• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.05.2024 02:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проект: Локвичка в мазето

Започната от Mirobg, 25.03.2012 19:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mirobg

След доста киснене в Гуглето,да видя как го правят Ха-американците. Стигнах до извода,че  "кво пък толкова, и българите могат да скачат" . :D
С какво разполагам?
Мазе 12 m2/4x3m/.
Водопровод+ канал.
+/-10m2 черен фаянс.
Проект:
Локвичка
Размери:
400/100/50h~ 2000л.
4_те стени /дъно,странични и гръб/се прдвижда да бъдат бетон/фаянс/,а лицето-стъкло/4x(100x50)/ свързани от метална рамка.


: 25.03.2012г 19:07ч
На въпросите;
1. Удачно ли е използването на фаянс вместо стъкло?
2. Ще се получи ли добра спойка м/у фаянса и стъклото посредством силикон? Предвижда се м/у рамката и стъклото да има дебел слой силикон който да играе ролята на уплатнение.
З. Струва ли си да се захващам?
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

danielm

а какъв е смисъла на това чудо в избата?

tonino

25.03.2012 19:24 #2 Last Edit: 19.02.2018 20:59 by tonino
...

danielm

в мазето е студено, а бетона ще дърпа много топлина (особено с 3 стени от бетон).
нещо трябва да изолира, иначе нагревателите ще работят яко.

Mirobg

За отоплението проблем няма. В съседното помещение е котлето и зимата държи над 25 градуса нон стоп.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

danielm

ами значи си супер!
Само че плочките ще се чистят трудно.
можеш да сложиш тънко стъкло, то тако или иначе няма да носи тежест.

xoxi

стените от към бетона може да ги облечеш с технически шперплат който да намажеш с течна гума или хидро изолация виждал съм такива на правени по този начин сега ще се разровя из отметките .аз съшо съм замислил нещо подобно успех *DRINK*

terier4o

Колега , аз не мога да ти помогна със съвет , но пък ти стискам палци  да успееш и всичко да мине гладко .  Да не забравиш да ъпдейтваш темата с актуална информация ... .  Мисля , че това ще е първия подобен аквариум в България  *YAHOO* .
Замислил ли си какви обитатели ще има в аквариума ?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Mirobg

Фаянса ми се струва по-подходящ,от стерилна гледна точка. Замисълът е Дискуси да я владеят. А и имам излишен матриял.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Асен Евгениев

Цитат на: Mirobg - 25.03.2012 19:09
2. Ще се получи ли добра спойка м/у фаянса и стъклото посредством силикон?
Ще се получи. Тоалетната чиния съм я залепил със силикон за плочките и няма мърдане.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Mirobg

Замисълът е стъклото да ляга в/у страничните колони и рамката от вътрешната страна,а дебелия слой силикон помежду им да действа като уплатнение под натиска на водата.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

xoxi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       В аквариума във варна са направени по начина който ти смяташ да правиш на бетон но задалжително мини всички стени с хидро изолация за да нямаш загоби на вода защото му фугите ще отива в стената водата  а и самия фаянс  пропуска по малко .
ето линк за шперплата http://www.mchportal.com/fishkeeping-mainmenu-60/systems-the-structure-mainmenu-78/44-systems-the-structure/488-building-a-giant-plywood-tank.html

koifish

с плочките ще се наиграеш много избери както казва колегата с плоскости и хидроизолация която се маже с четка или с бетонче и пак с хидро изолация ще се опитам да намеря един саит на един американец който показва как го прави и да го пусна- с бетонче и стъкло много добре се е получило
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

Mirobg

Плочките не са ми проблем,като ученик си заработвах добри пари,като чирак на един фаянсаджия. Така че няма да ми се опънат,пък и са ми в наличност,даже са черни:D. Страшен фон.

: 26.03.2012г 19:07ч
Височината май ще скочи на 90см.
Какъв обем на филтъра ще ми върши работа за този обем? Езарен?
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Peza

Скромен проект  :-D
Някои вече писаха, но аз ще потретя: Добра ходроизолация!. Битумна, 2 пласта между бетона и фаянса или по добра.

Според мен!

Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

danielm

а 2 тона вода без плоча отдолу няма ли да поддаде ... и да изпопадат плочките? *CRAZY*

xoxi

Цитат на: Mirobg - 26.03.2012 19:48
Плочките не са ми проблем,като ученик си заработвах добри пари,като чирак на един фаянсаджия. Така че няма да ми се опънат,пък и са ми в наличност,даже са черни:D. Страшен фон.

: 26.03.2012г 19:07ч
Височината май ще скочи на 90см.
Какъв обем на филтъра ще ми върши работа за този обем? Езарен?
За мен ще е най добре да си направиш един по голям пясъчен филтър , с една глав 2000 литра и си готов.

Mirobg

Предвижда се 50см. във височина,бетонен "шкаф" с добро количество арматура. Който смятъм да е с здрав пълнеж от камъни.
Днес обсъдих проекта с един от проектантите от работата,който ми каза че стига да има здрава основа и добра армировка,няма да имам проблеми.


: 26.03.2012г 20:08ч
Другото което ми предложи е да използвам само няколко слоя хирдоизолачия,която се използва във водните резервоари.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

danielm

е явно си го обмислил, а ние само акъл ... и се правим на рзабирачи!
успех!

Mirobg

Мисля го от няколко месеца. Фонда"и аз съм човек" в момента работи за този проект.
Нека мине Великден и лека-полека,живот и здраве ще се започва...:D
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Slavov

Цитат на: Mirobg - 26.03.2012 21:47
Мисля го от няколко месеца. Фонда"и аз съм човек" в момента работи за този проект.
Нека мине Великден и лека-полека,живот и здраве ще се започва...:D
до великден цикъла вече ще е завъртян, ае почвай го от утре ще е хубаво времето  :popcorn: :popcorn: :popcorn:

Sandoo

Това изглежда много интересен проект да не забравиш после да качиш снимки.  :-P Обаче това си е доста вода и се чудя особено ако увеличиш височината на 90см от тези 3.6 тона вода, стените да не поддадат или да не се напукат ?

Caxapa

Проекта ти е хубав и вярвам, че ще стане! САМО! Преди да започнеш изпълнението провери какви комукативни връзки минават  под пода на мазата ти! Не забравяй това.!

Mirobg

Да се надяваме,че не минава нищо. Няма как да проверя,защото пода е бетониран.
Стените се съмнявам да подадът,защото е 50 см. камък. Смятам да пусна 10 см вертикали бетон и арматура,няколко слоя-хидроизолация,финиша да е фаянс. Така  3_те страни.
"Шкафът"-400д/125ш/50в-изцяло бетон,каманяк и арматура.
Рамката която ще придъдржа стъклата,от правоъгален профил/дебелина ?/.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

aquarium.fan

Колега,
поздравявам те за замисъла!И аз извесно време обмислях нещо подобно-с една баня на етажа ми, която е на червено / на тухла /, но за сега съм се отказал.Препоръка от мен: не ти трябва шкаф- ползваш пода за тяло и го  правиш като езерце или басейн, отдолу слагаш твърд / пресован / стиропор / зелен или розов / за изолация, използваш ПВЦ фолио за езера или за камиони или за рекламни билбордове. Можеш да погледнеш в раздела Градинск езерце-колегите са писали по темата.

Mirobg

Здравей,ако го направя тип "езерце се губи целя смисъл. Дискуса а и другите видове са красиви погледнати от страни. Гледката само от горе ми се струва безмисленна.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Асен Евгениев

Цитат на: Mirobg - 27.03.2012 16:48
Стените се съмнявам да подадът,защото е 50 см. камък. Смятам да пусна 10 см вертикали бетон и арматура
Абсурд да поддадат, то ще стане като бункер. 8-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tonino

27.03.2012 19:07 #27 Last Edit: 19.02.2018 20:58 by tonino
...

aquarium.fan

Здравей,
май не се изказах разбираемо. Ще има дистанционна предна стена, или ще се ползва отвора за вратата-зависи как ти харесва. И дискусите, естествено, ще си ги гледаш отпред. Така са направени по-голямата част от аквариумите във Варненския аквариум и в други обществени аквариуми.Имах впредвид твоята формула-от три страни фолио, отпред правиш един бетонен пояс с височина 20-30 см. / според вкуса /, като в него заработваш рамка от винкел, който е заварен към мустаците на арматурата на пояса. Може да има и странични пояси около рамката. И после слагаш изолацията, фолиото - фолиото върху винкела- и залепваш 1 см. стъкло в рамката със силикон за аквариуми. Височината на стъклото до 50-60 см. не е проблем за 1 см. стъкло, отдолу ше имаш още 20-30 см. или по-малко и няма да ти се вижда 10 см. грунт и малко още. Трябва да си предвидиш здравината на предната стена / затова е по-добре със странични пояси около металната рамка/, за да можеш да се качваш и да чистиш, аранжираш, да вадиш рибките и др. манипулации.
А ако искаш за по красиво металния профил, който остава отвън може да се покрие с алуминиев или ПВЦ профил, или дървен, или пък тип паркет и др.

manyg

Колега, какво стана направи  ли я или се отказа ;)

rakim

Сега виждам темата,интересна идея но мислил ли си как ще сменяш вода и ще чистиш?Не е тайна че дискусите са ,,царе,, на чистотата.
540л Южна Америка

valentino87

поздравления за проекта :-)

koi

И аз съм мислил за подобно езерци обаче за Хелери *THUMBS UP*

Mirobg

  ПРоекта в момента е ЗаМрАЗен,порадипростата причина,че "за късмет" цялата канализация минава точно под пода.
След като го обсъдих с проектант, стигнахме до извода,че ще трябва сериозно количество арматура за да предпазим керамичните тръби на канализацията от спукване от натиска.

  п.с. За момента ще трябва да се задоволя с наличните ми  аквариуми. Но продължавам да дерзая...
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Similar topics (5)

11785

Публикации: 4
Прегледи: 3444

41728

Започната от manyg


Публикации: 28
Прегледи: 10234

29285

Публикации: 14
Прегледи: 9680

43127

Започната от tre


Публикации: 17
Прегледи: 8885

36823

Започната от tparvanov


Публикации: 4
Прегледи: 3924