• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 18:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

нов аквариум

Започната от haans, 01.01.2010 15:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

haans

здравейте съфорумци нов съм тук и реших да стъкмя един аквариум с размери 150х60х60см от 10мм стъкло с обем от 540литра.С татко заедно ще го лепим,защото от магазина ще ми излии много скъпо и нямам толкова средства а и искам сам да си го сътворя и да му се радвам, и се чудим да му правим ли некви спънки! Смятам да отглеждам дискуси макраканти и някой друг сом ! кажете ми още какво осветление ще трябва,филтри,помпа,нагревател,грундове,растения сичко необходимо  :-) ще съм много благодарен да ми помогнете кой с каквото може,разбира се  *bg* *bg*! пишете ми на ЛС в темата или на скупе-scooty_d!

Мерси за всичко предварително  :duvar: *thanks *thanks

discus

Здравей, значи първото е размера по добре е да бъде 150х60х50(55)височина, 60 не е добре поради 2 причини по-трудно бъркане за чистене и по-трудно осветяване(изключвам поставяне на металхалоген). 10мм стъкло ще е достатъчно, аз бих сложил разпънки във всички ъгли, а също така 2 надлъжни и 2 напречни ребра. Ползвал съм 2 силикона за такъв обем dowcorning 881  и GE1200, по лесно май в момента се намира 881 на dowcorning.Осветлението юе трябва да се съобрази с растенията които мислиш да слагаш. Филтърът е въпрос на вкус и пари, може да се сложат 2 по малки филтъра а не един който е достатъчен за този обем.Нагревателя се избира според температурната разлика между аквариума и стаята, но пак е по добре 2 по малки от колкото един голям, 300W ще е достатъчен.

haans

а какви растения ще ми трябват и някаква окраса грундове и такива неща мисля да гледам дискуси и макраканти!

Vannkata

ами ти сам си прецени какви растения ще гледаш, може да си направиш аквариум подобен на жорикса http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,17736.0.html за който няма да ти трябва силно осветление.Лично на мен този тип аквариуми много ми харесват,но ако решиш да направиш аквариум с обилна растителност ще ти трябват поне 2 МХ по 250в.За грунд, ако си от София село Кривина май ще ти е най изгодният вариант, фракцията според мен трябва да е малка 3-4мм  :-)

discus

Грунд 3-5 мм едрина на зърното, а относно растенията разгледай и питай. Еднозначен отговор какво да сложиш не се наемам да давам. Аз гледам ехинодоруси, имам и хигрофила. Гледал съм валиснерия, ротала,мириуфилиум, апоногетони, микрозориум,анубиаси.

haans

ще ми се да сложа някъв мъх отдолу и 3 или 4ри по големи растения някъде из него и някой друг корен! а и също искам да ме кажете кве парие ще ми излизнат стъклата ! аз съм от пловдив! :-) :-) :-) :-)

Similar topics (5)

10630

Започната от KFC


Публикации: 20
Прегледи: 13023

50737

Публикации: 9
Прегледи: 4114

5164

Публикации: 3
Прегледи: 2986

35628

Публикации: 8
Прегледи: 4798

26625

Публикации: 14
Прегледи: 8693