тип филтри работят достатъчно ефективно, само когато ръба на водата е на нивото на изхода на филтъра, така хем раздвижва повърхността доста прилично, хем е минава в сайлънт мод  :-D

Similar topics (5)

4052

Публикации: 13
Прегледи: 6972

22934

Публикации: 4
Прегледи: 2522

49856

Започната от ghivanov


Публикации: 6
Прегледи: 3828

13118

Публикации: 12
Прегледи: 7580

16746

Публикации: 0
Прегледи: 2530