• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Активният въглен - Откритието

Започната от Гарван, 24.02.2005 17:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Гарван

Цитат на: "77"според тебе активният въглен на сера е менте :!:

Не мога да твърдя такова нещо. Нито съм експерт по активни въглени, нито пък съм го пробвал.

Но ако информацията във тази статия по-горе е вярна, че активният въглен всъщност съдържа най-много въздух и поради това е ужасно лек, то този на Сера вече започва да става съмнителен. Най-вероятно е от Повърхностно активираните въглени.

Въпреки всичко повтарям, че нямам представа.

EviL

26.02.2005 23:03 #16 Last Edit: 08.05.2016 19:15 by valentinpk
да ти кажа няма да е по добър от този които се ползва в медицината! И да не си помислите че имам нещо против сера , но да се забравяме че сера е фирма , а всяка фирма гледа донякъде комерсиално на продуктите си! :wink:

Публикациите са слети: 08.05.2016 19:15

За Гарван . Искам да корегирам статията ти . Първо така нареченият активен въглен е дървесен въглен обработен с прегрети водни пари на висока температура! А свързването му с вредни в-ва се дължи на образуването на адсорпционно поле!
и си абсолютно прав за това колко е продълйителноста на активност! това е аблоютно относително понятие, в зависимост от съдържанието на вредни емисии(в-ва) в аквариума :)

dido

А тези вещества винаги ги има, добавят се постоянно в аквариума. Ако беше изворна вода може и да изтрае 1-2 години, ама с тия аки в аквариума... ;-)

MAKAPOB

Взех украински.За него ли става въпрос трябва да е медицински

EviL

ако е от аптека със сигурност е медицински, а производителя няма значение :)

Живко

активния въглен се ползва и за омекотяване на водата.това не означава ли,че освен всичко друго,в него остават и всички или почти всички буклуци,които сипваме в аквариума за да растат растенията.
питам защото слагам от време на врема във филтъра активен въглен.
сега съм накупил разни торове(нали ще се пробвам в растениевъдството),та не ми се наливат пари в активния въглен,вместо в растенията.
Никой не се е родил научен.

EviL

няма да се оръсиш кои знае колко за активния въглен, друг е въпросът че не трябва да го слагаш ако ще ползваш торове . Тои е много реактивоспособен и лесно ще се свързва с някои в-ва от торовете, и няма да имаш никаква полза и от двете! :wink:

nemak

да се купи "истински" активен въглен?

FLEXX

Добре де, казвате че въглена на продак е боклук, току що го тествах този в моя филтър - не "глътна" метиленовото, а този от пакета го абсорбира.

  Извода - въглена не е боклук. Също така имах леко жълтеникав оттенък на водата - сега е кристал :)
 А извода за въглена в филтъра - не става за нищо вече, а е на 2 седмици :lol:

Similar topics (5)

46170

Публикации: 2
Прегледи: 2636

1592

Публикации: 4
Прегледи: 11149

11142

Започната от pe6o_hristov


Публикации: 5
Прегледи: 5732

12943

Публикации: 9
Прегледи: 4113

792

Започната от Гарван


Публикации: 7
Прегледи: 5482