• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.05.2024 15:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

200-250 лева бюджет за аквариум

Започната от Kocetosl, 13.01.2010 17:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tiro

Гледам, че се ориентираш към Aqua EL Fan 2 Plus. Kрая на ноември си го купих за 27лв., две години гаранция и т.н. засега съм доволен като цяло (имам малко опит), но в комплекта няма флейта и за 50 литра колкото и да го намалиш (има копче) ще ти прави течение. Затова си поръчай и флейта. В магазина където си купих моя филтър видях флейти по около 7-8лв.
П.С. Цените ги казвам за ориентир - при теб със сигурност ще са други.
120л. Гупи, Сае, Звезден Анциструс

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

nikolaytoshev

Нагревател на Eheim - JAGER аз лично не ти препоръчвам, защото няма представителство на фирмата в България и ги пращаха не помня къде точно за ремонт, ако ти се счупи. Пък и мисля, че бяха с 1 или максимум 2 години гаранция. А Sera са с 5 години гаранция.

Kocetosl

Щом Aqua EL Fan 2 Plus ще пристигне без флейта май е по-добре да се ориентирам към друга марка филтри аз флейта в сливен за Aqua EL Fan 2 Plus няма да мога да намеря със сигурност

Vannkata

можеш да поръчаш флейтата отделно, но и можеш да си направиш самоделна от парче тръбичка набупкано с дрелката.Нищо сложно според мен...

nikolaytoshev

В 65л. ми аквариум със с такъв вътрешен филтър на Aqua EL Fan 2 Plus и съм много доволен. Течението не е много силно и съм без флейта.

Kocetosl

Поръчах си от един онлаин зоомагазин следните неща :

1 Sera нагревател sera нагревател 75W (= 33.62 лв.)) 121901-sera 33.62 BGN 33.62 BGN
1 Вътрешен филтър за аквариум Aqua-el Филтър FAN 2 plus100-150 л. (= 34.51 лв.)) 5703030a-aquael 34.51 BGN 34.51 BGN
1 Биокултури sera Nitrivec (Още: 121224-sera 50мл) 121224-sera 4.53 BGN 4.53 BGN
1 Лепещ се термометър  3.00BGN


     
Общо : 75.66 BGN
Такса за транспортиране и доставка : 8.00 BGN
Общо:  83.66 BGN.

Надявам се да остана доволен от тази техника
Също така и ми е интересно дали ще получа гаранционни карти към компонентите.От магазина ми казаха че ще се свържат с мен в понеделник,някои поръчвал ли е техника от онлине магазин?Пращат ли и гаранционни карти?

nikolaytoshev

Смятам, че инвестицията ти е добра. Не знам дали пращат гаранционни карти към компонентите при on-line поръчките. Аз като пазарувам от магазин ми дават касова бележка и не ми попълват гаранционната карта. Ако ми се наложи да дам уреда да поправка си нося касовата бележка, че съм го закупил от там.

vasso

Преди време и на мен не ми попълваха гаранционната карта, но напоследък, особено в по-добрите магазини го правят. Би трябвало да изпращат , но не съм сигурен, най-добре някой ,който е поръчвал да ти пише.Хубави неща си купил. :-)

nidkolio

Цитат на: Kocetosl - 16.01.2010 15:26
Поръчах си от един онлаин зоомагазин следните неща :

1 Sera нагревател sera нагревател 75W (= 33.62 лв.)) 121901-sera 33.62 BGN 33.62 BGN
1 Вътрешен филтър за аквариум Aqua-el Филтър FAN 2 plus100-150 л. (= 34.51 лв.)) 5703030a-aquael 34.51 BGN 34.51 BGN
1 Биокултури sera Nitrivec (Още: 121224-sera 50мл) 121224-sera 4.53 BGN 4.53 BGN
1 Лепещ се термометър  3.00BGN


     
Общо : 75.66 BGN
Такса за транспортиране и доставка : 8.00 BGN
Общо:  83.66 BGN.

Надявам се да остана доволен от тази техника
Също така и ми е интересно дали ще получа гаранционни карти към компонентите.От магазина ми казаха че ще се свържат с мен в понеделник,някои поръчвал ли е техника от онлине магазин?Пращат ли и гаранционни карти?


Касовата бележка ти е достатъчна за евентуално ползване на гаранционни условия.
Това е 100% вярно за техниката на Сера.
Незнам как седи въпроса за АкваЕл но мисля че също е така.
Гаранционните карти няма да са попълнени като получиш доставката. Поне така мисля аз.
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

Kocetosl


galin76

Много ще ми бъде интересно, като си направиш капака и осветлението, на колко ли пари ще се спреш . Дали няма да отидеш близко до цената на готов изцяло оборудван аквариум, с гаранция.

Асен Евгениев

Не. Пък и няма да е същото. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nikolaytoshev

Удоволствието е в това сам да си го направиш. Всичко на готово няма да е интерено поне според мен.

nidkolio

Цитат на: galin76 - 17.01.2010 01:51
Много ще ми бъде интересно, като си направиш капака и осветлението, на колко ли пари ще се спреш . Дали няма да отидеш близко до цената на готов изцяло оборудван аквариум, с гаранция.

Обикнивенно готовите капаци с по слабо осветление.
Наистина според мен са по удобну и красиви (поне аз не съм успял да направя добър до сега) но ако искаш да сложиш допълнителни пури няма начин.
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

Kocetosl

Цитат на: galin76 - 17.01.2010 01:51
Много ще ми бъде интересно, като си направиш капака и осветлението, на колко ли пари ще се спреш . Дали няма да отидеш близко до цената на готов изцяло оборудван аквариум, с гаранция.

Относно цената в моя случай с моя литраж и оборудване наистина ще се доближа до цената на готовите аквариуми но се реших на този вариант понеже  мястото което имам е точно 60/35, другия фактор който играе важна роля е осветлението-него ще си го направя така както ми харесва и последното но не по важност е това че удоволствието от това да си направиш нещо почти сам е доста голямо.В началото бях решил да скокна на голям аквариум 120-150 литра но за целта трябваше да си купя или изработя подсилен шкаф както и да ги смятах парите излизаха доста повече,предполагам след 1,2 месеца ще съжалявам за този си избор и ще се размечтая за по-голям аквариум но ако мерака ми е голям може и малко по малко да обзаведа голям аквариум :-D :-D :-D
: 17.01.2010г 12:12ч
В сряда аквариума + оборудването ще е при мен но за изработката на капака и осветлението ще се забавя няколко дни, та въпроса ми е има ли проблем ако си напалня още сега вода да престоява в 10литрови бутилки тоя престой ще е около 4 дни след което да си напалня аквариума с тази вода престоялата или по-добре като е готов аквариума да го напалня директно с вода от чешмата и да започна голямото чакане?

Similar topics (5)

43084

Започната от Emilian_Evtimov


Публикации: 0
Прегледи: 1212

60006

Публикации: 7
Прегледи: 2488

35771

Публикации: 11
Прегледи: 5098

59256

Публикации: 8
Прегледи: 4103

25273

Започната от pakostnik


Публикации: 8
Прегледи: 6607