• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Лепенe на аквариум

Започната от mistar_ti, 19.03.2007 01:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

TUISTERa

Гледах две видеа свързани с темата:

При 7-ма и нагоре не съм сигурен че блока ще издържи като цяло, за да се притеснявам за самия аквариум без значение дали е винкел или не...


Callichthys callichthys(01.11.2014),Trichogaster trichopterus(01.12.2014),Ptrophyllum scalare x2 (01.12.2014),Gyrinocheilus aymonieri(29.05.2015),Trichogaster trichopterus(01.03.2016)

smirnof

Здравейте,

Имам аквариум с размери 100х40х45 ( ш/д/в ). За него е изработен шкаф и капак по поръчка.
Обмислям вариант да залепя алуминиева или метална лайсна отвън по ръбовете (тоест 4 лайстни с височината на аквариум - 45см) с дебелина около 1-2 см.

Въпросът ми е удачно ли е и освен от декоративна гледна точка, тези залепени лайстни биха ли помогнали за "укрепването" и допълнителното заздравяване на аквариума?

Поздрави,

pl86

Не трябва да разчиташ на тези лайсни за друго освен за декорация.

Аз също имам PVC лайсни по ръбовете на единия аквариум, според мен седи по-добре, препоръчвам да ги залепиш с двойно лепяща лепенка, не с някакво лепило, защото после като искаш да ги смениш, ако лепилото е залепнало за силикона може да го повредиш и него.
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

deeto2

Здравейте прочетох някой неща по темата за направата на аквариум ..днес нося размерите на един стъклар ;аквариума ще е 100в37ш45в...подавам му листчето ,на което има скица -оразмерена и отдолу написани коя плоскост колко да бъде както следва-100на45-2броя,98.4на 35.4-1 брой 45на35.4 -като съм пресметнал страниците на стъклото на 0,8 мм..след около 2 минути мълчание ме пита -ма ти не искаш да стъпи отгоре така ли ? казвам не -предпочитам слепено с дъното отколкото страниците да стъпват ...измрънка нещо -после каза -не се правело така аквариум ..как и да е --няма да споря ..аз ли бъркам или мога да го направя така ??? всяко следващо питане отпадна относно кантове и взимане на късите страни с около 2 мм заради силикона ;)  да не говорим ,че съм лепил навремето аквариум ей така за майтап ..и все пак ,но не на последно място се занимавам 10години с лепене на автомобилни стъкла и то на камиони и автобуси ..и тук колегите дето ви казват наистина е така въпрос на малко сръчност,прецизност и разбира се чистота и здравина на изработката ...няма нищо сложно ,но разбира се ,които не се чувства сигурен -да не прави глупости ..та рекох да питам -бъркам ли някъде като не го слепвам отгоре ? и второ препоръчайте ми черен,хубав силикон ...

discusfen

Силикон судал за аквариуми.

jabeto

С вписано дъно,както искаш да го залепиш ти е по-добре *THUMBS UP*

vanko77777

По добре със вписано дъно, силикона издържа повече на опън отколкото на срез
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

deeto2

да благодаря за отговорите .скоро ще кача и снимки какво съм направил ..а и още нещо имам един аквариум 110д на50ш и 60в ..малко над 300 литра -10 ка стъкло ...от около 8 години не е при мен а в гараж ...по ръбовете от пренасяне през годините има леки шупли ..баща ми скоро го е пълнил и каза че не тече ..но все пак силикона е стар на над 10 години ..ако на някой му се занимава да го разлепва -преоразмери на по малки размери и да премахне шуплите , кантира и залепи и да си го ползва му го давам  :-P за мен е прекалено голям - ако искате пишете на лични

Деян

Господа и дами, имам въпрос.
Един мой познат се обърна към мен с въпрос - кой е възможно най-здравият аквариумен силикон на БГ пазар? Замислих се, аз досега съм лепил няколко неща и винаги ползвам Soudal Silirub, но той има разни ограничения. Мисля, че фабрично го дават за максимални габаритни размери 2000*600*600(мм). Та, има ли нещо по-силно при нас и какво е то?

mitko8899

Здравейте,
Препоръчаха ми силикон на марката Soudal,като качествен продукт,но видях че имат два продукта специално за аквариуми.
Интересува ме каква е разликата между тези два силикона на Soudal,и кой е по-надежден за залепване на аквариум?
http://www.soudal.bg/upltnitel/item/434-silikon-za-akwarim
http://www.soudal.bg/silikoni/item/364-silikonow-upltnitel-za-akwariumi
Благодаря!

maks25


Nikiengi

Класиката е Судал, почти всички майстори, които познавам лепят с него. С CS23 също става, доколкото са ми казвали, зависи от големината на аквариума. Судала е по як и се използва за  лепене на по-големи съдове. Лично аз съм лепил 300 литров аквариум със CS23, но беше с двойно дъно, вътрешно вписано и външно обхващащо стъклата, преди около 20 години, аквариума още работи. Ако съда ти е голям използвай описано дъно но с допълнителни вътрешни пояси от дебело стъкло. Така ще подсигуриш здравината.
:-)

mitko8899

Благодаря и на двама ви за отговорите  :-)
Nikiengi,а можеш ли да ми кажеш кой от двата силикона на Soudal е по-надежден?
Трябва да има някаква разлика между тях,иначе няма логика да предлагат и двата продукта....
http://www.soudal.bg/upltnitel/item/434-silikon-za-akwarim
http://www.soudal.bg/silikoni/item/364-silikonow-upltnitel-za-akwariumi

tetra

За по сигурно залепените панели можете да ги фиксирате с таксови ленти залепени на външните ръбове.


Similar topics (5)

695

Публикации: 25
Прегледи: 14250

31587

Публикации: 15
Прегледи: 9246

57464

Публикации: 5
Прегледи: 3643

15440

Публикации: 4
Прегледи: 4535

56694

Публикации: 10
Прегледи: 3568