• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 16:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Това ще издържи ли 100x40x40 cm 6мм/160л

Започната от Joromladiqakvarist, 10.12.2009 00:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Joromladiqakvarist



Знам че съм разхвърлян и навсякъде има кълба от змии, охладители от шкоди, крушки от хладилници и парчета оловна руда, просто отговорете на въпроса...

смятам да си лепя аквариума

добър тест ли ще е да седнем с баща ми отгоре  - аз съм 74 кг той 90 (така казва  :-D) + монитора
Раждаш се гол и мокър, а животът постепенно  става още по-зле...

panchopan

Ще издържи, що да не издържи.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

Joromladiqakvarist

Нека силата да бъде с теб!  *DRINK*
Раждаш се гол и мокър, а животът постепенно  става още по-зле...

Деян

Не мисля така. Не заради материала, а заради изработката. Виж с какви мижави винтченца е хваната конструкцията, правена е да държи компютър. Ще се огъне, огъне и ще клекне. Може да не е веднага.

Дано не съм прав де!  *DRINK*

Despot

Цитат на: Деян - 10.12.2009 01:20
Не мисля така. Не заради материала, а заради изработката. Виж с какви мижави винтченца е хваната конструкцията, правена е да държи компютър. Ще се огъне, огъне и ще клекне. Може да не е веднага.

Дано не съм прав де!  *DRINK*

Къде ги видя тези"винтченца",това са фиксове и са по-здрави от които и да е винтове.... *DRINK*

Колкото до бюрото провери дали се клати ,като го размърдаш настрани,ако се клати понатегни фиксовете с отверка...ако продължава пиши да измислим нещо друго...

vasso

И аз си мисля, че ще издържи. Все пак не е само плот с 2 странични дъски-добре е подсилено и от задната дъска. Може да пробваш с аквариума , пък ако наистина се огъне много да помислиш да го заздравиш. :-)

valnata


Joromladiqakvarist

Е настрани се клати в амплитуда макс 2-4 мм не мисля че е опасно  =-O
Раждаш се гол и мокър, а животът постепенно  става още по-зле...

Деян


Joromladiqakvarist

Раждаш се гол и мокър, а животът постепенно  става още по-зле...

Caxapa

Ако издържи в началото, няма да е за дълго. В лявата част има 90°  която понася тежеста доло с пода на 2 сми няма значение колко е широка страницата и висока. Там някъде мисля да е добре да се подсили с някое вътрешно ребро за всеки случай. В най-добрият случай  според мен е да се постави ребро м/у лявата плоскост и средната с 45 градуса наклон. малко грозно ще изглежда но все пак си е подсигуряване на осигуряването.
*THUMBS UP* Сахара.

vasso

Не мисля,че има нужда от подсилване. Шкафа ,с който си купих аквариума като го гледам как е направен не мисля,че това бюро няма да издържи. Плюс това преди много години на такива мебели съм държал аквариуми, че сега не знам какво бихте казали. :-D

Caxapa

Цитат на: vasso - 13.12.2009 17:55
Не мисля,че има нужда от подсилване. Шкафа ,с който си купих аквариума като го гледам как е направен не мисля,че това бюро няма да издържи. Плюс това преди много години на такива мебели съм държал аквариуми, че сега не знам какво бихте казали. :-D
Вертикала и хоризонтала са по 2 см и площа е малка за да държи натоварвания като аквариум. Все пак там около аквариума има голямо движение и работа.Не е като кюлче юлато да го поставиш и да си го гледаш отстрани без да го пипаш. Това ми е застраховането което препоръчвам.
: 13-12-2009, 18:02:23
Ако подпре лявата плоскост в стена , ефекта ще е същият като подсилването но все пак.

vasso

Не знам, но отзад има дъска,която държи и за това си мисля,че ще издържи. Ако беше само тази вертикална лява дъска щеше да има проблем. :-)

Caxapa

Цитат на: vasso - 13.12.2009 18:06
Не знам, но отзад има дъска,която държи и за това си мисля,че ще издържи. Ако беше само тази вертикална лява дъска щеше да има проблем. :-)
На тези 20мм.  дори и с задна страница пак бих се презастраховал предвид  тези клипси или както се наричат закопчалките. . Дебелината на плоскостите е малка и току виж се е отчекнало нейде и тогава има : Комшу..ако имаш чадъри ги ползвай,Жена дай парцалите и кофата,  че Мисисипи придойде!

Similar topics (5)

45396

Публикации: 19
Прегледи: 15220

7586

Публикации: 5
Прегледи: 4036

18769

Започната от Vankata


Публикации: 6
Прегледи: 3464

25368

Започната от pakostnik


Публикации: 15
Прегледи: 6472

1124

Публикации: 16
Прегледи: 10740