• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 09:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

300 литра HELLPPP !!!!

Започната от mariobg, 30.05.2006 19:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

n0_name

не е толкова важно колко литра ще върти по важен е обема на филтъра в твоиа случаи минимум 2% от обема на аквариума

6aro

Канистър! Това е най-доброто за аквариум с обен 200л и нагоре. А и за по-малки. При гледене на дискуси и цихлиди трябва яка филтрация.
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

NikolaV

Цитат на: "mariobg"Добре кажете ми само ко е по хубаво вншен или втрешен?Заштото ми е
чудно как ште се филтрира от вън?А и водата ште е  студена  :cry:
Не ги развирам тези равоти за това питъм!
Заштото искам да си направя аква 280-300 л. 5/5мм-триплекс.И да гледам цихлидки. И искам да знам какво ште е наи добре като оборудване-Помпи-нагреватели лампи? И горе доло някакви орентировачни цени! Благодаря ВИ !!!!!! :wink:  8)
По въпроса кое е по-добро - вътрешен или външен единствения отговор е: външен (канистър). Съвсем грубо представлява една кофа пълна с някакъв филтърен пълнеж и свързана посредством маркучи с аквариума. Ориентировъчна цена за такъв фиктър като за твоя аквариум - 150 - 200 лв. съвсем грубо и по памет. Ето тук има написано по въпроса. n0_name ти го е казал - важен е не толкова дебита, колкото обема. С вътрешен филтър, колкото и мощен да е той обем не може да постигнеш.
А това, че ще е студена водата не го разбрах!?
За нагревател около 20-30 лв. горе-долу. Осветлението е много дълга тема и зависи според какво ще гледаш вътре.
Ако има още нещо - питай!

А, да... "5/5мм-триплекс" - ще ме светнеш ли какво е това?

zariio

Цитат на: "NikolaV"
Цитат на: "mariobg"Добре кажете ми само ко е по хубаво вншен или втрешен?Заштото ми е
чудно как ште се филтрира от вън?А и водата ште е  студена  :cry:
Не ги развирам тези равоти за това питъм!
Заштото искам да си направя аква 280-300 л. 5/5мм-триплекс.И да гледам цихлидки. И искам да знам какво ште е наи добре като оборудване-Помпи-нагреватели лампи? И горе доло някакви орентировачни цени! Благодаря ВИ !!!!!! :wink:  8)
По въпроса кое е по-добро - вътрешен или външен единствения отговор е: външен (канистър). Съвсем грубо представлява една кофа пълна с някакъв филтърен пълнеж и свързана посредством маркучи с аквариума. Ориентировъчна цена за такъв фиктър като за твоя аквариум - 150 - 200 лв. съвсем грубо и по памет. Ето тук има написано по въпроса. n0_name ти го е казал - важен е не толкова дебита, колкото обема. С вътрешен филтър, колкото и мощен да е той обем не може да постигнеш.
А това, че ще е студена водата не го разбрах!?
За нагревател около 20-30 лв. горе-долу. Осветлението е много дълга тема и зависи според какво ще гледаш вътре.
Ако има още нещо - питай!

А, да... "5/5мм-триплекс" - ще ме светнеш ли какво е това?
имаше предвид варианта проточен аквариум
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

mariobg

Цитат на: "NikolaV"
Цитат на: "mariobg"Добре кажете ми само ко е по хубаво вншен или втрешен?Заштото ми е
чудно как ште се филтрира от вън?А и водата ште е  студена  :cry:
Не ги развирам тези равоти за това питъм!
Заштото искам да си направя аква 280-300 л. 5/5мм-триплекс.И да гледам цихлидки. И искам да знам какво ште е наи добре като оборудване-Помпи-нагреватели лампи? И горе доло някакви орентировачни цени! Благодаря ВИ !!!!!! :wink:  8)
По въпроса кое е по-добро - вътрешен или външен единствения отговор е: външен (канистър). Съвсем грубо представлява една кофа пълна с някакъв филтърен пълнеж и свързана посредством маркучи с аквариума. Ориентировъчна цена за такъв фиктър като за твоя аквариум - 150 - 200 лв. съвсем грубо и по памет. Ето тук има написано по въпроса. n0_name ти го е казал - важен е не толкова дебита, колкото обема. С вътрешен филтър, колкото и мощен да е той обем не може да постигнеш.
А това, че ще е студена водата не го разбрах!?
За нагревател около 20-30 лв. горе-долу. Осветлението е много дълга тема и зависи според какво ще гледаш вътре.
Ако има още нещо - питай!

А, да... "5/5мм-триплекс" - ще ме светнеш ли какво е това?

Tова е дебелината на съклото 5мм+5мм залепени с желатин.По здраво е от бронирано  :lol:
Тествал см 3+3 и да ти кажа с тесла го удрях и драскотина му нямаше.
А и никога няма да протече наи много да се напука ако нешто стане

mariobg

Благодаря за инфото се пак.Цихли искам да гледам.А да ви питам този маркуч няма ли малко да е грозно да го пълни така с вода.
А за топлината няма ли да изтива водата като отива км помпата и после пак в аква

Ernest

ако изстива то е ще много малко...примерно 1000л/ч като сметнеш се получават по 16л/мин, които 16 л трудно ще изстинат тоолкоз много, още повече сега през лятото ще се чудиш как да охлаждаш...а и все пак за какво се използва нагревателя? ;)
100л. - Жива твар ;) :Barbus nigrofasciatus, Trichogaster, Ancistrus Albinos, Corydoras Julli, SAE, Acanthophtalmus kuhli kuhli; Растения - Echinodorus Ozelot, Vesicularia, Cabomba pulcherrima, Hygrophila polisperma, Microsorum, Hottonia и др.

itilien

mariobg, що не вземеш да поразровиш тоя форум, че и другите, и да се ориентираш за какво става дума. Аз без да съм гледал риби, само от четене за 2-3 седмици сума неща научих, а ти уж имаш 100 литров аквариум а какви въпроси задаваш. Нета е пълен със снимки и информация, само трябва някой да я чете. Нямало ли да изстива водата в маркучите, нямало ли да са грозни маркучите. Нали затова има нагреватели в тоя аквариум, да топлят водата. Ако сметнеш площта на стъклото и площта на маркуча, кое мислиш че ще отдава повече топлина в околното пространство ? А колко ще е грозен маркуча си зависи само от теб - както си го направиш така ще изглежда. Нали се сещаш че за 300 литра съд трябва да направиш и шкаф, който да издържи 500 кила. Ако гледаш растения ще трябва да бръкнеш по-дълбочко в джоба за светлина, а вероятно и за CO2.
Ако почетеш още маалко ще се ориентираш и в цените на техниката. А и има още едно полезно нещо в четенето - може пък случайно да се научиш как да пишеш правилно....

Цитатова е дебелината на съклото 5мм+5мм залепени с желатин.
откога лепят стъклото с желатин ? :))) Желатина е едно нещо, което се използва в хранителната промишленост. Обикновено се ползва за желиране,  а не за лепене на стъкла. Стъклата са залепени с някакви полимери.
Във форума на Пецата има тема в която го питат за тия стъкла. За 300 литра аквариум с размери 170 х 30 х 60 той препоръчва само страните 170 х 60 да са с подобно стъкло (10мм). Дъното и страните - с обикновено. Според него обикновеното стъкло е по-здраво от триплекс със същата дебелина, въпреки че триплекса е малко по-еластичен. Ако не знаеш подробности как се прави съд с такава големина не се залавяй да го правиш, не е същото като 50-100 литра. Стъклото ти може да е здраво, ама като ти се разлепи и ти се ливнат 300 литра вода на земята ще се усетиш.

pi

Цитат на: "itilien"
откога лепят стъклото с желатин ? :))) Желатина е едно нещо, което се използва в хранителната промишленост. Обикновено се ползва за желиране,  а не за лепене на стъкла. Стъклата са залепени с някакви полимери.
Във форума на Пецата има тема в която го питат за тия стъкла.
Голям специалист се извъди. над това което оставих, седят редове обиди, все едно някой ти е виновен, че за 2-3 седмици си научил нещо.
Цитат на: "itilien"ще трябва да бръкнеш по-дълбочко в джоба за светлина, а вероятно и за CO2.
Я ми кажи на мене, като нечел подобните на твоето мнение тук, как да бтркам точно в джоба за да вадя от там светлината а и СО2? И по точно един конкретен въпрос: за да ги извадя от там, пък макар и от по дълбокото на джоба, трябва ли първоначално да ги вкарам. или може да не вкарвам по дълбоко на джоба нито светлина ното СО2 но въпреки всичко да бърлкам и да вядя?

А това дето го оставих, пък не мога да го разбера. Риторични ли въпроси задаваш та сам си и отговяряш?
След като си праснал отговор, че стъклата се лепят с полимери, ясно ли ти е желатина мономер или полимер е по структурра? Това че ти е ясна една часто от приложението на желатина. не значи, че всикчо за желатина ти е ясно.
+ тва знаеш ли кво е изобщо желатин?

променено от Discus
Тук никой няма нужда от адвокат, и по-спокойно го карай

itilien

Нещо изказването ти отчасти ми се строри прекалено неразбираемо и няма да се опитвам да търся смисъла.
Няма нужда да ми обясняваш за полимери и мономери, когато е трябвало съм ги учил и колкото и да е чудно съм запомнил нещо.
За желатина:
Gelatin (also gelatine) is a translucent brittle solid substance, colorless or slightly yellow, nearly tasteless and odorless, which is created by prolonged boiling of animal skin, connective tissue or bones. It has many uses in food, medicine, and manufacturing. Substances that contain or resemble gelatin are called gelatinous. Gelatin is also known as E number E441.The natural molecular bonds between individual collagen strands are broken down into a form that rearranges more easily. Gelatin melts when heated and solidifies when cooled again. Together with water it forms a semi-solid colloidal gel.
Technical uses
Gelatin typically constitutes the shells of pharmaceutical capsules in order to make their contents easier to swallow. Hypromellose is the vegetarian counterpart to gelatin, but is more expensive to produce.
Animal glues such as hide glue are essentially unrefined gelatin.
It is used to hold silver halide crystals in an emulsion in virtually all photographic films and photographic papers. Despite some efforts, no suitable substitutes with the stability and low cost of gelatin have been found.
Used as a carrier, coating or separating agent for other substances, it, for example, makes beta-carotene water-soluble, thus imparting a yellow color to any soft drinks containing beta-carotene.
Gelatin is closely related to bone glue and is used as a binder in match heads and sandpaper.
Cosmetics may contain a non-gelling variant of gelatin under the name "hydrolyzed collagen".
As a surface sizing it smoothes glossy printing papers or playing cards and maintains the wrinkles in crepe paper.

Чета и не виждам някъде да пише че се лепят стъкла с желатин.

За стъклата:
Триплекс используется для упрочнения стекла методом склейки двух или более стёкол.
Наша фирма предоставляет услугу по изготовлению заливного триплекса, используя жидкий полимер разных производителей и разных расцветок. Полимер затвердевает с помощью ультрафиолета.

Used in automotive windshields since 1938, laminated safety glass with DuPont™ Butacite® polyvinyl butyral (PVB) interlayer is also extremely versatile in residential and commercial applications for skylights, atriums, partitions, curtain walls, doors, and even roofs.

Polyvinyl butyral (or PVB) is a resin usually used for applications that require strong binding, optical clarity, adhesion to many surfaces, toughness and flexibility. It is prepared from polyvinyl alcohol by reaction with butanal. The major application is laminated safety glass for automobile windshields.
И тук чета но никъде не виждам стъклата да се лепят с желатин.

Като цяло, никъде където пише за желатин не срещнах лепене на стъкла и обратното - никъде където става дума за стъкла не срещнах желатин.
Обикновено за промишлени цели се ползват синтетични полимери, докато очевидно желатина не е синтетичен продукт.

Относно въпросите на mariobg - никак не толерирам неграмотността и нежеланието на хората да напрегнат малко мозъка си. Никой не може да ограничи човек, освен самия той себе си. Нета е толкова фрашкан с обща информация, дори и не толкова обща, че дори и по цял ден да четеш, пак няма да смогнеш. Виж за конкретни въпроси или частни случаи може да се пита. Ама да се задават въпроси, които се срещат през 2 теми и дори такива които са отчайващо малоумни - като това дали водата нямало да изстива по маркуча...
Доколкото виждам, той казва, че има 100 литров аквариум и въпреки това задава въпроси, които би задал човек, който само е чувал какво е аквариум.
Принципа му "аз работя в стъкларски цех и искам да си направя 300 литров аквариум. Можете ли да ми кажете какво ми трябва и колко ще струва" ми звучи удивително близко до един майтап, с който се бъзикаха едни познати, занимаващи се с коли: "абе намерих си един бутален болт, дали да не взема да си сглобя едно жигули"

Longanlon

Само малко по спокойно и без лични нападки!!!

Отнася се за всички!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

mariobg

Цитат на: "itilien"mariobg, що не вземеш да поразровиш тоя форум, че и другите, и да се ориентираш за какво става дума. Аз без да съм гледал риби, само от четене за 2-3 седмици сума неща научих, а ти уж имаш 100 литров аквариум а какви въпроси задаваш. Нета е пълен със снимки и информация, само трябва някой да я чете. Нямало ли да изстива водата в маркучите, нямало ли да са грозни маркучите. Нали затова има нагреватели в тоя аквариум, да топлят водата. Ако сметнеш площта на стъклото и площта на маркуча, кое мислиш че ще отдава повече топлина в околното пространство ? А колко ще е грозен маркуча си зависи само от теб - както си го направиш така ще изглежда. Нали се сещаш че за 300 литра съд трябва да направиш и шкаф, който да издържи 500 кила. Ако гледаш растения ще трябва да бръкнеш по-дълбочко в джоба за светлина, а вероятно и за CO2.
Ако почетеш още маалко ще се ориентираш и в цените на техниката. А и има още едно полезно нещо в четенето - може пък случайно да се научиш как да пишеш правилно....

Цитатова е дебелината на съклото 5мм+5мм залепени с желатин.
откога лепят стъклото с желатин ? :))) Желатина е едно нещо, което се използва в хранителната промишленост. Обикновено се ползва за желиране,  а не за лепене на стъкла. Стъклата са залепени с някакви полимери.
Във форума на Пецата има тема в която го питат за тия стъкла. За 300 литра аквариум с размери 170 х 30 х 60 той препоръчва само страните 170 х 60 да са с подобно стъкло (10мм). Дъното и страните - с обикновено. Според него обикновеното стъкло е по-здраво от триплекс със същата дебелина, въпреки че триплекса е малко по-еластичен. Ако не знаеш подробности как се прави съд с такава големина не се залавяй да го правиш, не е същото като 50-100 литра. Стъклото ти може да е здраво, ама като ти се разлепи и ти се ливнат 300 литра вода на земята ще се усетиш.

хаха две стъкла се лепяъ с желатин.Така си се произвеждат а никои не ги лепи.
Колкто до маркучите разглеждах снимки на аква. в форума и никаде не ги зъбелязах

itilien

Чети по-добре какво съм написал, не говори глупости на изуст.

mariobg

Цитат на: "itilien"Чети по-добре какво съм написал, не говори глупости на изуст.
пич ходи да видиш в някоя фирма за стъкло че е желатин  8)
И да видиш как се реже.Като му сложиш спирт и се разяжда.
чувал см от маистори че се лепи желатина с накаква лампа :oops:
И са чак толко подробно от какво е залепено  8) няма смисъл.
10x за всичко което ми казахте. А само да кажете ко се гледа по лесно Диско или циьли? :lol:

itilien

Във никоя фирма няма да разбера какво е точно. Това че някой майстор ти е казал че е желатин, изобщо не значи че е такова. Да не мислиш че майсторите разбират нещо от химия ? Това че  на някой му е заприличало на желатин не го прави желатин. Разяждането със спирт пък още по-малко. Прочети материалите които постнах по-горе, тия на английски, в тях се споменава какъв е един от материалите които се ползва за междинен слой - поливинил бутирал.

Similar topics (5)

17294

Публикации: 2
Прегледи: 3952

2287

Публикации: 67
Прегледи: 25803

53996

Започната от Nako


Публикации: 5
Прегледи: 4581

41728

Започната от manyg


Публикации: 28
Прегледи: 10211

6060

Публикации: 19
Прегледи: 33093