• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
15.06.2024 20:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проект: Локвичка в мазето

Започната от Mirobg, 25.03.2012 19:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danielm

а 2 тона вода без плоча отдолу няма ли да поддаде ... и да изпопадат плочките? *CRAZY*

xoxi

Цитат на: Mirobg - 26.03.2012 19:48
Плочките не са ми проблем,като ученик си заработвах добри пари,като чирак на един фаянсаджия. Така че няма да ми се опънат,пък и са ми в наличност,даже са черни:D. Страшен фон.

: 26.03.2012г 19:07ч
Височината май ще скочи на 90см.
Какъв обем на филтъра ще ми върши работа за този обем? Езарен?
За мен ще е най добре да си направиш един по голям пясъчен филтър , с една глав 2000 литра и си готов.

Mirobg

Предвижда се 50см. във височина,бетонен "шкаф" с добро количество арматура. Който смятъм да е с здрав пълнеж от камъни.
Днес обсъдих проекта с един от проектантите от работата,който ми каза че стига да има здрава основа и добра армировка,няма да имам проблеми.


: 26.03.2012г 20:08ч
Другото което ми предложи е да използвам само няколко слоя хирдоизолачия,която се използва във водните резервоари.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

danielm

е явно си го обмислил, а ние само акъл ... и се правим на рзабирачи!
успех!

Mirobg

Мисля го от няколко месеца. Фонда"и аз съм човек" в момента работи за този проект.
Нека мине Великден и лека-полека,живот и здраве ще се започва...:D
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Slavov

Цитат на: Mirobg - 26.03.2012 21:47
Мисля го от няколко месеца. Фонда"и аз съм човек" в момента работи за този проект.
Нека мине Великден и лека-полека,живот и здраве ще се започва...:D
до великден цикъла вече ще е завъртян, ае почвай го от утре ще е хубаво времето  :popcorn: :popcorn: :popcorn:

Sandoo

Това изглежда много интересен проект да не забравиш после да качиш снимки.  :-P Обаче това си е доста вода и се чудя особено ако увеличиш височината на 90см от тези 3.6 тона вода, стените да не поддадат или да не се напукат ?

Caxapa

Проекта ти е хубав и вярвам, че ще стане! САМО! Преди да започнеш изпълнението провери какви комукативни връзки минават  под пода на мазата ти! Не забравяй това.!

Mirobg

Да се надяваме,че не минава нищо. Няма как да проверя,защото пода е бетониран.
Стените се съмнявам да подадът,защото е 50 см. камък. Смятам да пусна 10 см вертикали бетон и арматура,няколко слоя-хидроизолация,финиша да е фаянс. Така  3_те страни.
"Шкафът"-400д/125ш/50в-изцяло бетон,каманяк и арматура.
Рамката която ще придъдржа стъклата,от правоъгален профил/дебелина ?/.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

aquarium.fan

Колега,
поздравявам те за замисъла!И аз извесно време обмислях нещо подобно-с една баня на етажа ми, която е на червено / на тухла /, но за сега съм се отказал.Препоръка от мен: не ти трябва шкаф- ползваш пода за тяло и го  правиш като езерце или басейн, отдолу слагаш твърд / пресован / стиропор / зелен или розов / за изолация, използваш ПВЦ фолио за езера или за камиони или за рекламни билбордове. Можеш да погледнеш в раздела Градинск езерце-колегите са писали по темата.

Mirobg

Здравей,ако го направя тип "езерце се губи целя смисъл. Дискуса а и другите видове са красиви погледнати от страни. Гледката само от горе ми се струва безмисленна.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Асен Евгениев

Цитат на: Mirobg - 27.03.2012 16:48
Стените се съмнявам да подадът,защото е 50 см. камък. Смятам да пусна 10 см вертикали бетон и арматура
Абсурд да поддадат, то ще стане като бункер. 8-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tonino

27.03.2012 19:07 #27 Last Edit: 19.02.2018 20:58 by tonino
...

aquarium.fan

Здравей,
май не се изказах разбираемо. Ще има дистанционна предна стена, или ще се ползва отвора за вратата-зависи как ти харесва. И дискусите, естествено, ще си ги гледаш отпред. Така са направени по-голямата част от аквариумите във Варненския аквариум и в други обществени аквариуми.Имах впредвид твоята формула-от три страни фолио, отпред правиш един бетонен пояс с височина 20-30 см. / според вкуса /, като в него заработваш рамка от винкел, който е заварен към мустаците на арматурата на пояса. Може да има и странични пояси около рамката. И после слагаш изолацията, фолиото - фолиото върху винкела- и залепваш 1 см. стъкло в рамката със силикон за аквариуми. Височината на стъклото до 50-60 см. не е проблем за 1 см. стъкло, отдолу ше имаш още 20-30 см. или по-малко и няма да ти се вижда 10 см. грунт и малко още. Трябва да си предвидиш здравината на предната стена / затова е по-добре със странични пояси около металната рамка/, за да можеш да се качваш и да чистиш, аранжираш, да вадиш рибките и др. манипулации.
А ако искаш за по красиво металния профил, който остава отвън може да се покрие с алуминиев или ПВЦ профил, или дървен, или пък тип паркет и др.

manyg

Колега, какво стана направи  ли я или се отказа ;)

Similar topics (5)

43127

Започната от tre


Публикации: 17
Прегледи: 8932

36823

Започната от tparvanov


Публикации: 4
Прегледи: 3927

8016

Публикации: 40
Прегледи: 20922

40407

Публикации: 18
Прегледи: 8926